Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: (((((x)^x)^x)^x)^x)]  
Авторнямa мяcтo зa... (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 20:22



Абе, пич с неразбираем за нас, простосмъртните, ник...
Не мислех да пиша, но не устоях на твоя пост - явно попадаш в категорията философи и хора със "свръхинтеУект". Това, че филмът имал нещо общо с реалността му дава предимство и го прави класика, така ли? Същото достойнство притежават и документалните филми... Благодаря, че ми отвори очите за добрия и лошия - лошият се измъкна... и какво... следва ли да получим духовен оргазъм за тази "свръхоригиналност"!!!
Както каза Крис, лошият се е измъквал и в други филми, които филми обаче не те принуждават да изтъкваш "неочаквания край" (защо го считаш за достойнство в случая ми убягна... по същия начин свършваха филмчетата от любителската ми камера, като свършеше лентата... гениално, а!) или връзката с реалността за достойнства. Просто защото тези филми не те карат да търсиш под вола теле, за да се захванеш за нещо, оправдаващо двата часа загубено време в съзерцаване на подобна "класика". Филмът определено притежава атмосфера, но само това не е достатъно...
Един хубав филм трябва да въздейства, да те накара да ти трепне сърцето, да те подтикне към преосмисляне на някои неща, да те пренесе в друго измерение (Седем, Смело сърце, Гладиатор...). В кучетата аз усетих само последното - пренесох се в измерението на скуката и досадата от мудните "философски" мисли на шерифа и нелогичните действия на "главния герой". И не ставай смешен с този транспондер - явно ти не си разбрал, но той действа само в определен обхват, трябва да минеш близо до него, за да те регистрира къде си. Така че можеше да си грабне багажа и да отиде където си поиска... а не да прави кръгчета на един километър от къщата си... Да не забравяме, че действието се развива преди почти 30 години.. скриването е било много по-лесно, няма интернет, няма компютърна база данни. Както казваш... ако не си 60 годишен ще го осмислиш ;)
Съжалявам - този филм е всичко друго, но не и най-доброто за 2007-ма. Иначе определено е забавно как банални неща като "неочакван край" и "връзка с реалността" се превъзнасят и се окачествяват като достойнства.
Иначе продължавай с въпросите и размислите..."какво прави онзи черен котарак във вторият хотел, в който главният герой отседна?" Сигурен съм, че рано или късно ще откриеш нещо "много ценно и стойностно", което е убягнало дори и на режисьора. Аз лично нямам време и нерви за подобни интелектуални гимнастики - предпочитам да си пусна един хубав филм...



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: нямa мяcтo зa...]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано25.02.08 21:58



Явно не си вдянал филма, защото в него освен историята с парите и гонитбата (котка-мишка) има и друга притча, друга история, която остава в сянката на главното действие (едва в самият край се изяснява). Просто много повърхностно гледаш на нещата и не си разбрал.

1. Не съм казъл, че този филм е класика заради неочакваният край. Просто вметнах, че това е ЕДНо от нещата, който го правят един от най-добрите филми за 2007-ма.
2. ЛИЧНО, на мен повече ми харесват филмите, в които търсиш "под вола теле", защото те карат малко да се позамислиш за контекста, за символите, за целта на филма. Не харесвам филми, след чиито край можеш да кажеш - "Е, и?" (това са доста филми за мен)
3. Главният герой можеше да грабне багажа и да отиде, където си иска. Той и се опита де, отиде в Ел пасо, но го застреляха Мексиканците преди да се срещне с приятелката си и да вземат самолет. Кое е нелогичното?
4. Също така... има "културна разлика." Ако филмът се беше развивал във Варна, България да речем, щеше да го обявяваш за класика сигурно. :)


некадърниците ВЪН от ЛЕВСКИ

Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: (((((x)^x)^x)^x)^x)]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано26.02.08 01:01



и да се карате, и да спорите, филмът взе "Оскар"



Тема Re: Няма място за старите кучетанови [re: Kpиc]  
Автор the_fly (ядояд)
Публикувано26.02.08 16:19



Критиките са породени о точакванията. А и да има критики не е задължително лошо, изкуството трябва да предизвиква някаква реакция преди всичко, дискусия...

И аз си мисля че филмът е доста мъжки всъщност, най-мъжкият от петте, повечето от дилемите пред които са изправени героите са типични за мъжете, прекаленото насилие и пр
Впрочем да гледа Джуно случайно?:)



Тема Братя Коен - Плагиати!нови [re: Jedi]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано26.02.08 22:10



Ето го истинският филм:



Каза Вейдър и се сля с тълпата...


Тема Re: Братя Коен - Плагиати!нови [re: Jedi]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано27.02.08 00:14



Ха-ха-ха! Хитро!



----------
Лучшее - враг хорошего!

Тема :) [re: the_fly]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.02.08 08:25



Гледах Джуно. От номинираните за най-добър филм съм гледала Кучетата, Изкуплението и Джуно. Със сигурност класирам Джуно на първо място, Кучетата - на второ и Изкуплението - на трето. Всъщност предполагам, че като изгледам Майкъл Клейтън и Ще се лее кръв, ще ги подредя на второ и трето място, а Кучетата и Изкуплението ще отидат на опашката.
Да, Джуно ми допадна, но не защото темата е "женска" - бремеността на девойката ме вълнуваше само доколкото фабулата на филма се въртеше около нея. Хареса ми чудесния диалог и интелигентното чувство за хумор (а не по екрана да се гонят грозни голи мъже или да се повръща в нечия шапка, както в някои други филми, набедени за комедии). Приятен филм, наистина, ама не бих му дала Оскар.
Искам си предишните оскарови филми - тези, мащабните, разтърсващите, интересните, завладяващите, с хубавата музика!!!

Иначе, като си говорим за мъжки филми, с интерес и лека носталгия изгледах Рамбо 4 ;)



Тема Re: :) [re: Kpиc]  
Автор TylerDurden ()
Публикувано27.02.08 08:55



гледай Into the wild, със сигурност е по разтърсващ, интересен и завладяващ от повечето филми които толкова ти липсват

...а Еди Вейдър просто е номер 1 :)

Something wrong, Dear?

Тема Re: :) [re: TylerDurden]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.02.08 11:16



Още днес ще го гледам, въпреки че силно се съмнявам, че и на мен ще ми се стори по-разтърсващ, интересен и завладяващ от повечето филми които съм изброила из горните постове. От един само да ми се стори по-интересен, ще съм изключително доволна.



Тема Re: Братя Коен - Плагиати! [re: Jedi]  
Автор W1 (минаващ)
Публикувано27.02.08 13:46



Готино






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.