Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Шерлок Холмс на Гай Ричи  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано03.01.10 03:23



сега не знам дали Артър Конан Дойл ще се обръща в гроба, но Лорд Блекууд със сигурност ги няма гробовете за нищо... ;)

Един доста рискован и модерен прочит на безсмъртните Шерлок Холс и д-р Джон Уотсън :) Двамцата го раздават като екшън герои, а и са доста равнопоставени. В крайна сметка 2 часа и малко забавление и множество перипети. За едно гледане става определено. Мисля, че най-силното нещо в този филм е кастинга. Просто актьорите спасяват филма. Е, разбира се има и култови диалози, но това си е задължително за Гай Ричи. Музиката на великия Ханс Цимър е надъхваща което също е очаквано и задължително. Мисля, че операторските трикове и сценографията също са на ниво.



СПОЙЛЕР
Филма завършва с отворен край и ако има добри доходи на 100% ще очакваме и продължение.


p.s. Горкото куче! ;)



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано03.01.10 12:41



Аз, след като му изгледах трейлъра, си казах: ей, не е лесно да си бил женен за Мадона...
Прощавам му... донякъде.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Jedi]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано03.01.10 13:26



точно... аз не мога да се сетя за свестен филм откак се бракосъчета за бабата... първо се опита да я заснеме /един от най безумните и тъпи филми които някога съм гледал/... нито Револвер ме грабна, нито Рокенрола... това последното, съвсем ме хвърли в оркестъра...



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор Vendome ()
Публикувано06.01.10 14:27



Май за разлика от Шон Пен не е успял да се съвземе от брака с лудото бабе.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано06.01.10 15:54



На мен ми хареса. Общо взето всичко, което си изброил/а.
Допадна ми и това излизане извън рамките на традиционните представи за скованата английска действителност - все си представяме, или поне аз, когато стане дума за това време, хора с костюми, възпитани, сдържани, почти леденостудени, не дишат, не се цапат, не ги боли.
А всъщност всичко, което се случи във филма, по-скоро ми дойде реалистично, просто темпото беше забързано (добре подковано и от динамичните музикални включвания) и затова като че ли остава усещане за екшън. Аз поне не го приех така.
Доста "жив" прочит. И приятен.





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: ckитoмa]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано09.01.10 13:08



изброил ;)



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано19.01.10 14:41



екстра си беше. на мен като на неособено изтъчен ценител, така да се каже по-скоро като средностатистически арена-гледач, много ми аресА





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор пип (непознат)
Публикувано20.01.10 01:23



Да, филмът със сигурност ще има продължение и аз няма да го гледам. Още от трейлъра ми се видя боза, но самият филм надмина тези ми очаквания - за малко да си изляза. Почти толкова смотан като последния Индиана Джоунс.





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: пип]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано20.01.10 14:22



Индиана who?



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: пип]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано20.01.10 20:04



Е, ако е толкова смотан, ще прескоча да го видя на голям екран ;)



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Kpиc]  
Автор пип (новак)
Публикувано21.01.10 00:50



Крис, аз от твоите мнения съм останал с впечатление, че повечето от филмите ти харесват. Не се ръководи от мнението ми, аз принципно съм твърде критичен. 7.7 в ИМДБ не е за пренебрегване, макар напоследък ИМДБ хич да не е достоверен.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: пип]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.01.10 11:24



Всъщност не толкова, че повечето филми ми харесват, просто се старая да гледам филми, за които е по-вероятно да ми харесат. А и коментирам по-скоро какво ми е допаднало, отколкото какво - не (с малки изключения - мисля, че са 3 случая, в които хич никаква толерантност не успях да постигна).

Е, разбира се, почти винаги се старая и да не съм твърде критична, защото ако съм, то ще изпитвам далеч по-малко удоволствие от ходенето на кино, пък аз много обичам... :)

П.П. Четох един тест за мениджъри, та в него имаше въпрос - кое е по-лесно - да откриеш причина да одобриш някоя фирма/проект или причина да я/го отхвърлиш. Та (доста логично), много по-лесно е да намериш какво да разкритикуваш. Ама в случая с киното подобна негативна политика според мен само ни пречи. Кое е по-добре - да останем с усещане, че сме се разсеяли и сме гледали един приятен филм,или дълго и напоително да страдаме, че сме загубили 2 часа от живота си, че и пари сме дали за това ;)



Тема ''Elementary Watson....нови [re: Diavolo]  
Автор милeйди (Yubaba)
Публикувано27.01.10 14:29



...пикаеш ми в джоба!"

Е мое ли филм за Шерлок да не съдържа великата фраза дори веднАж?

Кво да говорим повече.

Филма влиза в списъка с негледаните за вечни времена





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор ъpл ()
Публикувано27.01.10 18:58



ми, кат има ненормалници да ходат да го гледат и да му се прехласват, нек и продължение да прави. тея двамата актьори прогнозата за времето да им беше дал да прочетат, пак щеше да е по-интригуващо. да не говорим па, че е ебахти кича да изгъзваш атмосферата около шерлок холмс. гай ричи влиза в категорията на тарантино - 'секи следващ филм е все по-скучен и вдетинен от предишния. следващия на пангара е - ше мъ прощавате снобите - педро алмодовар. ларс фон трир също да си има едно наум след тая генЯлна и провокативна... боза дет изсра последно

.

казАх.



Тема Отидох, гледах, одобрихнови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.01.10 22:09



Значи... като се абстрахирам от образа, който имам за Холмс и Уотсън, както и от книгите на сър Конан Дойл, филмът ми се стори шантав, шарен, мрачен, налудничав и интересен.
Нямам нищо против едното му гледане, а ако има продължение (от което всъчщност не се нуждая ни най-малко ;) ), ще гледам и него.

Най-голямото ми чудене беше да се сетя къде съм виждала лорд Блакуел. Толкова ми бяха познати гласът и изражението му, че просто физически се измъчих, докато търсачката в мозъка ми не навърза фактите - че си го спомням като отрицателен герой, който много съм харесала, въпреки, че е бил Лош, че е имал по-дълга коса, че е бил облечен в развяваща се черна дреха, че съм гледала въпросния филм повече от веднъж ... та по средата на прожекцията паметта ми изплю образа на принц Септимъс от "Звезден прах", та мирясах и си догледах Холмса спокойно ;)



Тема Re: Отидох, гледах, одобрихнови [re: Kpиc]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано27.01.10 23:01



Еееее, Крис, ми не ти ли е по-познат от Body of Lies???
За мене тази роля му е най-въздействащата..направо разтреперващо присъствие имаше там, как успя да го изиграе така...
А Септимъс даже на си го спомням, хем два пъти съм го гледала





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор Vendome ()
Публикувано01.02.10 10:36



Гледахме го в събота, забавен е. Не е някакъв гениален филм, сюжетът е доста използван досега в киното (поредният маниак, който иска да завладее света чрез конспиративен план), но филмът става за гледане и забавление, а нали все пак основната задача на киното е да забавлява.



Тема Божееенови [re: .Linda.]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано01.02.10 15:00



ама това той ли беше !?!? Шефът на йорданското разузнаване?! Лелееее!
Аз толкова го бях харесала в Body of lies!
А Звезден прах гледах 6 пъти и нито веднъж не ги оприличих един на друг...
Еее, добре, че ми каза, да харесам актьора още повече :)



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Vendome]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано01.02.10 18:11



а нали все пак основната задача на киното е да забавлява.

еми щом все пак е филм това, а и целта му е да забавлява, то можеха да пуснат един трол и няколко елфи да се бият. Щеше да е забавно. А и малко 18+ еротика нямаше да откажа.

Шерлок и Уотсън като супер-екшън герои - невероятно. Все едно Едуард вампира с пъпки и лощ дъх. А Белла - дебела. (или поне изглеждаща НЕ-насрана)



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Maзниcлaв]  
Автор Vendome ()
Публикувано01.02.10 18:20



Явно си очаквал някаква легендарна кинокласика и затова си разочарован. Филмът забавляваше, няма да влезе в списъка на великите, но за гледане на кино беше приятен. Специално Холмс като герой на Дойл наподобява до известна степен съвременните екшън герои, с Уотсън малко се е изсилил Ричи, но не беше дразнещо.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Vendome]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано02.02.10 14:31



именно. :)
А гледа ли най-накрая Аватара? :)



Тема Re: Отидох, гледах, одобрихнови [re: .Linda.]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано02.02.10 14:32



Ааа, Хани Салам.

Култово присъствие има в ''Мрежа от лъжи'' Изобщо много ме кефи като излъчване.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор Vendome ()
Публикувано02.02.10 15:43



Не остава време, все пак времето ни е организирано за благото на малката, предполагам, че ще го гледаме до месец-два.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано07.02.10 23:56



Току-що го гледах и много ми хареса.
Даже бих казала, че ми изтри веднагически каквито и да било образи от миналото и се наслаждавах на това, което се случва на екрана...
Филмът е мрачно красив и е супер секси, ако не бях равнодушна към тези актьори, щяха да заслужат да ми седят на снимка в постингите...
А и мацето беше сууупер секси, ама не върви да сложа нея отдолу...


Шестица от мене за Шерлок на Гай
Имаше заигравка, имаше лична интерпретация, хубава музика, намигвания и т.н., все неща, които уважавам много

Редактирано от .Linda. на 08.02.10 00:00.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: .Linda.]  
Автор пип (новак)
Публикувано08.02.10 13:29



Ох, супер секси филм...

През цялото време прехвърчаха гей-вълни между Холмс и Уотсън. Докато го гледах си мислех, че само аз съм извратен, но след преглеждане на ИМДБ форумите се поуспокоих - не съм само аз и май заигравките са съвсем умишлени.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: пип]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано08.02.10 13:31



Еееее, че тази теза отдавна се прокрадва в литературните анализи. Даже могат да се открият такива препратки и за зайчето и вълка от "Ну, погоди!"





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: cineman]  
Автор пип (новак)
Публикувано08.02.10 13:38



Когато бях дете не съм им обръщал внимание, доколкото ги е имало. Като възрастен не съм ги чел. Във всеки случай фактът, че един мъж няма жена, за мен не означава, че е гей. Утре ще изкарат и Том Сойер и Хък гейове, а Беки Тачър за заблуда на врага.



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: пип]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано08.02.10 13:42



Явно някой има интерес от това.



Тема Истинският Шерлок Холмс.нови [re: Diavolo]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано09.02.10 22:00



Както - предполагам - повечето хора от моето поколение, аз израстнах в компанията на руската интерпретация на Шерлок Холмс - телевизионно сериалче, съвестно базирано на текста на Конан Дойл. (В един от епизодите дори Никита Михалков се появи набързо като guest star. Баскервилското куче.)

Да не говорим, че винаги съм се прехласвала по научния подход на Шерлок Холмс към решаването на каквито там викториански мистерии сюжетът му подхвърли. Ако не се изживявах като Люк Скайуокър в свободното си време, със сигурност щях да се изживявам като детектива от Бейкър стрийт.

Затова с известен смут в душата отидох да гледам филма на Гай Ричи - понеже от началото на кариерата му никога не съм тачила особено неговите творения...

...Е, излязох във възторг от салона! Истинският Шерлок Холмс - най-после! След това почнах да се тюхкам колко време ще трябва да чакам да направят продължението!... След това ми хрумна, че просто мога да отида и да изгледам филма още няколко пъти - докато чакам!

Трудно ми е дори да изброя на колко много нива филмът е по-реалистичен от всички досегашни интерпретации - и дори от книгите!... Филмът коригира основното, което досега винаги ме е притеснявало - че Холмс се държи като някакъв глътнал бастун професор, който дълбокомислено и безстрастно изброява фактите и излага заключението си пред благоговейния Уотсън - подобно някакъв прото-командир Спок, минус уши, но с кариран каскет.

Всъщност, оказа се, Шерлок Холмс е нормален човек - с все страстите и пороците. Пие. Участва в състезания по борба за пари. Нещастно влюбен - поне двукратно в рамките само на тоя епизод. Абсолютно твърдоглаво отказващ да приеме реалността, когато тя противоречи на желанието му (размяната на реплики по повод гостуването в имението на брат му ми напомни най-добрите монолози на Шелдън от "Големият взрив"). И безкрайно интелигентен! Влиза, оглежда помещението - и прави (наум) заключение за естеството на мистерията. Брилянтно. И ужасно сексапилно. (Някой беше казал, че интелектът е най-силният афродизиак - истина.)

Хареса ми как двамата (Холмс и Уотсън) флиртуваха - много целомъдрено, поради което трогателно. Интересен детайл - след като цял епизод се бори за живота й, накрая Холмс подари скъпоценния й камък на ... на истинската си любов, предполагам.

Две думи и за атмосферата: прекрасен жълтаво-сивкав, обвит с мъгли, и корабен дим, и ръмящи облаци, Лондон. И Tower Bridge в скеле... Ставам - със закъснение - фен на Гай Ричи.

Елена
==
"It has long been an axiom of mine that the little things are infinitely the most important." -- Sir Arthur Conan Doyle, (Sherlock Holmes) A Case of Identity, 1892



Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано10.02.10 12:47



Всъщност, не видях нищо рисковано.

И това е, което ме кара да не съм доволен от филма.

Аз отидох с нагласата да видя един арогантен, агресивен, стряскащо ироничен и различен прочит на любимите герои. Очаквах предизивкателство от Ричи - да се раздвоявам м/у хамалски псувни по негов адрес и възхищение от дързостта му. Нищо такова. С малки разлики и дребни попадения, за мен филмът е много повече Конан Дойл, отколкото Гай Ричи.

Хареса ми, че Уотсън беше равностоен партньор.
Лафовете:
"Beneath this pillow lies the key to my release.", "Lestrade: In another life, Mr. Holmes, you would have made a excellent criminal. Holmes:Yes, and you an excellent policeman."
Хареса ми епизодът, в който Холмс се "провали" на срещата с годеницата на Уотсън - вкара много човещина в образа. И това е май най-хубавият епизод в целия филм.

Но не можах да приема холивудските клишета, които може би са типични за филм на Стивън Сегал, но не и за Гай Ричи:

- Холмс и Уотсън владеят кунг-фу(!)... боят приключва и Холмс прави пиниза с превъртане на нунджако под мишниците... защо бре, джанъм, защо? Грозна работа.
- Скачат им някакви някакви хулигани на бой и хоп - огромният, непобедим и уродлив лош прави "театрално излизане на сцената", и... тук вместо да извадят револвер и да се приключи клишето(хипотетично), следва типичен досадно дълъг побой, който незнайно защо се пренесе и на корабостроителницата. Аз ли нещо пропуснах?
- На финала Холмс разяснява на зрителя как точно лорд Блекууд ги(ни) е изиграл. Като изключим факта, че такъв тип развръзка е типичен по-скоро за Агата Кристи, много от разясненията бяха съшити с бели конци и прекалено нагласени и нереалистични. Особено американският посланик и "дъжда". А през това време горкият лорд деликатно и тактично изчаква тирадата на Холмс, въпреки неудобството от сто килограмовата релса, влачеща го към тъмните дълбини на Темза.

Мъка ми е какво го очаква Мориарти. :)

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Мориарти.нови [re: Jedi]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано10.02.10 19:02



Което ми напомни - знаете ли кой, според слуховете, ще играе Мориарти? ;-)



Тема Don't tell me...нови [re: Hellen]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано10.02.10 19:13



Скарлет Йохансон?



"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: Мориарти.нови [re: Hellen]  
Автор Vendome ()
Публикувано10.02.10 21:09



Предлагам да е Антъни Хопкинс.



Тема Re: Истинският Шерлок Холмс.нови [re: Hellen]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано10.02.10 22:20



ама моля ви се Хелън, къде от страниците на Конан Дойл се усеща, че Холмс е бастунест многознайко?! Достатъчно ясно е казано- той предпочита дедуктивния метод и ако може да разреши случая без да напуска квартирата на Бейкър стрийт... обаче в повечето случаи се налага да излезе и да е- дегизира, бие, търси, да играе роли, да преследва и прочие. Освен това, той се дрогира, как ще е скучен?! Да не е герой на Агата Кристи :)
За хомосексуалните прочити между редовете, да напомня, че в един от романите ясно е казано, че Холмс едва ли не е влюбен в една от героините с която интелектуално се сблъсква. Иначе, като цяло няма добро мнение за жените като цяло. И въобще човека е единак и предпочита своята компания пред коя да е мъжка или женска- прекалено е умен за да има равностоен житейски партньор...

и накрая ... ето какво си предтавям визуално, когато чуя Шерлок Холмс :)





Тема Re: Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Jedi]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано10.02.10 22:27



Едно време много четях Дойл ... не само романите за Холмс, но в крайна сметка с тях е наи известен... та, доколкото се сещам, Холмс е много добър боксьор... ако не ме лъже паметта ... и цигулар де :) но за жиу жицу или кунг фу нищо нямаше :)))
Имаше интересна теория за мозъка като чекмедже (или таванска стая)- слага там което му е нужно и съответно Уотсън се изумяваше (при опознаването на съквартиранта си), че той няма елементарни познания в много области...



Тема Re: Мориарти.нови [re: Hellen]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано11.02.10 00:23



Айде кажи де, стига съспенс.



"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: Мориарти.нови [re: Hellen]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано11.02.10 02:19



Брад Пит? ;p



Тема Re: Мориарти.нови [re: Diavolo]  
Автор пип (новак)
Публикувано11.02.10 10:58



Хаха, помислих, че се шегуваш и добре се посмях, но после проверих в ИМДБ и даже не пише "rumored".


Брад Пит... сега да излезе някой да напише, че точно така си е представял Мориарти.

Редактирано от пип на 11.02.10 10:59.



Тема Re: Мориарти.нови [re: Vendome]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано11.02.10 16:26



Аз предлагам да е Джеръми Айрънс.





Тема Re: Мориарти.нови [re: Seaborn]  
Автор Vendome ()
Публикувано11.02.10 17:34



Също отличен вариант.





Тема Re: Мориарти.нови [re: Seaborn]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано11.02.10 18:03



Щях със сигурност да го позная по тембъра в този филм.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Мориарти.нови [re: пип]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано11.02.10 22:10



Е какво значи "точно така си е представял Мориарти"?
В случая не можем да използваме тази фраза, защото Брат Пит е твърТой може да пресъздаде най-различни образи и няма нищо общо между персонажите му в Троя, Дванадесет маймуни, Гадни копилета, Гепи и, да речем, Жив дявол. Така че чак след като изиграе Мориарти, тогава може да се каже така ли сме си го представяли, или малко по-... рус например.



Тема Re: Мориарти.нови [re: Kpиc]  
Автор пип (новак)
Публикувано11.02.10 23:05



Цялостното излъчване на Брад Пит за мен е на реднек. За Мориарти си представям някой с много по-интелектуално, европейско и студено излъчване (меко казано). Брад Пит - супермозъкът, архизлодеят? Сори, но тази мисъл ме забавлява.

Всъщност няма значение, няма да го гледам със сигурност.



Тема Re: Мориарти.нови [re: пип]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано12.02.10 03:01



Апропо според клюките Брад Пит трябваше да си покаже лицето за малко в края на този филм на Ричи, но явно нещо е станало, май Пит е отказал, знам ли аз. И така не станала работата. Та за това предположих, че ще е той, не съм търсил изобщо инфо никъде.





Тема Шерлок Холмс на Гай Ричинови [re: Diavolo]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано07.01.21 07:21



а пък това е новата ми страница в профила.



[suggestopedia movie / сугестопедия филм:

подпис:





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.