Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Тема Скучните Копилетанови  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано29.08.09 13:35



Аз съм герой!

Издържах 2 часа и половина безуспешни опити за нещо интересно.
По скалата на скуката, този е малко под "Че". С разликата, че тук има по нещичко и за кръвожадните любители на гадории в кадър. Не са много, наистина, но пък са директни и в крупен план.
Ако сте твърдо решени да го гледате, пригответе си здрави нерви и търпение, защото освен, че филмът е дълъг, е и скучен. Дори фабулата на филма е нелепа и безумна.

Спойлер:

Взвод от евреи убиват по особено жесток начин всеки изпречил им се нацист. Убитите се скалпират, а на тези които оставят живи им се изрязва с нож на челото пречупен кръст. Последната им мисия се случва да бъде атентат срещу Хитлер, Гьоринг, Борман и Гьобелс в малко френско кино на VIP прожекция на филм за героичен снайперист от вермахта. А въпросният герой сваля собственичката на киното - еврейка, която се явява като втора линия на съпротивата, решавайки да запали киното по време на прожекцията и да изгори всичките шваби вътре накуп.
Няма да навлизам в подробности, но в крайна сметка и тя и те успяват.
Това е.
---

А сега към това прибавете 150 минути протяжни, досадни диалози в излишно разтеглени епизоди. Защото въобще не си въобразявайте, че целият филм е екшън и фанатично избиване на нацисти, както предполагат рекламите. Това го има само на трейлъра и някъде в началото на филма - правят кратко превю на копилетата в стил Гай Ричи(да не кажа направо крадено) и толкова.

Честно казано, надявах се на един различен Тарантино, но уви.
Напъните да е оригинален и предизвикателен; да жонглира с анти-морал, символика и клишета минаваха преди години, но сега стоят прозрачно самоцелни и кухи. Всичко, което постига с тази си лента е, че прибавя към колекцията си още една богато поръсена с претенции манджа с грозде.

Та така. Моят съвет е да си спестите двата часа и половина за нещо по-приятно.

П.П. И имайте предвид, че това не е римейк на оригиналния филм от 70-те. За съжаление.



Тема Re: Скучните Копилетанови [re: Jedi]  
Автор PhilipMarlowe (ентусиаст)
Публикувано29.08.09 14:12



Тарантино отдавна престана да ми бъде интересен ... той даже не тъпче на едно място. Той се превърна в претенциозно псевдонезависимо режисьорче. Някъде бяха направили сравнение между него и Уди Алън и смятам, че е много точно- Тарантино е с две иде по кървав и циничен Уди Алън- филмите му са едни и същи, претенциозни, натруфени, със символики, които само авторите си разбират. Диалозите- познати до болка брътвежи. Не Куентин, вече не е култово 15 минути да слушаш диалог в който се обсъжда Мадона, стар кунгфу филм или безмислена реклама...

Аз съм си фен на ироничната идиотска режисура на Родригез ... човек в който няма грам претенция и се забавлява. А заедно с него и аз...



Тема Re: Скучните Копилета [re: PhilipMarlowe]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано29.08.09 18:44



Уди Алън не е нито претенциозен, нито циничен. На него просто не му пука. Кефи ме невероятно.

----------
Дълга лента - голям филм!


Тема Re: Скучните Копилетанови [re: cineman]  
Автор Mixman (Sledgehammer)
Публикувано31.08.09 13:01



А пък Куентин си е свеж!

I have the touch!


Тема Re: Скучните Копилетанови [re: Jedi]  
Автор Mapиo B. Дparaнoв (Съкровище)
Публикувано02.09.09 11:24



Сори Майкъл!
Тарантягата е направил отново гениален филм.
Всичко за което го обвиняваш за мен е абсолютно предимство - кадри и диалози изпипани до съвършенство, невероятна работа с отличните актьори. Филмът е всичко друго, но не е скучен! Филмът ще претърпи поне второ, ако не и трето гледане, при това на кино от моя страна, а аз съм известен с това, че почти не гледам филми втори път (случва се, но изключително рядко).
Както и да е няма нужда да се убеждаваме. Тарантино не е лъжица за всяка уста и това е факт. Аз дори съм леко изненадан от доста приличния боксофис у нас.

ris.f.h - 21.12.2000-09.04.2007 R.I.P.
Raul Endymion - ????-09.04.2007 R.I.P.


Тема Re: Скучните Копилетанови [re: Mapиo B. Дparaнoв]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано21.09.09 19:03



А на мене дали ще ми хареса?





Тема Re: Хайде да се преоброимнови [re: Jedi]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано23.09.09 21:26



колко са тия, дето могат да траят откаченяка и освен това да имат някакви очаквания за негов филм.
Аз не съм от тях.
Други?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Скучните Копилетанови [re: Jedi]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано17.10.09 10:48



Е, вкусове различни - с това мнение не успявам да се съглася.
Мога да кажа, че филмът не ми хареса, но по-точно не ми допадна защото не ми достави удоволствие, имаше някои твърде натуралистични моменти, които не понесоха на изхабената ми нервна система и изобщо не беше приятен филм (да не повярваш, като се има предвид заглавието и тематиката ;)
Но! В никакъв случай не мога да го определя като скучен, нито да нарека диалозите досадни.
Признавам си без бой, че не харесвам Тарантино - нито него, нито филмите му, но тук аз лично видях нещо различно - ако не знаех кой е режисьорът, така и нямаше да позная.
Диалозите... За да не говоря общо, мога да спомена най-дългия - в началото на филма, когато разговорът се водеше на няколко езика - цялата сцена беше наситена с такъв драматизъм, че почти не се облягах на стола.
И това, което ми направи впечатление беше, че, въпреки че имах една открояваща се отрицателна личност, общо взето нямах нито един любимец - някой Положителен герой, за който да се вълнувам и да страдам искрено. И въпреки това се притеснявах и вълнувах, просто защото сюжетът, музиката и начина на поднасяне на историята изискваше от мене точно това.
Малко като с кучето на Павлов - натискат бутона и аз, ща не ща, се вълнувам ;)
Та така... Интересен филм беше.
Ама не бих го гледала втори път.



Тема Re: Скучните Копилетанови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано17.10.09 13:14



Аз забравих вече филма. Камо ли конкретен диалог. А и само заради един такъв - дори да го иам и да е качествен бил - заслужава ли си да каже човек добра дума?
Аз викам да го забравим тоя филм, да си заминава в небитието, където си му е мястото:)



Тема Re: Скучните Копилетанови [re: Kpиc]  
Автор Suprs (член)
Публикувано24.10.09 11:01



И аз съм на мнение, че филмът не е ни най-малко скучен, дори напротив. Въобще не усетих, че е 2:30 часа, впоследствие го прочетох.

Само че за разлика от теб аз харесвам Тарантино и намирам, че филмът е уникално добър. Слагам го в топ 3 на Тарантино, което си е доста сериозен атестат като се има предвид, че Криминале и Кучетата си имат запазено място там



А СС полковник Ханс Ланда е най-яркият образ в киното от не-знам-колко години насам според мен. Няма такъв образ и няма такава роля - не знам от къде го намериха тоя австриец, ама направо засенчи всички останали.

С две думи - уникален филм, с кеф ще го гледам още доста пъти




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.