Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Най-въздействалите ви филмови сцени...  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано22.02.08 09:02



Айде и от мен едно въпросче тип анкета. Върти ми се отдавна, ама ми изглеждаше малко наивничко като за нова тема. Но тъй като нямам претенции да "разбирам" от филми, в които отсъстват извънземни простено ми е (извинявам се предварително ако вече е имало подобна тема, разминали сме се явно).

Та споделете ако искате най-разтърсващи кино сцени лично за вас. Става дума за моменти не просто по вкуса ви, а които можете да съпреживявате отново и отново до безкрай. Не е нужно самият филм да ви е любим, важното е конкретен миг от него да е оставил печата си в живота ви наистина неизличимо.

Аз ще започна с два откъса повлияли така на мен:

В "Последният Мохикан" - сцената пред индианския вожд, когато момичето трябваше да бъде изгорено живо, Даниел Дейл Люиз викаше вместо нея да гори той, а англичанина превеждаше на френски "вземете мен". Оттам до милостивия куршум отървал англичанина от мъките му на кладата... май не съм бил толкова потресен друг път от филмова саможертва.

Второто... е все пак съм го гледал за първи път в къде по-"зелени" години... Императорът отправя последен енергиен залп с ръце към стенещия Люк решен да го довърши. Вейдър гледа императора, после поглежда към Люк... след това се извръща и подемайки с незабравимо движение на главата сграбчва Палпатин и го понася към шахтата на реактора. Леле, с дни и дни и дни съм бил шокиран , изживявал съм го и не съм можел да повярвам, че тоя злодей, колорит като изграден образ без емоции така решително се пречупи и спаси сина си. Незабравимо!

А за вас кое е?

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени... [re: soundtrack]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано22.02.08 09:25



Началните надписи на всеки един Епизод от Войните.
Декемри 97 след години спекулации,аз държа в ръцете си диска с трейлъра на Е1.
Every journey has a first step,
Every generation has a legend
Everi saga has a begining
Човече сега ще ме обявят за инфантил но тогава се насълзих.А в последствие бях от тези "Неразочарованите" от новите епизоди



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени... [re: soundtrack]  
Автор arachnoid (chrysalis)
Публикувано22.02.08 09:53



Една от първите сцени, за които се сетих, е екзекуцията на Уилям Уолъс в "Смело сърце". Колкото и пъти да я гледам винаги ми хваща и сърцето и гърлото и стиска. Изобщо сцени на героична смърт и саможертва ми въздействат по подобен начин, зависи естествено и от начина на представянето им на екрана, а тази от "Смело сърце" според мен определено беше майсторски изпипана в емоционално отношение да завладее и да държи дълго. Не и без помощта на Джеймс Хорнър, разбира се

.
Като спомена извънземни, ето и нещо друго, което винаги гледам и ме втриса - появата от мрака на пришълците в "Пришълци". Съскането им от всички страни, точиците по датчика за движение и усилващото му се звук с приближаването, бясното въртене и оглеждане на пехотинците, нарастващата паника... И пак с частичната "вина" на гореспоменатия композитор...

When the flying gets tough the tough flee into hyperspace

Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор Elpharan (новак)
Публикувано22.02.08 10:45



Веднага ми изникна една сцена - Робърт Де Ниро и Кристофър Уокън на една маса - играят руска рулетка в "Ловецът на Елени".
Ралф Файнс как дава на Жулиет Бинош ампулите с морфин да му ги даде всичките наведнъж в "Английският пациент".
Марлон Брандо и монолога за Изкуството на войната. "Ужас, ужас..." в Апокалипсис сега"
В "Последното изкушение" когато Дефо искаше да се върне на кръста.
"Смело сърце" - когато Мел Гибсън го бяха разчекнали...
"Сбогом спътнице моя" - когато момчето взе една луличка и сам си изгори езика и после каза перфектно репликата от ролята си.
"Боец срещу вятъра" - когато Мас Ояма прободен от самурайски меч, удари с юмрук в сърцето противника си, и го уби на място(по истински случай е)
"Червената цигулка" - когато всъщност се разбра точно как е боядисана...
"Боен клуб" края...
ами така като гледам май все кървави и тягостни сцени са ми въздействали. Ама сигурно за още ще се сетя.
А-да. Въздействаха ми и музикални сцени. Танци във филми.



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор mahbul (непознат)
Публикувано22.02.08 12:27



Сещам се за една сцена, която ми въздейства незнайно защо много тъжно.
Филмът е "Хук". А сцената: когато Робин Уилямс беше вече на острова... И едно хлапенце започна да разпъва лицето му в най-различни физиономии, за да види дали наистина това е порасналият Питър Пан...
И ви казваааам, като взех, че ревнах аз...



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано22.02.08 14:03



Първо да попрепиша от по-горните мнение:

Началото на епизодите на STAR WARS
Смъртта на Вейдър
Смъртта на Уолас, но считано от момента, в който видя в тълпата Марон. Както и момента, в който Уолъс свали шлема на предателя и видя лицето на приятеля си.

И още няколко:

Момента, в който в "Нова надежда" Люк гледа залеза
В Джурасик парк 1 се бях изплашила много в една сцена с велосираптор и една - с тиранозавър.
В Лабиринт - появата на краля на злите духове.
В Армагедон - няколкото секунди, след като Брус Уилис натиска копчето, активиращо бомбата.
В Титаник - последната сцена, с аплодисментите.
В Танцуващия с вълци - убийството на вълка, въпреки че, честно да си кажа, не гледах нито секунда от нея, защото още при първия истрел се захлупих да рева с глас...
В Извънземното - момента, в който Елиът тихо се сбогува с него и изведнъж вижда светлинката.
В Селото - момента, в който Съществото наближава към къщата, а сляпата Айви очаква... героя на Хоакин Финикс. И на фона на една страхотна мелодия и на забавен кадър той се появява, хваща я за ръка и я вкарва в къщата.
Във Фонтанът... няколко момента - покрай дървото и др.
В 13-ия войн - една молитва, която преди последния бой всички изрецитираха.
В Мулан - момента, в който целия народ начело с императора, коленичи пред Мулан.
В Красавицата и звяра - смъртта на звяра.
В Таласъми ООД - момента, в който онзи... бе онзи, големия и косматия... сглоби последната тресчица на Вратата, отвори я и отвътре се чу "Котенце!"
В Рататуи - момента, в който Его опитва яхнията и изпуска химикалката.
Във Властелина на пръстените - запалването на кладите, ездата на Гандалф в Гондор, появата на Арагорн, идването на Роханците на помощ, видението на мъртвия Арагорн и тъгуващата Арвен, песента на Пипин, появата на Назгулите и още разни.
В Звезден прах - хвърлянето на камъка и момента, в който Звездата тръгна към оградата и всички препускаха към мястото.
В Брулени хълмове - една сцена, в която Хийтклиф предсказа бъдещето с приближаващата буря.
В Английският пациент - умиращата в пещерата героиня и арестувания в този момент герой на Ралф Файнс.
Във Влюбения Шекспир - избухналите аплодисменти в смълчаната след края на пиесата тълпа.
В Изкуплението Шоушанк - бягството на Анди Дюпрен от затвора.
В Зеленият път - спасяването на жената на шефа на затвора, убийството на мишката...
В Гладиатор - една от битките - първата в Колизеума, когато Максимус ги организира и ордата на варварите победи.
Няколко момента в 300 (много ефектни визуално).
В Следите - новината с появата на извънземния по мексиканската телевизия, сцената със затворения в килера извънземен.
Финалния кадър на Телма и Луис.

айде стига вече, че аз така и мога да си продължа до утре...

(Тъкмо си помислих, че в Индиана Джоунс нямам въздействаща сцена - вероятно защото целия филм ми е въздействащ, ама се сетих, че в кивота много се впечатлих, когато слънчевия лъч премина през кристала).

Редактирано от Kpиc на 22.02.08 14:11.



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: mahbul]  
Автор arachnoid (chrysalis)
Публикувано22.02.08 14:04



И тук пак музиката на Джон Уилямс направи голяма част от сцената, но наистина си беше силна - признавам го

.

When the flying gets tough the tough flee into hyperspace

Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано22.02.08 15:45



Леле, егати хубавата тема. Даже не знам откъде да започна и май ще карам хаотично.

"Извънземното" - I'll be right here!
"Нова Надежда" - That's no moon, it's a space station
"Империята отвръща на удара" - Йода изкарва кораба на Люк от блатото: "I don't believe it. -That is why you fail"
"Завръщането на Джедаите" - "If you will not turn to the dark side, then perhaps she will" И последвалият дуел с хоровата музика за фон. И изгарянето на Вейдър.
"Челюсти" - "Wе gonna need a bigger boat", както и моментът, в който потеглиха с корабчето - кадърът беше рамкиран в един от трофеите на Куинт - една челюст от акула.
"Задругата на пръстена" - "Това е царството на джуджетата..." - много силен музикален момент, както и запалването на кладите в "Завръщането на краля".
"Амистад" - последната реч на Антъни Хопкинс.
"Списъкът на Шиндлер" - когато опразваха една къща в гетото и един шваба свиреше на пиано. Разговорът м/у Шиндлер и Амон Гьот за това какво всъщност е властта.
"Тарзан от рода Грейстоук" - когато откри баща си в една клетка в музея.
"Тумбстоун" - "Tell them that i'm comming and hell is comming with me..."
"Усещане за жена" - финалната реч на п-к Слейд.
"Обичайните заподозрени" - когато Гърбушко си оправи стойката и походката на края.
"Полет над кукувиче гнездо" - когато бяха избягали на едно корабче имаше един общ план как корабчето се върти в кръг. Както и финала с бягството на индианеца.
"Мостовете на Медисън" - епизодът на кръстовището.
"Изкуплението Шоушенк" - епизодът със стария библиотекар, когато го пуснаха на свобода.
"Рамбо: първа кръв" - финалните надписи и песента: "It's a long road".
"Смело сърце" - завръщането на Уолъс в селото, точно след като убиха годеницата му - забавеният каданс и лудостта в погледа му.
"Мълчанието на агнетата" - "Ще вечерям с един стар приятел" ;)
И още много.

Каза Вейдър и се сля с тълпата...



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: arachnoid]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано22.02.08 16:20



Ами то... който не е се е просълзил поне някога, някъде по повод или без повод на "For The Love of a Pcincess" (track#11)... няма да е човек с когото си приличам особено.

Но друго исках да добавя - годината е 1995, за любимата ми категория Музика е номиниран Хорнер едновремено за "Смело сърце" и "Аполо 13". Не печели. Оттогава Оскарите ако изобщо ги гледам е съвсем резервирано, без нищо да влагам (после имаше още такива удари за мен с Джон Уилямс). Успокоявам се, че броят номинации е по-показателен от едничка реализирана номинация :)

Иначе кеф, солидарен съм с едно 70-80 процента от сцените, които всички са изброили (все пак не съм гледал някои от по-засуканите филми).

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор WOLVERlNE (KANO)
Публикувано22.02.08 16:28



Пътят до и изпълнението на смъртната присъда в Зеления път
Дъха на велосираптора по прозореца-Джурасик парк
Хан Соло преследва група щурмоваци,после група щурмоваци преследва Хан Соло
Индиана Джоунс преследва група Ба ли ги "индийци",после група "индийци"преследват"?Инди
Някакъв върти меч пред Инди той вади пистолет и го гръмва
Изваденото сърце в храма на обречените
Как се тресеше локвата докато Т-рекс идва
И ТИ се напи и малкия "пощуря"в клас
Кучето от приказка без край
Гамера
Сокола който летеше над трупа на господаря си-в Крал Артур
Това за сега

Редактирано от WOLVERlNE на 22.02.08 16:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.