Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
Автор stereo (познат)
Публикувано06.03.08 23:33



Както казах не само аз се забавлявах, а почти всички се забавляваха /залата беше пълна/. Беше пълно със свежи моменти и лафове. И бяха направени много елегантно, без типичните американски простотии. Филма беше пълен с иронични препратки.

Спойлери може би!

Виждал ли си американски филм, в който ветеран от войната във Виетнам /Корея/ или и двете, да не разбие лошите и да не победи /или най-малкото да не умре героично/. А тука аха да стане и си умря човека. /Е това, че беше ветеран му помогна да мине американската граница/
Когато шерифа разказваше на жената историята за фермера и във всеки друг американски филм щеше да е дълбокомислена и пълна с поука, тук жената попита „За какво ми разказвате това?”, а шерифа отговори „Не знам, просто ми скача мисълта.”
В колко от американските филми героя, както си седи /а в този филм, както си лежи ;-)/ изведнъж му светва лампата и отива до железарията, бакалията, аптеката и т.н., купува обикновени на пръв поглед неща и като се прибере в мотела/хотела сглобява от тях супер уреди, приспособления, бомби и др. с които разбива лошите. В този филм също гледахме маса време и накрая героя сглоби .... кука.
Ами лошият като се „ремонтираше” в хотелската стая, в колко от филмите пада яко ремонтиране, опериране, шиене и прочие /виж Терминатор, Рамбо и много други/ и след това става като нов и трепе на ред. Начина по които си взе медикаменти от аптеката обаче беше оригинален.
Много са моментите, но не ми се пише.
Това всичко е много елегантна ирония, без да е чиста пародия, като филма си имаше и атмосфера.



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 16:31



Абсолютно на същото мнение съм - от всичкото това излишно напъване на братята Коен излиза само една гояма пръдня и нищо повече. Сигурен съм че ако филма беше направен от напълно неизвестен екип, нямаше да види екран обаче понеже са тези двамата - засипват го с Оскари...

Някои разправят че книгата била много по-добра от филма, други пък - че била също толкова тъпа. Не съм я чел и след като изгубих два часа да гледам тази псевдоинтелектуална полюция, едва ли ще я прочета някога. Самите уводни думи зад кадър са абсолютен булшит - как едно време шерифите ходели без оръжие защото нямало такива престъпления?!? Сигурно всичките истории за Бони и Клаид, Джеси Джеймс, Уайът Урп и т.н. са фантасмагории, които са се случвали на някоя друга планета... Бардем съм го гледал преди само в "Шунка шунка" и там ми хареса много повече - тук ролята му се състоеше да ходи с безизразна физиономия и да говори като робот, трепейки всичко живо ( вкл. и гарги!!) около себе си. Единствения път когато покаzа някаква емоция беше след първото екранно убийство - въпрос на лична преценка е какво се целеше с това: да се види че e садист който се радва на бавно и мъчително удушаване или че е доволен затова че се измъква. И онези които ми говорят за "реалност" във филма явно са изгубили връзка с външния свят: някакъв си индивид с идиотска прическа се разхождал с бутилка въздух под налягане и заместник шерифа решава да го арестува (много реално!!), като му поставя белезниците така че оня да се измъкне от тях без проблем (още по-реално!) и освен това не го заключва в ареста както му е реда, а го оставя в същото помещение и то зад гърба си!!( най-реално!!) След едно такова убийство на помощник шериф по принцип би се вдигнала на крак цялата полиция в Тексас - но филмa ни учи на друга реалност: на никoй не му пука, даже и на шерифа, който плямпа глупости, които придобиват култов характер за онези които търсят скрито послание зад тях. Да оставим настрана колко е "реално" да избягаш от джип от който се стреля и които те преследва на равно - иначе списъка ще стане дълъг... предавател, които иzпраща сигнал през метал (вентилационните шахти са от такъв за сведение на неосведомените), чанта с пари която се мята през оградата досами границата за да не я забележи никoй (като след това бива веднага забелязанa от подходящия чoвек), смотаняк, които зарязва жена си и тръгва да се мотае от мотел в мотел, като разбира се носи парите с него, вместо да наеме сейф и да ги заключи, спи цяла нощ тежко ранен на площада за да бъде събуден от мариячи, от които да разбере къде има доктор.. абе да не продължавам че май липсва само намеса на свръхестествени сили в цялата тая каша!

На който му харесва - ами браво, нямам проблем с това, нали щеше да е скучно ако мненията на всички съвпадаха, но във всеки случай не искам да слушам псевдопоучения как те го били "разбрали" а аз не съм го бил разбрал



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 23:51



А всъщност кой взе парите накрая - лошия или Томи Лий Джоунс? И дали лошия уби жената на селянина?



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 01:14



Олеле, колко безумно скучен филм! Добра идея с много кофти изпълнение! Заспах! Ама наистина! Правило номер 1: никога не ходете да го гледате късно вечер, правило номер 2: без вино преди филма!!!

Спойлери:

Само на мен ли ми направи впечатление, че хората граничеха със супермен??? Нашия надбяга джип! Стреляха се, излизаха им кости, скачаха, преследваха се, и накрая с най-спокойния глас: извинявай, колко искаш за ризата си? Това беше просто гениално! Другото гениално нещо беше с измисления финал! Тъкмо си гледах часовника, и се чудих кога ще свърши аджеба, и нямаше никакви изгледи да свършва, и хоп, то пък взе че ме изненада

Никаква динамика, тук таме се стреляше някой, някоя катастрофа и много много монотонност! Хареса ми какви номера си правиха, и как се изиграваха един друг, шерифа хич не беше движеща фигура, съвсем спокойно щеше да мине и без него филма. Филмът е много скучен, има идея, но тя можеше да се развие далеч по-добре! Но така поднесен е скука, монотонност, скука, пак монотонност, малко идея, която все пак ти чопли любопитството да го гледаш, и отново скука. Това е.



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Cтeфaн]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 10:05



И двете неща са посочени косвено, та да се придаде някакъв уж по-интелектуален характер на филма... На излизане от къщата на Карла Мос (вдовицата на Люелън) Чигур проверява подметките си. В една предишна сцена след убийството на героя на Ууди Харелсон го виждаме да си вдига краката за да не се изцапат с кръв, което трябва да ни накара да си обясним какво е станало зад кадър. Друг е въпроса, че едва ли при куршум в главата би се изляла такава огромна локва с такава бързина, но като че ли целия филм се занимава с някаква си перверзна естетика на убийството, поради което са включени и подобни безмислени ритуали.

За куфара с пари може да се съди по това че Чигур плаща със 100 доларова банкнота за ризата на момчето, а преди това го виждаме да се крие в мотела след престрелката между мексиканците и Люелън, станала също зад кадър т.е. явно е гепил парите там.



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано19.03.08 00:21



Хареса ми. Беше нединамичен филм, което не му попречи да успее да ме задържи в напрежение до края.
Стилът на представяне на цялата история не приех като претенциозен, а като свежа, рядко различна гледна точка спрямо клишираните разказвачи. За разлика от оскаровите думи на братята Коен, зад всяка позиция и времетраене на камерата личеше сериозно и оригинално обмисляне.
Особено ценя, когато филм представящ сравнително обикновена житейска история се развива и изразява именно като такава, затова и някои спорни моменти, като убийството зад кадър (далеч не тукашно откритие) и финала ми допаднаха. Най-вече неочакваният завършек - някои хора, с които го гледах изпаднаха в бяс, но на мен ми хареса - не ми бе с вкус на префърцунените изхвърляния, от онези на които всичко живо пляска от снобизъм. Напротив, нещата от живота, като тези от филма, свършват точно така, а не с царската дъщеря и половината царство.

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: soundtrack]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано20.03.08 00:38



като ти чета мнението - май ти е трябвало да си модератор, а не тоя инфантил



Тема Re: има място за всякакви кучетанови [re: ChiLLy]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано20.03.08 22:59



кофти ми е макар и косвено да ставам проводник на лоши думи за някого в клубчето. гледам в "Литература" обичате да прехвърчат мълнии, обаче тук цари идилийка точно щото дори и сред половината анонимници няма инфантили. тъй че чиърс на теб и на модераторката.

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема и за котки има място (а също така и за мишки ихорнови [re: soundtrack]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.03.08 08:07



Cheers и от мене. Не е задължително да си инфантилен, за да си модератор в "Кино", но на мене ми помага. Така успявам да приема по-спокойно част от темите, изказванията и молбите в тях.

Помните ли онази прелест, в която заглавието беше "Помощ! помогнете! Търся филм!" (или нещо от сорта - не е точен цитат), а в мнението пишеше "Хора, много ви моля, помогнете, търся един филм от години и никъде го няма, много ми е спешно, ще помогнете ли?!!".
И някой от така да се каже "наш'те" беше отговорил "Да беше споделил поне кой е филма..."
Та така. Мили спомени...





Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: soundtrack]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 22:29



...филм представящ сравнително обикновена житейска история се развива и изразява именно като такава


Да ти имам чувството за реалност... Ако този филм представя "обикновена житейска история", тогава по аналогия примерно "Мълчанието на агнетата" би следвало да се счита направо за документален филм




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.