Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 19.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Няма място за старите кучета  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано05.02.08 00:55





Еми да, какво друго да кажа?!
Да е лош филм - да го поругаеш, да е хубав - да го похвалиш, а то... мехур.




Спойлер, може би.






5 часа малоумно тътрене на 2ма души. Един алчен селянин и преследващият го садистичен убиец, който е supposed to be cool, щото трепе наред с бутилка с въздух под налягане, отваря ключалки, но най-вече гледа мъдро(разбирай тъпо) и говори като бавно развиващ се пълни глупости. И на финала селянинът се гътва(зад кадър... страшна идея) а лошият се измъква... ебати, колко велико. "Гениалната" режисура се състои в това, че всичко се случва мудно, тихо и ужким реалистично. Разбира се няма музика от самото начало до края и... и депресията е пълна. Страшното послание на филма е, че shit happens и лошите не са като едно време, ами са се ъпгрейднали - сега са жестоки, садистични, непобедими и в повечето случаи не си го отнасят на финала. А отгоре на всичкото и дикторски глас ни го обяснява още в началото на филма.
Добре, че сте вие, братя Коен, да обясните на простосмъртните зрители великото си прозрение за реалността в 2 часа блудкав и досаден филм. Жалка и прозрачна лента, правена от критици за критици. Безумно слаба фабула, пакетирана с очевидната претенция някой, някъде да открие нещо в цялата история и да ахне в захлас. Но все пак хитро замислено: светът е пълен със сноби, които могат да открият изкуство дори и в най-откровения кич и безсмислица. Който търси - намира. Тук случаят е аналогичен. Добре изиграни карти.
А аз предпочитам да си припомня мъдростта на Конфуций за тъмната стая и черната котка.

Каза Вейдър и се сля с тълпата...


Тема Re: Няма място за старите кучета [re: Jedi]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 03:43



Всъщност ти хвалиш ли филма или го оплюваш?



Тема Re: Няма място за старите кучета [re: Jedi]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 11:43



И аз закъсах на този филм. Не го догледах. Някъде там, където лошия водеше безумен разговор с магазинера, се отказах. Не е за мен този шедьовър.



Тема Re: Няма място за старите кучета [re: Jedi]  
Автор TylerDurden ()
Публикувано05.02.08 17:46



от чист снобизъм да кажа, че това определено е филмът на 2007



Something wrong, Dear?

Тема Re: Няма място за старите кучета [re: Jedi]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано06.02.08 17:45



На мен ми хареса. Имаше си история според мен, беше ми интересна. Актьорите бяха готини. Ма аз съм си сноб де...



Тема Re: Няма място за старите кучета [re: Jedi]  
Авторrosin dubh (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 00:35



Гениален филм, един от двата осмислящи 2007 година (наред със Sweeny Todd) на ниво седмо изкуство. Да са живи и здрави снобите, че иначе само Нарнии, Компаси и Ерагони ще гледаме.
В спонтанен пристъп на саркастично вдъхновение бях решил да се заям с нещо от типа на това как самият факт, че човек с ник "джедай" говори за киното като изкуство е нелеп, но в това беше просто порив. Старая се да съм толерантен към хорските вкусове. Но, така и така сме на темата, след като не откриваш киното в тази лента, а същевременно си се кръстил на нещо с лазерен меч, наистина ми е любопитно дали смяташ помийките на Лукас и попреписаните му сценарии за нещо стойностно и най-вече - защо.
Нищо лично, пишеш грамотно и имаш стил, което определено се набива на очи из форумите, така че ми е интересно да разбера мнението на видимо надраснал правилната възраст за възприемане на Лукас/Спийлбърг фликчетата (дванадесет/ двадесет и две, ако си американец) за въпросните. Съжалявам, ако отклонявам лошо акцента на темата.



Тема Re: Няма място за старите кучета [re: rosin dubh]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано08.02.08 02:42



Обещавам да се прекръстя на нещо по-стойностно. Например нещо на латински - много хваща окото и има "тежест", а и е в тон със сноб-stream-а ;) И тогава ще мога да пиша за изкуство, без задръжки;)
Остави ме мене, аз съм бита карта - мен никой не ме е номинирал. Нещо със лазерен меч(много ми хареса това определение) :-)

Ти кажи за филма сега. Защо смяташ, че е гениален?

Каза Вейдър и се сля с тълпата...


Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
Автор allegresse (але-хоп)
Публикувано08.02.08 15:15



Защо в емотиконките няма палец нагоре?

За мен това и Суийни Тод са двата най-слаби и прехвалени филма тази година.
Толкова по-жалко, защото харесвам Raising Arizona, Miller's Crossing и Фарго на братята, Голяма риба и Слийпи Холоу и другите там на Бъртън. (Не и Уили Уонка, обаче)

"Няма място за старите кучета" е на път да стане най-тъпият филм, печелил Оскар в историята, и не, не ми излизайте, уважаеми сноби, с номера, че творби за масите като "Титаник" и "Гладиатор" са по-слаби филми. В сравнение с тая досада те са си направо шедьоври на седмото изкуство.

И като си помисля, че през изминалата година са излезли филми като "Американски гангстер" и "Войната на Чарли Уилсън", та даже и шумно толерираният "Изкупление"...

Ама не.. Сега не е модерно филмите да са удоволствие за зрителя... камо ли нещо толкова срамно и не-артистично като атракция за сетивата.

Обикновено не съм съгласна с Джедая, но този път се подписвам с две ръце.
Филмът е слаб и тъп.
И претенциозен.



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: rosin dubh]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано08.02.08 18:35



Не съм гледала и двата филма, осмислящи твоята филмова година, но ще гледам да наваксам в близката седмица и да си кажа мнението.

В страни от темата искам само да спомена, че според мене правилната възраст за възприемане на Лукас/Спилбърг филмчетата за България е около 30 години, тъй като именно това поколение беше очаровано от Звездните войни и Индиана Джоунс, а, поне за моите познати, тази стара (кино)любов наистина не хваща ръжда и само началните тонове на музикалните теми от двата филма са в състояние да предизвикат широка усмивка и повишаване на настроението.
Съмнявам се, че днес децата ще изпитат дори и половината от същата емоция - те са прекалено преситени от динамични, ефектни и разноцветни филмови, компютърни и музикални произведения, за да могат да се очароват чак толкова от едно (или 6) от тях и да им държи до живот ;)



Тема Re: Няма място за старите кучета [re: allegresse]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.02.08 22:38



Толкова се забавлявах с фразата:
"Ама не.. Сега не е модерно филмите да са удоволствие за зрителя... "

Именно. И аз мисля така.
Не смятам, че съм фен само на комерсиалното кино. Останах разтърсена от Фонтанът, Блясъкът на чистия ум, Къща от пясък и мъгла, гледам разни аржентински, шведски и монголски ленти по фестовете и не съм особено придирчива. Ама все пак мисля, че проклетите филми трябва поне да се опитат да са интересни!

Вчера гледах старите кучета и после половин час четох мнения и се чудех какво намират хората в тази лента. Да, историята започна леко мудно - като епизод от реалния живот... После почнаха нелогичните действия, които все още ми бяха интересни

СПОЙЛЕР

- как нашият изостави, спокойно и невъзмутимо, жадния ранен, а после внезапно си промени мнението и посред нощите хукна да пои умиращия мексиканец. След това взе парите и вместо да ги преведе в швейцарска банка или да побегне към другия край на страната, почна да обикаля из мотелите на 10 км от караваната си и да се занимава с това да пъха парите из вентилацията и да ги изтегля със сложни инженерни пособия от друга стая.
Абсурдно ми се стори и това, че всички го откриваха за половин час, независимо дали имаше или нямаше предавател или в коя страна се намираше.

Предполагам, че идеята да убият главния герой зад кадър е много оригинална, ама все пак... можехме да го гледаме да сглобява безсмислени прътове от колчета за палатка и закачалки, а не му отдадоха дължимото да видим смъртта му. Не че ми пукаше кой знае колко всъщност.

Томи Лий Джоунс можеше да отсъства изобщо и за мене това щеше да допринесе положително за филма (щеше да е половин час по-кратък...). Не ми бяха нужни несвързаните разговори, разсъждения и разказани сънища за непознати личности, да не говорим за финала, който гледах два пъти - да не би да съм изпуснала нещо или файлът да е прецакан. Даже изгледах и надписите - да не би след тях да се появи по-финален финал... Ама не би.

Смисълът на целия филм ми убягна.
Животът е гаден? Да, схванали сме това много преди да ни го кажат братята Коен.
Убиецът е хладнокръвен, точен и полседователен? Да, също като Джон Доу от Седем.
Лошият убива и изчезва безнаказано? Да, така се случи и с Ханибал Лектър, Джак Изкормвача и Зодиак, да речем. Както и с много други.
Възрастните хора се депресират, не се чувстват на място и си спомнят с носталгия за миналото?
Да, виждали сме го в Дърво без корен и къде ли още не, а също и при възрастните си роднини и познати.
Нямаше музика? И това се е случвало. В Проклятието Блеър, Чудовищно и т.н.

Аз не видях нищо оригинално, забележително и запомнящо се. Изобщо не ми осмисли 2007 филмова година.

И като си припомня как навремето бяха номинирани и печелеха оскари толкова хубави филми като Мълчанието на агнетата, Смело сърце, Танцуващият с вълци, Гладиатор, Колкото толкова, Зеленият път, Шесто чувство, Форест гъмп, Титаник, Влюбеният Шекспир, Шоуто на Труман, Спасяването на редник Райънр Изкуплението Шоушенк ... и просто усещам, че съм точно от онези стари кучета, които рядко откриват наистина ХУБАВИ филми като в добрите стари времена.

Редактирано от Kpиc на 21.02.08 23:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.