Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Братя Коен - Плагиати!нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано02.03.08 20:29



Идеята ми беше съвсем друга - не е задължително главният герой да е субект, да, ясно ми е това - но винаги го има и е там. Не случайно споменах, че би могъл да е идея, послание или теза. Винаги има една основна тежест, една задвижваща сила.

В "Наистина любов" главният герой не е нито един от действащите лица, той е това което ги обединява, това което ги мотивира и задвижва сюжетните им линии. Не е герой, но е там и го има - любовта!
В много филми няма ясно изразени главни действащи персонажи, но винаги има главен герой. И в Кучетата е така, само дето повечето дето се прехласват по него не са много наясно с това, с изключение на Jair, може би.

Вземи например "Приказка без край" - кой е главният отрицателен герой там? Кой го играе, видяхме ли го, чухме ли го? Не. Само това, което предизвика. Ама е там и го има, нали? Нито е дребен и незабележим, нито е второстепенен:)
Просто говорим за различни неща.

Каза Вейдър и се сля с тълпата...



Тема Re: Братя Коен - Плагиати!нови [re: Jedi]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано02.03.08 23:07



Да бе, а аз пък навремето си помислих, че главният герой в "Междузвездни войни" е... Силата.

----------
Лучшее - враг хорошего!


Тема Re: Братя Коен - Плагиати!нови [re: cineman]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано03.03.08 01:15



I find your lack of faith disturbing...

Каза Вейдър и се сля с тълпата...



Тема Приказка без крайнови [re: Jedi]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано03.03.08 11:50



А, аз не спорех с тебе за главните герои, просто доразвих идеята за тях - че трябва да ги има, ако ще като хора, кучета, насекоми, дървета или просто няккава увличаща идея.

Но!
Като си говорим за зловещи, хладнокръвни и неумолими убийци, за мене "Лошият" от Приказка без край слага в джоба си всички филмови злодеи, които съм срещала.

В Приказка без край главният отрицателен герой беше Нищото. А Нищото е олицетворението на загубата на вярата - в доброто, в приказките, в живота, ... във Фантазия. И оттам, откъдето премине, след него остава просто... нищо. Като го бяха описали - като гледаш в него, сякаш си сляп. Е от това по-голям ужас няма...



Тема Re: Приказка без крайнови [re: Kpиc]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано03.03.08 13:44





----------
Лучшее - враг хорошего!

Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: нямa мяcтo зa...]  
АвторHouseMouse (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 15:43



Прическата на Хавиер бардем е култова :D
Тя ми донесе насладата от гледането на филма





Тема Re: Братя Коен - Плагиати!нови [re: Jedi]  
Автор Jair ()
Публикувано05.03.08 13:07



Не, че не искам без главни герои, но определено не смятам че наличие на главен герой, за който всички да се съгласят че е такъв е необходима съставка. Оплакваме се, че всички филми са тъпкани с клишета, а се оказва че някой хора дори си ги просят клишетата.

Не е самоцелна смъртта извън кадър, съвсем не е. Ама айде не ме карай да правя преразказ с елементи на разсъждение. Тия хора, които им пречи що бил отишъл да носи вода на умиращия, що не били показали как умрял, що пушката на Бардем нямало как да съществува заради не знам си кво си и как го намирали пича с предавател в парите и без...ако си задаваш такива битови въпроси след тоя филм значи определено не е бил за теб и смисъл от дискусия няма. Като фен на войните пусни си сцената от Clerks, където говорят за независимите строителни работници на звездата на смъртта и може да разбереш какво имам предвид.




Тема Re: Братя Коен - Плагиати! [re: Jair]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано05.03.08 13:29



Напълно правилно. След този филм освен битови въпроси, други нямах. И съм наясно, че филмът не е за мен.



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Jedi]  
Автор stereo (познат)
Публикувано05.03.08 23:12



Гледах филма по празниците. И въпреки, че бях предубеден от мнения във форума и не съм голям фен на братята Коен /с изключение на Бартън Финк/ филма ми хареса много. И се забавлявах много. Залата беше пълна и доколкото видях всички се забавляваха.
Професионално направен филм с много тънки иронични препратки към други филми.
Напълно заслужен Оскар за Хавиер Бардем.



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: stereo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано05.03.08 23:44



Всичко друго бих разбрал, но да се забавляваш точно на този филм... е, не мога да го разбера...



Каза Вейдър и се сля с тълпата...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.