Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 23.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ледена епоха 3нови  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано04.07.09 14:01



Е, след като рекламата на филма вървеше още от миналата година, очакванията ми бяха, че всичко интересно ще е в тийзъра и другото ще е пълнеж.
Може би затова филмчето ми се стори доста приятно, на места хуморът изобщо не беше за деца - не че беше груб или циничен - напротив - но намеците бяха насочени към татковците и майките, така че в залата често се носеше смехът на родителите, а мъниците питаха "какво каза?"
Забелязах, че има препратки към няколко филма (смедват спойлери). Особено носенето на Сид по лавата, озвучаването и постановката на преследването със птици...е как няма да познаеш Епизод 3 на Междузвездните!!!

Залите са препълнени, но час и 40 минути минават приятно и неусетно. Гледайте го, няма да боли.



Тема Re: Ледена епоха 3нови [re: Smile]  
Автор Unbreakable (believe me)
Публикувано07.07.09 19:10



Тук съм описал впечатленията си от 3D прожекцията в Арена - Варна. Интересно ми е, съгласни ли сте с мен?





Накратко: смехът не е достатъчен, а ледът е замразил чувствата.

- различните новини за филми и анимация

Тема Само забележи [re: Unbreakable]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.07.09 22:13



какво си писал по Knowing - точно моята теза. Мнението за филма на един човек се определя до голяма степен от това какво очаква. Когато имаш малки очаквания - обикновено си приятно изненадан и обратното.
Може на кино-работника да му се е спяло в 23ч - при нас в 11:00 качеството беше много добро и нямаше никакви замазвания.
Но определено послъгваш за концерта на Jonas Brothers - не бяхме само хлапета





Тема Re: Само забележинови [re: Smile]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано07.07.09 22:20



аз само като видя катерицата и ме напушва смях. Ледена епоха ми е много любима анимация



Ето днес например гледах "Кунг фу панда" и там наистина липсваше какъвто и да е хумор. Прекалено постна историйка



Тема Вярно!нови [re: yoyouo]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.07.09 22:28



А и при катерицата имаше развитие за разлика от предните два филма.
Ахахааа, човек/катерица и добре да живее - се влюбва.





Тема Re: Само забележинови [re: Smile]  
Автор Unbreakable (believe me)
Публикувано07.07.09 23:27



Smile, как умеси темите, но ОК! Разбрахме се. Вие сте фенове на Ледена и не сте пристрастни, но от Уолт Дисни имам друг любим цитат „След всяка смешка трябва да има и сълза”. Факт е: Зората на динозаврите е невероятно забавен, но всичко свършва дотук. Емоцията липсва и така пълнежът става скучен. Аз не си тръгнах с нищо от филма, освен с ехото от пресиления смях в залата. Но хората се заливаха и на рекламите на „Облачно с кюфтета” и „В Небето”. Един приятел е гледал вторият филм в Кан и каза, че цялата зала е плакала още на първите 5 минути, а после са се смели до несвяст. Но Pixar знаят как да влеят душа в своите филми. „Кунг-фу Панда” беше най-близкият удар на DreamWorks в посоката на Pixar. Може да не е истерично смешен, но историята е дълбока и има плътност. В тази връзка съм по-склонен да си пусна Пандата отколкото „Ледена епоха 3”. Няма да споря, всеки има право на мнение.

Но за мен катерицата наистина почва да губи от чара си. Дори лапето от моята прожекция го забеляза.

- различните новини за филми и анимация

Тема Да ти кажанови [re: Unbreakable]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано08.07.09 07:28



след "Коралайн" "ледената епоха" беше точно филма (анимационен), който ми се гледаше - неангажиращ, ненатоварващ и неизправящ косите. Бях страшно благодарна, че в колата след като се прибирахме от филма, гласовете от задната седалка се заливаха от смях на диалога:
- Първо дамите.
- Не, първо пенсионерите.
- Не, първо летящите.
- Кой лети?
<бам един ритник>
След Коралайн мълчанието на задната седлка беше просто...страшно.



Тема Re: Да ти кажанови [re: Smile]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано08.07.09 10:27



Мисля си, че "Up" ще ги удари всички в земята. С нетърпение го чакам



Тема Re: Ледена епоха 3нови [re: Smile]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано08.07.09 20:42



за първи път - мяркам споделяне...
че - това готско филме:)..
е - за деца





Тема Re: Ледена епоха 3нови [re: Smile]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано13.07.09 10:11



Съгласен съм.

И аз, с впечатленията от 2-та част, бях с подозрения. Но останах доволен.

Лафове имаше и то постоянно. Слава богу, че има торенти и не ми се наложи да слушам дублаж, а чух автентичните приказки на оригиналните актьори;)
Много ми е интересно как са превели(цитирам по памет):

- Roger.
- First we gonna save Sid then Roger

А припознах и еп.5 - начинът, по който омотаха краката на големия и го спънаха. Както и репликите: "I love you. -I know".

Каза Вейдър и се сля с тълпата...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.