Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: cineman]  
Автор blood2 ()
Публикувано09.05.10 23:20



То като няма философия у киното, поне у нета да пишем за нея.



Внимание.Контактувате с човек с генетика на боклук и отпадък.

Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: blood2]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано09.05.10 23:36



Философия в киното има, но вероятно не в онези филми, които гледаш.



Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: cineman]  
Автор bananafish ()
Публикувано10.05.10 10:08



Що не си размените skype имената или icq-номерата? Всички виждаме, че ви е голям кеф да си комуникирате.



нека вали

Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: bananafish]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано10.05.10 10:59



Да бе!





Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: bananafish]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.05.10 11:30



Ние спорим културно, ти мислиш, че се харесваме. Не сме некултурни , че да псуваме.

Внимание.Контактувате с човек с генетика на боклук и отпадък.


Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: zaphod]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано11.05.10 22:08



тоя филм ми прилича на някое безумно творение от сорта на "боа срещу питон" или някакви евтини подукции, които излизат със заглавия, подобни на (обикновено също толкова тъпи) "блокбъстъри" (примерно "змии във влака", вместо "змии в самолета").





Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: Glamdring]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано11.05.10 22:17



не става въпрос доколко самият език е способен да изгради сценарий (богатство на думи, изразни средства и конструкции), а как сценариите се възприемат от публиката (главно тая, дето се смее на пръдни и псувни). i`ll be back звучи много по-драматично, терминаторско и куул от "язе жъ съ върна". представи си карамазов по мускули и каменно лице се обръща към камерата и с метален отблясък в лявото око казва "ще се върна". еми не е кул, кво ся. то затова и в "лайфстайл" списанията често използват английски думи, написани в оригинал, та да са по-лайф, още по-стайл и съвсем куул.



Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: sujinko]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано02.07.10 16:06



Гледах го най-после и аз туй нещо... Непретенциозно, но доста грамотно направен филм, доста смешен и забавен, хванал е пулса на публиката. Обаче хубавите неща май се изчерпват с това. Защото с приближаването на финала гадният вкус в устата ми все повече се засилваше. Кажи-речи всичко българско и родно в него беше осмяно, изгаврено и поругано. Но по-абсурдното е, че на публиката това й хареса. Показателен е фактът, че касовият успех на "Мисия Лондон" е сравним единствено с този на "Бай Ганьо тръгна по Европа" през последните 20 години (защо ли?!). Но докато г-н Балкански все пак буди някакви положителни симпатии, образът на българина в "Мисия..."-та май нямаше нито една положителна черта. Чудя се: какво ли биха видели в него чуждестранните зрители? Защото мен ме е срам от такава характеристика на нашия народ - колкото и недодялан да е той! След края на филма дълго се питах: дали някой не плаща на нашите "творци" да ни представят именно по този начин? Не знам за вас, но на мен ми е обидно... Навремето румънците също бяха направили серия от филми (май около 50) за селските влашки номера на пейзана бай Марин, но той също беше симпатяга...

Накрая - още едно необяснимо нещо: от кажи-речи половината реплики на българските актьори не се разбираше нищо, докато тези на английските направо звънтяха. Още по-странно: когато българите се мъчеха да говорят по английски, също им се разбираше, а на български те говореха бързо, мърляво
и без изразителна дикция, та поради това думите им се сливаха и "качваха" една върху друга. Честно, зрителите в салона се питахме един друг дали някой е разбрал какво говорят нашите "хубавци". А Георги Стайков пък беше върхът - на него май му разбрах само едно изречение - и то беше някаква псувня... Тъй че не е проблемът в звука на нашите филми - ако се говори ясно и отчетливо, дори да е с качеството на телефон, пак можеш да разбереш думите. Иначе и с 20-канално Долби да е озвучено киното, пак толкова ще му се разбира.



Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: cineman]  
Автор drumm ()
Публикувано02.07.10 22:51



и аз го гледах съвсем скоро най-после. Честно казано ми хареса, защото беше направен много професионално и най-важното - нито за момент не ми доскуча.
Залата беше пълна, което е супер успех като се има предвид, че филма върви вече 3-ти месец.
Разбира се това не е някакъв арт филм, който ще върви по фестивали, а филм за народа. Дано да има повече такива филми ... и от двата вида

Иначе и мен ме подразни това, което и теб. Постоянно се изтъкваше байганьовщината. Сигурно хората си мислят, че нещата в нашите посолства са наистина толкова зле и че в тях работят някакви пълни селяни. Може да сме зле (всъщност според мен не сме зле, смятайте ме за луд, но според мен дипломатите и политиците ни са достатъчно представителни), ама защо винаги трябва самите ние да се представяме като някакви издънки, а не обратното.
Например скоро гледах един английски филм с подобна тематика. Филмът беше политическа сатира. Казва се "In the Loop" . Там хуморът беше в съвсем друга насока.

Та моментът, който ме издразни супер много е моментът в който единият тип казва:
-От всичко най-много мразя българите
И Любо Нейков за мой ужас отговори:
-Аз също ги мразя

Това развали хубавия посредствен филм според мен. Просто не можах да разбера защо беше това? Никак не се връзваше с героя на Любо Нейков.
Имаше и други моменти на които съм клатил глава неодобряващо.
И ако наистина НЯКОИ българи в чужбина не са задружни и се мразят, защото това трябва да се изпъква, след като е супер срамен факт?
Аз проблеми със звука нямах, може да е бил някакъв дефект в твоята зала

Редактирано от drumm на 02.07.10 22:55.



Тема Re: "Мисия Лондон" ??нови [re: drumm]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано03.07.10 02:14



Това, че в българските посолства или в НЯКОЕ българско посолство има такива работи, го знаем. За съжаление, гледайки този филм, чужденците, на които авторите са го продали или тепърва ще го продадат, ще асоциират посолството с цялата българска територия... Така, както след филма за бай Марин всички румънци "проядоха" праз, така и за чуждестранния зрител всички българи ще заразмахват бутафорни мечове и ще колят патки...
Абе... комплексарска работа.
А киното наистина беше зле, обаче всички реплики на английски се разбираха... мааму!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.