Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 19.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Филмътнови [re: cineman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.04.10 18:32



Ама ти гледа ли го най-накрая?





Тема Re: Филмътнови [re: Diavolo]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.04.10 01:33



Кой? Ако става дума за "Аватар" - гледах го в обикновено кино, 2D, с моно-звук. Хареса ми.



Тема Re: Филмътнови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано24.04.10 01:41



Ако го беше гледал и черно-бял - хептен щеше да ти хареса.





Тема Re: Филмътнови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано24.04.10 02:03



Аз се задоволявам и с малко, и с... нищо.





Тема Re:нови [re: Glamdring]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано24.04.10 15:24



Интересен феномен - всяка по-разгорещена дискусия в интернет в едим момент стига и до Хитлер :) . А Хитлер не е бил чак толкова лош в сравнение с други... Сталин избил повече от своите. Пък да не говорим за физическите (и още повече интелектуални) поразии и трагедии на религиозните тикви, които от хиляди години върлуват. Използвайте Папата поне веднъж.



Тема Re:нови [re: Maзниcлaв]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.04.10 15:36



За папата пират ли имаш предвид?



Тема Re: Филмътнови [re: cineman]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано25.04.10 02:19



Ами за него де. Алелуя :))





Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: impulce]  
Автор bananafish ()
Публикувано25.04.10 16:37



Е, натрапчива, натрапчива, ама не колкото на КФС. Там се оляха просто. :-)

Народът в залата наистина се смя неистово на псувните. Не знам защо.

Аз съм на мнение, че филмът щеше да е много хубав, ако не играеха наши актьори. Не знам какво не им е наред, но просто...не се получава. Поне според мен. Особено момичетата /най-вече чистачката/ играеха отчайващо. Готвачът беше единствения свестен персонаж, но това предполагам, защото самия образ си беше типично нашенска карикатура.
Иначе забавен филм, който можеше да е много по-добър.

нека вали


Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: Glamdring]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано25.04.10 23:53



Всички тези Цецовци, Андреи, диджеи не са дори епизодични герои. Общото им екранно време вероятно не надвишава 1 минута, което разбира се не пречи на Андреа да даде 60 интервюта за това как се е снимала във филм и да иде първа на премиерата му. Дори гласът й не е нейния, но тя има опит в плейбека.
"Мисия Лондон" обаче успя да отговори на един въпрос, който отдавна ме мъчи - дали усещането за преиграване, декламиране, не кино, а театър, се дължи до голяма степен на привикналия на английска реч зрител, който не може да припознае родния език като киноезик. сега остава да направят филм с качествен звук, за да се убедя, че и това не е причината българските филми да създават впечатлението, че си в театрален, а не в киносалон. Ани Пападопулу всячески се стараеше да не изглежда като във "Вишнева градина", но не винаги й се получаваше. Изобщо българските актьори може да напуснат театъра, но театърът никога не ги напуска. Приличат на поп-фолк звезди, които пеят I will always love you - колкото и силен, обемен глас да имат, онова гадно чалга вибрато винаги изплува като пяна.
Иначе хубав сценарий, със задължителните за всяка комедия разбъркване на няколко сюжетни линии, които накрая се събират в кулминационната точка, за да стане най-смешно. По случайност чашата ми с кока кола беше с играчка (кво? що пък не?) заека от Алиса, се сетих за филма, та сценария на "мисия лондон" се издигна още една идея нагоре. за мен алиса е единственият филм с една сюжетна линия, който съм гледал или поне който си спомням.
Като цяло дразнещите моменти дойдоха не от филма, а от публиката, която не спираше да се залива от смях при всяко споменаване на "путка" и "да ти еба майката" или при всеки близък кадър на пещерска и загорка.



Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано26.04.10 00:54



Мда, правим се на сърби. Ама при тях псувните са като "добър ден", докато при нас те все още се произнасят с прикрито чувство за вина и силно концентриран емоционален патос.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.