Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 27.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Актьор не се става, или имаш талант или не!  
Автор im cool (actor/futbolist)
Публикувано10.02.09 03:05



Актьор не се става, или имаш таланта или го нямаш. Има много хора, завършили НАТФИЗ, които са по-скоро рецитатори от колкото актьори и хора, които никога не са взимали курсове по Актьорско майсторство и учат или работят нещо съвсем различно, а са много талантливи. Но в България на последните не се дава поле за изява. Кастингите се обявяват само сред тесен кръг пред студентите в НАТФИЗ.

Затова предлагам да не се дава предимство на завършили НАТФИЗ. Това, че преподавателите в НАТФИЗ са добри актьори не означава, че ще го предадат на студентите. От всяко дърво свирка не става.

Например доста от младите актьори в "Забранена любов" са по-скоро рецитатори. А там, навън има толкова много талантливи деца и млади хора, които имат нужда от шанс, обаче като отидат на кастинги и кажат, че не са учили в НАТФИЗ им се показва вратата.

А не трябва така. Харисън Форд е работел като дърводелец, но става великолепен актьор. Защото му се дава шанс. Например до колкото знам актьорите Елин Стаматов, Светлин Симеонов и Аделина Крумова са начинаещи, нямат много опит, но са много талантливи.

Те участваха като статисти в "Другият наш възможен живот" с Ваня Цветкова и Иван Иванов. Евалата на тези тримата, че не се отказват, нищо че не са учили в НАТФИЗ и са решени да пробият на всяка цена!

Цитат от един блог. Какво мислите? Аз се съгласявам с пича напълно.



Тема Съгласеннови [re: im cool]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано10.02.09 11:34



Ама къде ги видя тия кастинги? Аз освен частни агенции за статисти и реклами, друго не съм виждал.

Whatever doesn't kill you, makes you... cripple


Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: im cool]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано10.02.09 22:31



ооох, на всеки втори натфизчия болката "не ме взеха в "Забранена любов" щот нямам връзки"


Ми да имате



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор im cool (actor/futbolist)
Публикувано11.02.09 04:07



Напротив, тримата талантливи българи, които изброих не са от НАТФИЗ. Учат нормални професии. Актьорството не може да те изхранва. Те участват в реклама и филми от време на време, защото им харесва.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано11.02.09 10:06



Трябва да си наистина много зле, за да не те вземат в тази полюция





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: .Linda.]  
Автор im cool (actor/futbolist)
Публикувано11.02.09 10:28



А кой казва, че изобщо са кандидатствали за НАТФИЗ?



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: im cool]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.02.09 12:56



Който има талант и НАТФИЗ не може да го развали!




I believe

Тема Или поне тинови [re: Naia]  
Автор Arachnoid (ДръФФче)
Публикувано11.02.09 15:52



така си мислиш...

! Не подценявай НАТФИЗ, де!



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: .Linda.]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано11.02.09 17:14




ако е моята полюция



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано11.02.09 17:22



Ми не може та - те още на входа ги връщат;)



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Jedi]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.02.09 11:22



Xaxa! Точно...
Сетих се, че днес един много готин английски актьор има рожден ден. Гарет Томас, ако го знаете, играл е в доста неща, но най-известен стана с главната си роля в "Седморката на Блейк". Много ме радва тоя човек. Супер естествен и със страшно положително излъчване, а е вече на 65 години.




I believe

Тема Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Naia]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано12.02.09 21:32



Любим сериал. Гледал съм и четирите сезона. Само че моят идол беше Ейвон(или "Ейвън", както го превеждаха навремето). И дето гадно свърши на финала.
А иначе Гарет Томас се опитах да го гледам и в "Цитаделата", ама нищо не разбрах тогава:)



Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Jedi]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано12.02.09 22:43



побъркани ...разбира се, че най култов образ беше Орак- кубчето с диоди и жички за пет паунда ...
разбира се, когато Джейн телепортираше и Орак бледнееше ... е, верно че си беше и прозрачен





Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Jedi]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.02.09 22:45



Е, Ейвън и аз си го обичам

то кой не го харесва него де... Но Блейк ми беше първия любимец, защото се пристрастих още от 1 серия "Цитаделата" беше бруталия до шия... Там Блейк си ги колеше наред, до колкото помня. Гарет Томас е много добър актьор, но не можа да играе в нищо по-голямо от Блейк. А Пол Дароу, който също си остана известен само с тая роля, по-късно е писал книга за Ейвън, преди да попадне в "Освободител". Жалко, че не зная добре англейски иначе бих си я поръчала да я прочета.


I believe

Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Takeshi]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано12.02.09 22:47



Хахаха! Има една фирма за компютри "Орак". Много се изкефих на името!
Аз обаче и на Зен се кефя. Бяхме си го направили от стар телевизор, едно време.




I believe

Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Naia]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано12.02.09 22:51



аз искам Джена да ме телепортира -


и ние дупчехме пръчки на компотени капачки - бластери големи имахме ... на Федерацията пушкалата обаче нямаше как да докараме



Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Takeshi]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 00:04



Моите си светеха!
А за Джена супер, вземай я! Тъкмо ще ми се освободи Блейк, а Ейвън от край време е свободен




I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано13.02.09 14:13



Пфу, нямах нет вчера, та днес на патерица.
Бях в 4ти клас, когато излъчваха Блейк. Такова зарибяване да беше. Не помня някога да съм се побърквала толкова по сериал. Все е било, но Блейк ще си остане номер 1. И аз бях фен на Блейк и не можех да понасям Ейвън, даже го мразех, защото той пък мразеше Блейк.
Пол Дароу го мярнах скоро в Малката Британия, съвсем за малко.
Иначе Гарет Томас дори и на 65 си остава пич. За разлика от повечето актьори, той не успя да остарее грозно. Но може би защото никога не се е домогвал до услугите на пластичната хирургия.





Тема Бе какво го намесихте тоя Блейк в темата?!нови [re: atzuv]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано13.02.09 22:07



Сестра ми си падаше по Травис, а аз - първо по Блейк, а после по Ейвън.
То не беше записване с касетофони, снимане с чернобели ленти, бягане от училище заради повторенията...
Какво да ви кажа - двете със сестра ми - невръстни дечица, дет се вика, измолихме от родителите да ни сменят самолетните билето и САМИ се върнахме от морето 1 ден преди тях - да гледаме повторението сутринта, като обещахме в замяна да изчистим къщата с прахосмукачка :)

Голяма мания беше - чак докато Звездните войни взеха превес и се превърнаха в следващия ми любим филм.



Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Naia]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано13.02.09 22:09



Чакай, какво колеше Блейк в Цитаделата?! Цитаделата е филм по книгата на Арчибалд Кронин за живота на един лекар. И Гарет Томас му беше приятел - лекар - алкохолик. Никакви бруталности не е имало, освен някоя ампутация, да речем



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано13.02.09 22:35



Този филм ми беше толкова страшен, че направо ме сковаваше ужас. Още помня как им лазеха някакви камъни по ръцете в един кадър


И всички искаха да си играем на телепортиране, а аз не знаех кое копче да натисна




Тема Re: Бе какво го намесихте тоя Блейк в темата?!нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано13.02.09 22:55



Идолът ми беше Ейвън, както споменах, защото беше хладнокръвен, интелигентен, гадничък, заядлив и не се подчиняваше на никой.

А от жените - всички бяха луднали по Джена. Аз пък харесвах Сервалан(тайно, щото нали беше от лошите)



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 23:39



Да, много симпатичен е и сега и си има онова излъчване, което ме спечели тогава, още в 1 епизод

Аз харесвам и Пол Дароу, готин човек е и си държи на феновете, а образа на Ейвън е страхотен и като образ. Все пак Блейк ми е любимец, защото Гарет Томас го изигра с огромна лекота, въпреки че не харесва фантастика и обича много по-различен тип образи.


I believe

Тема Re: Е, как бе - Блейк рулс:)нови [re: Kpиc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 23:41



Хм, може би бъркам филмите

Гледала съм го много отдавна. Май наистина беше лекар, но не помня... Мисля, че има един филм с него в който имаше бруталии, но ако го бъркам с другия си голям любимец от детството Марк Хамил, не знам...


I believe

Тема Re: Бе какво го намесихте тоя Блейк в темата?!нови [re: Jedi]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 23:45



Хах! И аз харесвах Сервалан.

Ейвън също, но естествено Блейк ми беше любимецът. Знаех му репликите дума по дума, корабът на тавана си беше мой, а и бластерите аз ги бях направила да светят... Голям купон беше. Един път едва не утрепах Травис /един Христо, който го играеше/. Така го спънах, че после ходихме да му лепят устната


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: .Linda.]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 23:47



Страшен?! Аз не помня такова нещо... Както казах по-горе полудях още от 1 серия. Говореше се за психотропни вещества, за космически пътешествия... направо да полудееш, за онова време. А после, като откриха Освободител... Толкова хубав ми се видя! И телепорт си имаше... Мечта!


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 00:34



Седморката на Блейк е моят филм. Филмът на детсвоото ми.
И аз се влюбих в Гарет Томас в мига, в който го видях. Нямаше друг за мен, колкото и брилянтен да беше Пол Дароу в ролята си на Ейвън.
Ами Ган, аз много го харесвах. Плаках, когато онази врата го затисна и той умря. Всъщност, обичах всички от екипажа на Освободител, но истински влюбена бях само в Блейк.
И ние си играехме на Седморката на Блейк, естествено аз бях винаги Блейк

И останалите роли разпределях лично аз



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано14.02.09 00:39



Леле, изумена съм колко помните


На мене май филмът на детството ми е Синьо лято



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 00:50



Да не си и ти водолей?

И аз разпределях ролите, но го правех доста режисьорски, защото това ми беше мечтата тогава. Имаше едно момче, много надменно и все искаше да играе Ейвън, но аз смятах, че не разбира образа... Малко ми проестееше и винаги го слагах някъде из федерацията. Аз съм играла и Кали, чат пат... От Джена ревнувах бясно, та не ми беше любимка. Играла съм и Ейвън, но това пък не ми се отдаваше. Общо взето бях по идеите и въображението, а здравият разум ми куцаше...Веднъж си спомням, че измислих телепорта да е скачане от покрива в балкона на общия таван. Майка ми полудя, като разбра. Не знам как някой не се преби. После, вече имахме бластери, Орак и малко костюми, ако може да се нарекат така, превзех собствения си таван... позволиха ми да го ползвам и той стана Освободител
Беше перфектно! Няколко години, невероятна игра. Измислихме още поне 20 сезона. Още си пазя тетрадките със сценариите и снимките от филма. От "Войните" също. А за рождения ми ден, тази година, който мина скоро, учениците ми ми подариха чаша с надпис ВLAKES 7 и фланелка, която сами са правили. Страхотия! Аз имам изтеглени четирте сезона и им ги пускам тука, ама яко ги зарибих като им разказвам какви съм ги вършила.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: .Linda.]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 00:51



ахам, Линди. Та аз им знам имената на всички актьори, дори името на първия Травис- Стивън Гриф. Само дето сега се хванах, че съм забравила името на Сервалан, но си го припомних от имдб. Оказва се, че актьорът , изиграл Ган Дейвид Джаксън, е починал. Но явно съм го знаела отпреди, щото го имах като информация- спомен скътана някъде в паметта;)
Аз този филм толкова много да съм се молела да бъдат излъчени и останалите два сезона( тогава така се беше чуло, че ще има още два). В един момент се разбра, че няма да има продължение, защото гарет Томас се е отказал от филма. Бил твърде много вече уморен от образа, а и искал да се отдаде на любимото си занимание- Шекспировият театър:(
Аз бях съкрушена..Годината, не помня, но статията беше публикувана във вестник Септемврийче. Трябва да е било 1986 някъде.
Толкова много бях се разболяла по Седморката на Блейк, че когато свърши години наред сънувах епизодите- със субтитри


А, и филмът се излъчваше вече три пъти в седмицата и се случваше през серия да има режим на тока. Стояла съм в тъмното и съм се молила на Господ токът да дойде , та да хвана поне 5 минути от края.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 00:57



Да, това с тока ми е познато

Аз също имах голям проблем. В началото на 2 сезон изгърмя телевизорът ни Нямахме пари да купим нов, трябваше на всяка серия да моля майка ми да ходим по комшиите. Повторенията ги гледах или у Ейвън/вече бяхме си избрали кой да го играе/ или у една сладурана, която беше Джена. На Ейвън, обаче не му даваха да пресича главната улица, а беше от съседната махала... Така направихме още един Освободител в мазето на Джена, но не можеше да стигне и половината разкош на мояя таван. Боже! Аз съм имала страхотно детство! Толкова обичам да си спомням всичко това.


http://rarbg.com/torrents.php?search=blake%27s+7&category=0

ето линк, ако искаш да изтеглиш сезоните...
той Гарет Томас с право се е отказал, другите два не са кой знае какво. В 3-ти имам 2-3 любими серии, едната е последната и в нея той пак играе за малко. В 4 - ти харесвам само последната, защото играе Гарет Томас и я мразя, защото свършва кошмарно.

I believe

Редактирано от Naia на 14.02.09 01:02.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:05



http://www.youtube.com/watch?v=atuNdPgM8eY
А това ми е супер любимо!


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 01:06



Не, Стрелец съм

Но и аз разпределях ролите режисьорски, защото това да бъда режисьор е моята мечта, откакто гледах първият си филм, за който имам конкретни спомени -Херкулес със Стив Рийвз;)
Нашият Блейк се играеше из двата гаража на двора. Нашият и на братовчедите. Аз също мразех Джена, защото ревнувах Блейк от нея из дъното на душата си;)
Сестра ми играеше Ейвън, защото беше най- голямата след мен и беше достоен опонент в играта, както беше и Ейвън за Блейк във филма. Останалите роли актьори никога не достигаха. Но аз се задоволявах с една Сали и Ейвън.
За жалост изгубих тетрадките със снимките, защото тогава живеех живот на чергар и се мятах от село до града през месеци.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:13



Е, аз си ги пазя. Малко са, на "Войните" имам много повече, но все е нещо.
Ние имахме пълен екипаж и даже излишъци за Федерация... Ако знаеш какъв модел имахме за Вила. Беше страхлив, носеше гуменки без връзки, баба му беше пришила копче и ластиче, защото не можеше да се закопчава. Беше ужасно учтив, все се извиняваше и ме следваше, като сянка, защото обичаше голееемите бели, а аз бях царица на тях! После баба му ходеше на гости на моята майка и обсъждаха моят лош пример. Не, това беше направо страхотно. Веднъж нашият Ейвън го наби. Стана галактически скандал. Бабата дойде да вика и заплашва долу, на игрището... Тогава играехме народна и естествено се караше на мен. А аз само и повтарях: "Ама извинявай, аз никога не съм била! Момиче съм!"... Хах!
Та това си беше нашият Вила и много си го харесвах това хлапе, защото нямаше второ като него. Шматчица със стил!


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 01:15



отивам да го свалям. Мерси за линка.
Гледам клипчето, изведнъж нахлуха спомените. Спомних си как гледах тогава на вечния спор между Ейвън и Блейк. Моята версия беше, че Ейвън е влюбен в Джена и ревнува много, защото знае, че Джена е само на Блейк.
Или защото винаги му се искаше да е първи, а вечно трябваше да стои под сянката на Блейк.
Много ми е интересно сега като го гледам отново как ще ми изглежда всичко:) След 23 години



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:18



Аз винаги съм мислила, че Ейвън воюва със себе си. Като срещнеш някой като Блейк, не можеш да си тръгнеш... Той иска да се откъсне, бори се, но Блейк е нещо повече от лидер, той е самата "идея"... Така е с всеки идеалист. Следват те, дори когато грешиш, но пострада ли някой, само ти си виновен!


Упс! Предупреждавам те, че изтеглиш ли го ще откачиш отново. Аз вече си приготвих писмо за Гарет Томас - дава автографи, ако не знаеш!


I believe<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Naia на 14.02.09 01:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от Naia на 14.02.09 01:19.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:23



http://www.fanmail.biz/35089.html
Ето как става номера!

http://www.fanmail.biz/mboard/viewtopic.php?t=120096

И тука един фен, коато скоро е получил отговор!
И като се замислиш, че всичкото това го изрових, защото се сетих, че има рожден ден и реших да потърся нещо за него...


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 01:24



Нашият Вила беше големият братовчед. Малкият още не беше се родил. Беше точното олицетворение на Вила- лигав и страхлив. С кака му ни беше хоби да го лабутим поне веднъж на ден. Добре, че той не се оказа злопаметен. След години го попитах спомня ли си за терора, за щастие нямаше и спомен





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано14.02.09 01:28



Излъгал те е, да не го лабутиш пак





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:28



А аз след години се влюбих в нашия Ейвън! Хлапето беше страхотно мъжкарче

В една война между махалите, другите го поискаха в тяхната банда /играехме на фунийки/. Той отказа, а те бяха по-силни. Много ме беше яд, че се избират само по-силните... Попитах го защо не отиде с тях, той е много добър в тази игра, а той каза, че ми е верен! Никой до тогава не ми беше казвал такова нещо. Бяхме деца. И така, влюбих се! После като почна втори сезон, беше трудно да се играе, но устискахме. Всъщност се карахме много по-лесно, като се замисля!


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 01:29



аз вече откачих, гледайки клипа.
Толкова съм зле, че имам нужда да се върна малко назад, в годините на пълна лудост.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:30



А, не нашия Вила аз си го пазех. Беше ценно хлапе. Постоянно се налагаше да го спасявам, защото момчетата го биеха, но баба му само мен мразеше




I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 01:33



Връщането е като пълен релакс. Аз и сега като пиша тези неща, виждам децата, лицата им, себе си... Бяхме махала с 20 и отгоре деца, повечето бяха момчета, а с момчета се играе доста щуро, каквато и игра да избереш. Блейк го играхме толкова дълго, че вече е част от живота ми. Не можеш да изтриеш толкова голяма част, само защото си бил дете и ти се иска да правиш копи, пейс до безкрай...


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 01:41



Аз винаги бях влюбена в някой актьор, та така и не намерих време да се влюбя истински в детството.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 01:47



И в наща махала бяха само момчета, но и на мен да си играя с момичета никога не ми е било интересно. Но деца никога не достигаха, та трябваше да обхождам съседните махали с надежда да срещна други деца, с които да си играя. Въобще трудно можех да накарам и тези, скоито разполагах, да играем Блейк, защото аз бях единственият фен. Всички останали се страхуваха да гледат филма. И аз се страхувах, но беше различно. Та в повечето време играех Блейк със себе си. Не съжалявам за нищо





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 08:26



То и аз бях така, но имам един, два случая изключение.




I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 08:38



Аз имам едно качество, което много ми е пречело, а и още ми пречи понякога, но много си го харесвам... Вманиача ли се в нещо, полудея ли, не мога да стоя на 1 място и винаги подвеждам най-малко 5-6 човека подир себеси

С Блейк се оказаха доста повече. Когато гледах първата серия бях с майка ми на гости у една леличка. Мъжът й пиеше и мен малко ме беше страх да ходя у тях. Припирах да си тръгваме, мърморех... Спомням си го, защото около мивката имаха черни плочки и това много ме стресираше, не мога да разбера защо. Може би затова не съм се уплашила от филма. Той ми дойде като спасение. Почна и като видях кораба, а бях луда по фантастика, започнах да настоявам да го изгледаме. После видях и Блейк и страшно много го харесах. Актьорът е избран страхотно. Излъчва нещо, което те кара да му се довериш... После не ме беше страх от нищо. Блейк си беше там през цялото време.
А на другия ден, разбира се, отидох у един от приятелите ми и започнах да разказвам, каквото съм разбрала... С дъъъълги вмятания от мен в сценария, там където ми се губи. До вечерта дори и сценариста не би познаб серията, защото май си мислех, че всичко това, което става Блейк го сънува или му го внушават... Както и да е! На повторението се събрахме в един Ники, който в последствие играеше Ган и го гледахме дружно. Някъде след 3-4 серия вече правех първият бластер. Имах си 1 колан от татко, прикрепих му със скоч батерия от 4.5, направих си калъф за бластера, а той светеше. Момчето, което после играеше Ейвън полудя по тоя бластер, монго ми се моли и направих и на него. От тази бяла тръба, която режех, остана материал за още 2, после търсехме нова Беше от стар бойлер и не намерихме, та правихме със сива. Гривните бяха от ламарина и цветно тиксо. Можеха да се закопчават... Страшна работа. Само играта около оборудването ни отне месец, а през това време гледахме филма. После полудяването ни беше в кърпа вързано.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано14.02.09 09:12



Ех, аз нямах акъл за толкова. Нашите бластери бяха от дървените отпадъци, които ни докарваха всяка зима безплатно от предприятието, където работеше дядо.
Разбира се, аз съм като натраплива невроза, или като шизофренията. Появя ли се, заболява цялото семейство. Увличах децата, къде насила, къде по тяхна воля. Важното беше да има филм.
Аз не си спомням да съм гледала повторенията. Не знам поради кви причини. Мисля, че едната беше, че нямах и идея, че има повторения.
Аз се влюбих в Блейк от рекламата. Имаше някаква реклама, нещо като очаквайте, помня. Още в първият момент, в който го видях. И снощи пак, след 20 години и кусур, сърцето отново ми трепна. Невероятен мъж. Дърпам сериите, даже открих и субс за всичките сезони.
Твоята идея, че това му го внушават и всъщност сън, никога не ми е хрумвала. За мен това си беше друг свят, реално съществуващ. Всъщност моят свят;)
А този, в който бях аз, беше сънят.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 09:59



Всъщност моят свят;)
А този, в който бях аз, беше сънят.

Това важи и за мен!

Не знаех, че толкова си приличаме със стрелците...
При мен просто реалността никога не ми е стигала. Още в 1 клас пишех приказки и измислях истории. Ужасно се филмирах. А за рекламите, аз пък тях не ги помня. Май не съм ги гледала. Но явно Блейк ни влеяе по еднакъв начин. Сега преди половин година някъде, като изтерлих сериала, напарво се побърках, зарибих една камара народ да го гледа отново. На всички стари фенове им влияе така. Кой когато е харесвал пак започва да се прехласва. Приятелката ми, която ми е и колежка, беше луда по Ейвън. Сега пак по него е луда, даже в началото малко се скарахме, като почна да ми го натрапва. Проблемът е, че аз го харесвам и него, но не по начина по който харесвам Блейк.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано14.02.09 11:59



Говори ми за вманиачаване и увличане на хора след себе си...
Да не почвам с моята история с филма "Лабиринт" :)



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Kpиc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.02.09 13:04



Давай! Ако говориш за филма с Дейвид Бауи, ще си струва да се чуе!




I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор slashka (from Magh Mor)
Публикувано15.02.09 16:56



С тоя филм станах фенка на Дейвид Бауи;)
п.с. Гледах малко от 1ва серия на Блейк. Гарет Томас има страхотен глас. Такъв секси тембър много малко актьори имат. И така отчетливо говори, без да изглежда изкуствено. И не с онзи натрапващ се английски акцент.
Не знам дали си гледала някоя от сериите на английския Queers as Folk да се "насладиш" на акценти. Особено "отровен" беше този на Айдън Гилън- къдрокоското със сините очи.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: slashka]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано15.02.09 20:26



Точно! Той е роден в Уелс и се мести по-късно в Лондон, като ученик

Говори по-различно от другите англичани, а гласът му е направо убийствен за театрален актьор. Може би затова си предпочита театъра. Така или иначе сериалът свършва логично до сезон 2 Другото е за кеф и за феновете!
Гледай и се кефи, аз все още си пускам по някое клипче за лека нощ


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: im cool]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 13:45



Напълно си прав. Не знам защо някои хора оспамиха темата.

Аз нарисуван:



Тема Аз пък не знамнови [re: michel88]  
Автор Arachnoid (bantha poo-doo)
Публикувано16.02.09 14:07



защо някой нови форумци не вземат накрая да се спрат на един ник ами ги менят като носни кърпички.
Аз спам не видях, просто една хубава странична тема в темата, в която и аз бих се включил при едно по-добро желание - за Блейк, за Войните, за други детски увлечения и мании отпреди 20 години и отпреди 20 дни

.



Тема Re: Бе какво го намесихте тоя Блейк в темата?!нови [re: Kpиc]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано16.02.09 14:33



Е, при мен Звездните войни взеха превес още отначало... В махалата се стреляхме с фунийки Междузвездните срещу Блейкаджиите.



P.S.: Аз пък се возя на самолет само безплатно!

----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано16.02.09 14:38



Ха-ха, а какво преживяване беше, когато за пръв път гледах филма ЦВЕТЕН! С братовчедите отидохме чак на другия край на селото, у вуйчото на майка ми!



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Бе какво го намесихте тоя Блейк в темата?!нови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано16.02.09 14:40



Имаше и наченки на такива спорове, да:)
Ако Вейдър хване Травис как ще го набие. Или кой е по-бърз - Либърейтър или Хилядолетният Сокол.
Ех, времена, временааа... (въздишам театрално)
А сега ги интересува само колко мегапиксела е камерата на GSM-a.





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано16.02.09 14:44



Съжалявам, но (почти) никога не съм успявал да се вживея в този филм ("Седморката на Блейк"). Не ми харесват погледите на актьорите - много са ми празни някакси... Пък и прическите им ми напомнят Битълсите.

----------
Дълга лента - голям филм!


Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: atzuv]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано16.02.09 14:47



Какво му е пък на Вила?! Той ми харесваше най-много, защото беше "най-земен", без излишни амбиции и мании за величие.



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Аз пък не знамнови [re: Arachnoid]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 15:12



Това си е чист спам.

Аз нарисуван:



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 16:04



На мен си ми харесват и двата филма. Много са различни, първо. Блейк се водеше ТВ театър, а аз съм луда по добър театър. Освен това, не съм съгласна за актьорите. Поне 4-рима от тях са страхотни професионалисти - Гарет Томас, Пол Дароу, Джаклийн Пиърс и Майкъл Кийтинг... Освен актьорите ме пиривлече науката във фантастиката. Днес има комуникатори, от типа на тамошните, говори се масово за психотропни вещаства, за подтискане на спомени, което си е почти като подтискане па части от паметта, изобщо сериала беше по-сериозен от колкото тогава можехме да разберем.


Разбира се, аз и на Войните играех доста. Таванът- Освободител, понякога се превръщаше в Хилядолетния сокол и нещата продължаваха. Просто като се сетя за Блейк и се сещам за един доста голям период от детството си,а това беше страхотен период, който няма как да забравя.
Май, май, така е и с Войните


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 16:06



Хм! Аз на Вила много му се ядосвах, приех го едва покрай нашия си Вила, с който бяха като 2 капки вода. Горкото момченце много бой ядеше.

Актьорът обаче прави супер яка роля.


I believe

Тема Re: Аз пък не знамнови [re: michel88]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 16:09



Тц, отклоняване от темата е, но не съвсем.
Говорим за това как се става актьор и защо не, кои актьори ни харесват.


Ето още малко от този спам. Актьор с главни букви за мен е Джак Никълсън. От по-младите Юън Макгругър и Киану Рийвс, страшно много ми харесват... А от най-младите Дакота Фанинг, не е завършила НАТФИЗ, но пък играе като за световно.


I believe

Тема Това момиче далинови [re: Naia]  
Автор Arachnoid (bantha poo-doo)
Публикувано16.02.09 16:36



не зачезна напоследък от екрана, или на мен така ми се струва. Наскоро я мярнах при Джей Лено, явно ще излиза нещо ново с нея. За сметка на временната й липса по-малката й сестричка направи няколко роли и май наистина може да се каже, че майсторлъка си е в гените

.



Тема Re: Това момиче далинови [re: Arachnoid]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 17:01



Снима нещо, което ще излезе скоро, но вече се заплетох с толкова много любимци.

Малката я гледах първо в Изгубената стая, наистина си я бива, а беше съвсем хлапе.
Не знам, но аз лично, мисля че за актьорът е важно и излъчването. Сестричките Фанинг го имат на 100%.


I believe

Тема Re: Това момиче далинови [re: Naia]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 17:22



Аз пък харесвам по-млади актриси.

Аз нарисуван:



Тема Със сигурностнови [re: michel88]  
Автор Arachnoid (bantha poo-doo)
Публикувано16.02.09 17:29



заради по-добрите актьорски дадености

. Обратнопропорционалната зависимост между възраст и талант при красивите актриси беше изведена в една тема навремето, макар и не в пряк текст, от един от "мимолетните клубари"



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: im cool]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 17:37



Да ама и талант да имаш без бачкане забрави. И аз не съм завършил НАТФИЗ, ходил съм на частни уроци там. Верно, че има много дебили и комплексари, но има и невероятни актьори и актриси, които ме зашеметяваха. Аз в началото имах ужасен стейдж фрайт, трябваше невероятно много бачкане по въпроса, а иначе мога да играя много добре.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 17:43



Зависи от характера ти. Ако си мекушав НАТФИЗ така може да те осакати, че край.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 17:54



Забелязала съм!
Аз, като ученичка, посещавах курс по театрално майсторство. Не бях от добрите, но запомних много неща и ужасно се забавлявах. За съжаление не ме биваше за драма, спрявах се само с хумора, а бях луда точно по драматичен театър

Иначе в моя курс и в по-горния имаше няколко страхотни таланти. Завършиха НАТФИЗ и не съм им чула имената повече. Само едното момче успя да отиде да играе в Прага и си остана там. Другите увяхнаха нещо.


I believe

Тема Re: Бе какво го намесихте тоя Блейк в темата?!нови [re: Kpиc]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 17:59



Имаше един сериал Бенджи, Закс и Звездния принц ми беше любим. И Блейк беше як.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 18:11



Аз бех влюбен в Дженифър Конъли тогава, но сега в момента не я намирам за атрактивна.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 18:27



Една от НАЙ-големите български актриси Невена Коканова не е учила никакъв НАТФИЗ. Тя е самородно диамант. Това е натурален талант. Спомням си, че като ученик не исках да кандидатствам у Натфиз, не съжалявам, въпреки, че майка ми ме буташе. В последната година от хай-скула подадох документи за Лондон специалност Комуникации и Филмови науки и ме приеха и заминах за Лондон. Научих много неща, но нямаше много практика и след като завърших се прибрах в Бг за да карам уроци по актьорско ( тука бяха много скъпи, а аз почти немах мангизи ) и да добия опит. Вече бях на 23 и силен и не се огънах, но усетих деформацията на Натфиз.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 18:47



И как ще те осакати?

Аз нарисуван:



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: michel88]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 19:05



Ментално. Не физически.





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 19:06



Едва ли. Просто ще ги направи по-нахъсани.

Аз нарисуван:



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано16.02.09 19:09



Аз пък онзи ден бях на гости на Петър Слабаков. И той не е завършил ВИТИЗ, а икономика, но е пич отвсякъде!



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: cineman]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 19:22



Браво. Аз се кефа и на сина му, Андрей. Още от Под Игото.





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: michel88]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано16.02.09 19:23



Ти бил ли си в Натфиз?



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 19:28



Не. В момента съм студент Бизнес Администрация. Обаче винаги съм имал интереси към реклама, кино и телевизия и към медиите като цяло.

Аз нарисуван:



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано16.02.09 20:26



Моля ви се!
Страхотните ни актьори Руси Чанев, Апостол Караматиев, Иван Налбантов И
от един от най- талантливите ни съвременни актьори Иван Юруков , всички те са завършили НАТФИЗ!!!
Ако всички вие, дето не сте завършили НАТФИЗ, а квото и да е било друго филмово училище, може да се сравните с тях- Евала!



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано16.02.09 20:29



ето защо!


Обожавам всичко Уелско покрай Рис Ийванс е, след онзи филм с Ралф Файнс, признавам си. Тогава за първи път чух уелска реч. не знам този език въобще може ли да се научи За всеки случай не се чете по никакъв начин



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: шмaт]  
Автор michel88 (красавец)
Публикувано16.02.09 20:33



И Брат Пит и Анджелина Джоли са завършили НАТФИЗ!



Аз нарисуван:


Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 22:05



Абе не знам, аз исках да уча там режисура, но се радвам, че ми се размина. Просто нивото е много ниско сега. Преди 20 години може и друго да е било.

А Бенджи и Закс го знам, но бях мъничко по-голяма и Блейк ми допадна повече.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: шмaт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.02.09 22:07



Много яко говорят, но може би се учи директно в Уелс

Иначе е някаква разновидност, наречие, диалект на английския... Не знам, но е готино!


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: michel88]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано17.02.09 02:37



Ми това ми беше идеята. Ако постоиш известно време в Натфиз ще знаеш за какво говоря. Освен ако не те промият де.





Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: шмaт]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано17.02.09 02:40



Аз не съм отричал Натфиз, напротив, може много да се научи и точно това казах, че има страхотни продукти от Натфиз. Аз съм учил там частно. Все пак си е официалната бг филмова и театрална школа. Просто исках да кажа, че е пълно и с дебили. Факт.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано17.02.09 02:43



Така е, режисурата е зле. Аз щях да кандидатствам задочно през 2007, но се отказах.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.02.09 08:20



Много кофти.


А, що се отнася за атьорското майсторство, преди много, много години са излизали добри актьори, но сега, къде са младите такива?
По едно време ми хареса Иван Бърнев, но само донякъде. Трябва да го гледам още за да преценя.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор TheExorcist (Пикая Лед)
Публикувано17.02.09 10:00



Добрите актьори, които излизат в момента от Натфиз са от специалност 'кукли'. Повечето. И как да има от актьорско, след като последните 10 години маса народ влезна там с пари. Отделно имах един професор, който се беше махнал оттам и беше казал нещо от сорта "на мен ми омръзна да обучавам бизнес секретарки".
Има още готини хора и таланти, но за съжаление без бъдеще. Филмите, които се снимат в Бг са много слаби откъм игра и кастинг конкурсите в голяма част са формални. Аз познавам някои хора от Ню Имидж и съм присъствал на сетове и знам някои работи отвътре. Снимат се много филми, но НИКОЙ от тях не добива някакво значение. Ако разгледаш в имдб филмите, които са снимани в Бг ще видиш, че в 90% от случаите са с рейтинг 1 макс 2 звезди от 10.


Това си е наистина lame както му викат янките. През 2002 се запознах със Стивън Сегал, който ми е голям кумир ( при все, че не е точно голям актьор а спец в айкидо ), а година по-късно и с Уилем Дефо и Рей Лиота и при все че големи имена изглеждат адски тъпо в такива продукции. Та това е, при положение, че театъра е разбит, какво ще прави един актьор когато завърши? Да сетих се, снимат се в глупави реклами и чалга клипове, защото друго няма. Аз ги разбирам. Уот а уейст ъф талънт!



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: TheExorcist]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.02.09 11:10



За съжаление всичко в БГ е така, в момента.


Аз работя в тази област, не точно кино, но в областта на изкуството и виждам, че без връзки и пари, без специална препоръка не можем да пекнем
Да сега работя за удоволствието от работата и за скромната си учителска заплата, но ми е жал за големите таланти, които си отиват нереализирани и разочаровани. Художниците ни, бягат навън и имат право, пишещите просто се отказват, за актьорите си абсолютно прав... Каквото и да си говорим БГ киното не е на ниво данапрви дори фелм от ранга на Блейк, а коя година е сниман той, знаете.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: Naia]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано17.02.09 16:36



Но пък имаме театър. Талантливите са там. А който има повече късмет, се снима и в някой български филм. За пари- в BOMB на Ню Имидж.
Големите и без връзки винаги са били и ще бъдат забелязвани. На който му е писано да стане звезда- ще стане.



Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: шмaт]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.02.09 19:47



Има нещо такова, че трябва да ти е писано

Лукас например вземаше предимно неизвестни актьори и ги превръщаше в звезди.


I believe

Тема Re: Актьор не се става, или имаш талант или не!нови [re: im cool]  
Автор Cиcиka Cиниrepka (непознат )
Публикувано19.02.09 18:50



Елин Стаматов и Аделина са доста добри актьори въпреки, че не следват в НАТФИЗ. А този Светлин не го знам, явно има само една роля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.