Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 13.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Индиана Джоунс 4  
Автор the_h (пак аз)
Публикувано23.05.08 11:10



Новият Индиана Джоунс - една голяма носталгия към младия Индиана Джоунс и особено към младия Спилбърг. Филмът започва с препратки към "Дуел" и "Американски графити" (на съ-създателя Лукас), а завършва като "Близки срещи от трети вид" и "Извънземното". А по средата - едно постоянно напомняне на старите епизоди, както и на това колко е остарял Харисън Форд (65 годишен! - в предишния епизод беше на 47, а реалната възраст на Шон Конъри тогава - 59 години).
Лично аз съм гледал премиерата на предния Индиана Джоунс в зала 1 на НДК през 1989 г., тогава бях на 12 години, Тодор Живков все още си беше начело на България - една мирна и тиха социалистическа страница. Тогава филмът беше като откровение, имаше магия, може би защото съм бил на 12...Сегашният Индиана Джоунс го възприемам като поздрав за феновете на филма, гарниран с всичко обичайно, но напрамен някак служебно, по необходимост, без вдъхновение - като че ли просто да вкарат една финална сцена в цялата история.




Редактирано от Kpиc на 24.05.08 10:27.



Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: the_h]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано23.05.08 13:04



Мммммдааааа... Всичко това го предположих. Макар напоследък да гледам малко филми, съм се научил да си правя що-годе верни изводи. Въпреки това ще цъфна във варненското ФК веднага, щом науча, че филмът се прожектира там.

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: the_h]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.05.08 18:59



изкефих се ама съм си пристрастен само като видя логото LUCASFILM, хаха

Обаче явно Инди не беше приет поне от бг феновете с такъв ентусиазъм както войните, защото нямаше свирене, ръкопляскане, викове и т.н.

Не, сериозно, филма е пипнат, смях се от сърце а не насила, защото съм израстнал с някакъв филм и едва ли не трябва да го защитавам от нападките на новото поколение. Шая Лебов е страхотно попадение, запазен е чара на филма и това определено е едно много добро продължение макар и да не усетих магията както в предишните серии, които наскоро пак гледах за не знам си кой път и отново ги изживях така както винаги съм го правил.
Сега чакаме и последният пети филм от сагата за най-известния археолог в света за всички времена

Нарочно не издавам сцени от филма и кое ме е изкефило на макс и кое не да не се гневят хората, може би от понеделник нататък. грехота е да си фен изобщо на киното и да не го гледаш още премиерния уикенд.


Редактирано от Diavolo на 23.05.08 19:02.



Тема странно е [re: the_h]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано24.05.08 00:14



че инди има толкова мн фенове - а почти никой;) не го е зяпал "таз заран"..
та
какво да споделя за да не е "спойлер" освен - зареждащо-миксиран инди1234 смях + симпатична предпоставка;) за продължение..
(баси тъпото споделяне - без грам емоция:( )



Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: the_h]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано24.05.08 09:21



Гледах го снощи и честно казано не съм очарована.
Позапазили са духа на предишните епизоди, но от един определен момент нататък просто толкова си личеше, че са стоели едва ли не с часовника в монтажната и са засичали време, за да го докарат 2 часа.
Историята както винаги беше увлекателна, краят го бяха издокарали, но се усещаше на моменти липсата на вдъхновение, както писа авторът на темата.

Псевдоспойлер!!!!!!

Кейт Бланшет почти докара украинския акцент, но само е едно казване на know и also и замина





Тема спойлери [re: the_h]  
Автор пип (непознат)
Публикувано26.05.08 10:55



С

П

О

Й

Л

Е

Р

И



Фен съм на поредицата за Инди и бях сред първите, които гледаха новата част. Тръгнах с малка кошница от очаквания, но дори и нея не успях да я запълня.

Едва се удържах да не изляза към края на филма, когато булшит-границата ми вече щеше да се взриви.

Винаги съм приемала филмите от към веселата им страна, като приключенска история, но абсурдизмите в новата част ми дойдоха множко. Хвърчащ хладилник, никакви поражения от силна радиация - ок. Индиана Джоунс - таен агент в борба с руснаците - сигурно. Шая се прави на Тарзан с маймуните и те му помагат, нападайки лошите - хм. Колата-лодка пада меко в реката, после през три водопада - аха. Извънземни в Индиана Джоунс - що и тях да не сложим. Зазидани в стените пазачи - браво на тях. Пълна безвкусица.

Актьорската игра биваше горе-долу, имаше няколко лафа и толкоз. Честно казано, не чух и публиката да реагира със смях или вълнение.

Като цял май предпочитам да забравя, че съм гледала този филм. Хвала богу, вече започвам да забравям и "сюжет", и всичко.



Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: the_h]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано26.05.08 18:26



Филмът е шит, предвид липсата на магия спрямо първите три серии.



Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: the_h]  
Автор thyn (apprentice)
Публикувано27.05.08 00:05



Хареса ми :)
Нищо друго не е от значение щом излязох ухилен от киното както преди 19 години когато бях хлапе...
Инди е остарял, но пък всички сме и за мен най-хубавото беше, че за 2 часа бях отново в приключението :)

Редактирано от thyn на 27.05.08 00:06.



Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: the_h]  
Автор SED (непознат )
Публикувано27.05.08 08:45



За тези, които сте против филма - направо не знам какво искате?! Просто няма как Спилбърг да не се съобрази с новите реалности в киното и като се замисля се убеждавам, че това е поредния филм за Индиана Джоунс, в който имаше всичко - и от филмите на Лукас и от филмите на Спилбърг и откровено всеки от вас може да признае, че това е най-добрия филм, излизал напоследък. А това, че не е по-добър от предишните е друга тема...



Тема Re: Индиана Джоунс 4 [re: SED]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано27.05.08 10:14



И аз им се чудя.Един отишъл с малка кошница друг с голяма.Абе кви са тези кошници бе?Отивате и гледате човека с шапката.Да не сме деца вече магията може би не е същата.Но филма е добър.123 минути минаха на един дъх.За мен има два минуса - единия е че май приключението и загадките бяха по-малко но Инди все пак е вече дърт.По-големия е тоя сополкю Шия.Писна ми да го ръгат във всеки нов филм.
Някои се дразнят че било нереално с тези извънземни,а да се вадят сърца с голи ръце и хората още да са живи реално ли е?А шуменето на двигателите и полета на корабите във вакуум(за войните говоря) реално ли е?Защо си мислите че проблема е в Лукас и Спилбърг,а не във завишените ви претенции.Ще кажете че претенциите са завишени заради старите серии

.
Може пък аз да съм прекалено фен и да не преценявам правилно нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.