Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 18.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за ерудитинови  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано23.12.08 13:27



Скъпи приятели, много ми се ще да ви задам едно въпросче без номер: кое е общото между филмите "Сладък живот" и "Сбогом, Ленин"?
Награда: една усмивка.



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Еру.... какво?нови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано23.12.08 14:01



Да бе да, за едната усмивка няма да ставам еру... бла-бла, нещо си.

А наивно погледнато: животът става сладък, след като Ленин си отиде(де да беше станало така...).


Сериозно, вторият не съм го гледал и няма как и къде да го гледам, а и да има - не бих. Има ли смисъл да се ровим в интенет или трябва да сме еру?

Каза Вейдър и се сля с тълпата...


Тема Re: Еру.... какво?нови [re: Jedi]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано23.12.08 16:15



Аммм, много си загубил, като не си гледал втория! Аз го гледах пак снощи, за пет-шести път, на ейй-такъв екран!

Има смисъл, уверявам те! И всеки БГ кинаджия трябва да види как се прави пост-соц филм от западняк, без да се оплюва или възхвалява нищо. Той май взе някакъв оскар, а? Зърни го, пък после пиши, преди да са те изпреварили!

----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Ненавиждам Фелини, съжалявам.нови [re: cineman]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано23.12.08 16:40



Иначе "Сбогом Ленин!" е един много добър филм.

Като ти омръзне да ни мъчиш, ще се радвам да кажеш какво е общото. Дано да не е някой актьор





Тема Re: Ненавиждам Фелини, съжалявам.нови [re: martyr]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано23.12.08 16:52



И аз си мислех, че "Сладък живот" е един безкрайно скучен филм, но оная вечер го гледах с още трима приятели и видях колко съм се заблуждавал. А двамата бяха доста по-млади от мен и го харесаха тутакси!


На мен са ми любими "И корабът пътува" И "Репетиция за оркестър". За "Пътят" направо нямам думи!
Е, има, разбира се, и неща, които трудно ги понасям...

----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re: Еру.... какво?нови [re: Jedi]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.12.08 16:59



"Сбогом, Ленин" е страхотен филм! Направо задължителен за, така да се каже, нашето поколение. Мисля, че го имам в оригинален диск. Ако е така, задължително ще ти го дам, да наваксаш пропуснатото.
Аз пък не съм гледала Сладкия живот :)



Тема Re: Еру.... какво?нови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано26.12.08 17:26



Много добре знам кой е филма. И дори помня, че тук, в клуба имаше добри отзиви за него.

Проблемът ми е, че тези филми ме депресират и оставят горчив вкус в устата. Така беше и с "Животът на другите" - филм, който безумно харесвам. Дори си го имам на DVD и нито един път не съм го пускал.

Каза Вейдър и се сля с тълпата...


Тема Re: Еру.... какво?нови [re: Jedi]  
Автор Oблak бял (ентусиаст)
Публикувано27.12.08 05:47



Вчера случайно попаднах на един руски филм, за след войната, по военния канал. Там едно момченце стана свидетел на нещо бандитско и твърдеше упорито "фашистите убиха нашите". И големите го питат "да не бъркаш нещо, войната свърши?"
Лапето си имаше основанията, всички негови избити, остават му само папиросите. С които черпеше "големите".
И затова ще си остане жив

А ти си се самоубил отдавна, вероятно по рождение, младежо неспасяем
А бе, в тоя клуб сте верно само красиви.
Гледали, негледали, после ще ви кажа, но ги разбираме тия работи и априорно, сме наясно, щото сме прави винаги
Баси сладурите



А, един от малкото свестни наивници, нарекъл се cineman, седнал да задава въпроси.



Тема Re: Еру.... какво? [re: Oблak бял]  
Автор whez ()
Публикувано27.12.08 08:01



Не, че нещо, но възможно ли е да ти е тъй мъчно по изсветляващата младост, че вместо да учавстваш в темата за "наистина хубав филм напоследък" да се дразниш, че страстите, които почваш да помниш като обезводнена теория, у разни хора още са си живи, че и здрави?
Ако не изкуството, а животът бе вечното, априорната самонадеяност да е издушила всичко несъотвестващо й на красотата. Добре, че за разлика от желанието, засега не й стига времето.



Тема Re: Еру.... какво?нови [re: Oблak бял]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано27.12.08 11:01



"Вчера случайно попаднах на един руски филм, за след войната, по военния канал."



Каза Вейдър и се сля с тълпата...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.