Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 02.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано22.02.08 16:48



Сцената, която най-силно ме е втрещила през живота ми, беше финалът на "Коса", който моментално обърна филма в мен: колоната войници, влизащи в зейналата паст на самолета, излитането на самолетите, кадърът с гробовете и демонстрацията пред Белия дом. Между другото, кой може да ми каже как да се сдобия с двд-то на този филм? Казаха, че го продавали в "Метро". В Пловдив ми го потърсиха, но вече бил свършил...



----------
Лучшее - враг хорошего!

Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: Kpиc]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано22.02.08 20:42



В Шоуто на Труман - финалният момент с "В случай, че не се видим, добър ден, добър вечер и довиждане".
В Голяма риба - момента с погребението на героя.
В Жената от водата - момента в който Великия орел дойде за русалката.
В Гара за двама - финалът, в който по време на проверката се чува свиренето на акордеона.
В Сибирският бръснар - приятелите на главния герой, които тичат през гарата.
В Братя тигри - момента, в който втория брат прескочи огнената стена и избяга в джунглата. Момента, в който двата тигъра трябваше да се бият. Момента, в който майката тичаше след камионетката, която отнасяше сандъка с детето й.
Няколко момента в Слийпърс (забравих как го превеждаха).
В Троя - момента, в който бащата на Хектор искаше тялото на сина си и когато Ахил се разрида над трупа му и го нарече "братко".
В Селото - момента, в който идиотът Ноа наръга Хоакин Финикс в корема, в една абсолютно необичайна и тиха сцена - направо нереална. Момента, в който Айви го търсеше и вървеше към колибата му, а после каза "Тате, не виждам цвета му!"
В Терминатор 1 и 2 няколко ефектни появи на добрия и лошите Терминатори.
В Командо - първата поява на Командо (ех, ех, много се впечатлих на оная крехка възраст от мускулестия мъжага, нарамил оня дънер ;)
В Редник Райън - убийството на евреина - сцената, в която го пронизаха в сърцето.
В Следите - момента, в който Мел Гибсън каза "Не съм готов!"
В Нарния - смъртта на лъва (хем съм чела книгата и я знам наизуст, не знам какво толкова се разстроих...).
В Сватбата на най-добрия ми приятел - онова хорово изпълнение, започнато от Рупърт Евърет.
В Герой (как забравих...) - битката с ... май се казваше Небе - онази с дъждовните капки.
Битката в червената версия - с многото стрели.
Финалните сцени -смъртта на Падащ сняг, Счупен меч и на главния герой.
В Летящи кинжали - танцът с барабаните, битката сред полето и сцената, в която двамата препускаха един към друг.
Финалът на Адвокат на дявола.
От Наистина любов - сцената, в която се обясниха в любов на Кийра Найтли.
В Карибски пирати - появата на капитан Джак Спароу (първата).
В Хотел Руанда - момента, в който Пол разбра, че има награда за главата на семейството му, момента, в който белите се изтегляха в дъжда, а нашите останаха в хотела, както и финала, когато се каза, че "Винаги има още място".


айде пак стига толкова.

Редактирано от Kpиc на 23.02.08 10:56.



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: cineman]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано22.02.08 23:23



Като отворих дума за филмите на Форман - също са ми любими и две покъртителни сцени от "Амадеус": когато Моцарт диктуваше на Салиери от смъртния си одър, а също и погребението му.
Иначе много сцени от филми са ми въздействали, ама нали говорим за най-виздействащите?

----------
Лучшее - враг хорошего!


Тема точно таканови [re: cineman]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано22.02.08 23:49



Искаше ми се да избегна превръщането на темата в изброяване на всички докоснали ни с нещо моменти, защото е ясно че в живота на един киноманиак те са стотици. Имах предвид не толкова онова, което просто е впечатлило човек, а онова дето директно го е занитило. Особено ако всеки реши да сподели малко по-сочно защо и как точно в съответния случай.
Иначе евала за внушителните списъци, и така е достатъчно интересно да прочетеш, че и някой друг е тръпнал на познатите любими сцени!

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема това от кои Следи е?нови [re: Kpиc]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано22.02.08 23:56





williams, horner, elfman, zimmer...

Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: Kpиc]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано23.02.08 00:32



Ееее, Крис, като прочетох за Командо и паднах от стола - и на мене този кадър с дънера ми е много специален





Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: .Linda.]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано23.02.08 01:48



Леле, майко! Този пък филм ни го пуснаха на последната военна комисия, когато ни връчваха повиквателните за казармата. Въздейства ми най-вече с това, че ме изгони от залата.



----------
Лучшее - враг хорошего!

Тема Re: това от кои Следи е?нови [re: soundtrack]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.02.08 10:57



Поправих се :) Ми така, е, от толкова бързане ми се оплетоха героите...



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор-=***=- (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 14:48



В "Девета рота", когато новобранците, които все още се обучаваха, най-накрая успяха да превземат възвишението. А също и репликата от "Мостовете на Медисън" - "няма ден, в който да не съм мислила за него"... филмът не ми хареса, но тези думи...



Тема Re: Най-въздействалите ви филмови сцени...нови [re: soundtrack]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.02.08 16:58



Страшно много са. Но понеже скоро някой спомена "Белия Бим, черното ухо" - ще го сложа на първо място. Просто малко бяха моментите в които гледах спокойно.
Освен това много ме впечатли епизодът в първата част на "Властелинът на пръстените" когато хобитите нагъват гъби, а Фродо вижда пътят да се изкривява пред него.
- "Вчера" на Иван Андонов - там имаше доста попадения.
- финала на "Гладиатор", а и началото - когато открива труповете на жена си и сина си.
- "Ужилването" - не знам дали някой го помни, но финала беше много интересен.


- финала на онзи филм - забравих му името, просто изключих - където Мат Деймън и Бен Афлек са ангели, бог е жена, а говорителят й е Алън Рикман.
Уф, много са, не мога да изредя всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.