Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 25.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Стари филминови  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано30.07.05 13:31



Искам да намеря едни мноооого стари филми от 60-те , 70-те години.... Ще спомена някои заглавия:

Зеленото чудовище
Възнаграждение за страха
За един пробит долар
Напред човече
Филми на Бъд Спенсър и Терънс Хил
Филми на Дийн Рийд /Оцеола/
индиански
каубойски

Филми на Чаплин

и други от тези категории и години и разбира се - преведени.

Може ли някой да ми помогне? Благодаря. Алекс




Тема Re: Стари филминови [re: alexrangelov]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано31.07.05 23:27



За един пробет долър
Филмите на Чаплин
И известно количество класически уестърни

Издавани са в България и то наскоро. Има ги по видеотеките и матгазините.




Тема Re: Стари филминови [re: Gallandro]  
АвторMyлe (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 09:51



"Един пробит долар", без "за". Можеш да го изтеглиш през еMule. Oригиналното заглавие е "Un bollaro bucato" , за другите не зная, дай оригинални имена и изобщо търси в мулето. Там има невероятни находки от стари филми.



Тема Re: Стари филми reнови [re: Myлe]  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано06.08.05 09:29



Ми това са заглавията , които си спомням от преди 20-30 и повече години... Не знам как мога да намеря оригиналните заглавия. А и много други филми от тогава май са пускани под други заглавия или неточно преведени заглавия. Дали не може да се направи справка във филмотеката? Алекс



Тема Re: Стари филми reнови [re: alexrangelov]  
АвторMyлe (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 10:16



Най-лесният начин (според мен), който аз ползвам за издирване на оригинални заглавия на стари филми, които са се прожектирали у нас с променени такива, е да си припомня имената на актьорите, които са играли в тях. След това, по филмографията им, може да се издири оригиналното заглавие на филма, във www.imdb.com например. По този начин например открих, че показваният по нашата телевизия преди много години филм "Бели сенки" с Антъни Куин (мир на праха му), всъщност се казва "The savage innocents".
Самият аз вече притежавам доста солидна колекция филми от това време, ако искаш можем да дискутираме евентуален обмен. Остави мейл да ти изпратя списък.



Тема Re: Стари филми re reнови [re: Myлe]  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано06.08.05 12:26



Е , аз засега и един филм нямам .... но започвам да събирам :). А единият филм , който търся е от почти 40 години! По телевизията го пуснаха - "Възнаграждение за страха". Разказваше се за един петролен кладенец и няколко цистерни с нитроглицерин , които трябваше да се прекарат до кладенеца... Имена на актьори не помня. Засега това е. alexrangelov@mail.bg Алекс



Тема Re: Стари филми reнови [re: Myлe]  
Автор internal ()
Публикувано06.08.05 13:06



Изпрати и на мен, моля Аз също съм прилежен колекционер.
next@mail.bg



Тема Re: Стари филми re reнови [re: alexrangelov]  
Авторknife (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 19:37



"Възнаграждение за страха" го има в мулето, аз сега го тегля. След 3 дни, като се върна в къщи, ще ти пусна оригиналното заглавие на френски.
Действително в мулето има страхотни неща, абсолютно култови.



Тема Re: Стари филми re [re: knife]  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано09.08.05 00:25



YES - като се видиме имаш един Туборг от мене-не се бъзикам! Прати ми заглавието. А преводче има ли или ще го слушам на американски? Алекс



Тема Re: Стари филми re [re: alexrangelov]  
Авторknife (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 14:15



"Le salaire de la peur" - с Ив Монтан в главната роля. За субтитри бъркаш или в

, или в
успех
и благодаря за бирата - от мене цацата и пържените картофки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.