Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 25.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шрек Трети  
Автор stereo (познат)
Публикувано30.08.07 09:38



Гледах го предпремиерно. Професионално направен безинтересен филм. Два-три свежи момента и послание накрая. Не че имах големи очаквания. Иначе браво на Прооптики за дублажа, така ще могат да го гледат повече деца, на тях може и да им е интересен. Зад нас трима си тръгнаха по средата на филма въпреки, че бяха дали по 10 лева. Като се върнах си пуснах първата част и въпреки, че съм я гледал 50 пъти пак ми беше интересна, просто е класи над трета част.
Бях се зарекъл да не гледам филми предпремиерно, но едни приятели от провинцията ме навиха да ходим, защото не можеха да дочакат премиерата, а при тях няма кино, така че вероятността да го гледат там е никаква. Какво получихме за по 10 лева. Салона в който го гледахме беше с отделни кресла като фотьойли, много удобно. Филма обаче прекъсна за около 2-3 сек. по едно време, после премигваше малко, а през цялото време имах чувството, че не е на фокус. Не мога да разбера толкова ли е трудно, като копието очевидно е ново, техниката е относително нова, прожекцията да мине без проблеми. Не че ни попречи да възприемем филма, но е дразнещо още повече и при такава цена на билетите.



Тема Re: Шрек Третинови [re: stereo]  
Автор Ripple (Елица-скица)
Публикувано30.08.07 09:46



Аз се надявам сина ми да го хареса. Той е фен на първата част, аз лично харесах и втората, може да се окаже, че детето има по-добър вкус от майката предвид отзивите за втората част.


За мен това е преди всичко детски филм, макар че не може да се отрекат опитите-като цяло сполучливи, филма да се хареса и на възрастни.
Като го гледаме, ще споделим.



Тема Re: Шрек Третинови [re: stereo]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано30.08.07 10:33



както понякога се защитаваме от критики, които не би трябвало да са насочени към нас, така този път ще ни "защитя" от похвалата ти



ние нямаме почти нищо общо с дублажа, освен, че сме убеждавали DreamWоrks да го направят. убеждаваме ги за всеки анимационен филм, но за съжаление не винаги номерът минава. за Bее Моvie например най-вероятно няма да се навият

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: Шрек Третинови [re: Gnomeo]  
Автор stereo (познат)
Публикувано31.08.07 19:52



Не ми се започва пак тая тема с дублажите, но не смятате ли да пуснете официално първа част на ДВД с българско аудио?



Тема Re: Шрек Третинови [re: stereo]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано31.08.07 21:51



това трябва да питаш Александра, въпреки, че единствените, които действително могат да ти отговорят са DreamWorks. както казах, те решават кое и как ще бъде/няма да бъде озвучено. българското участие се изчерпва с това да си кажем мнението по въпроса.

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."


Тема Re: Шрек Третинови [re: Gnomeo]  
АвторBяpнo c opиrинaлa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 10:16



Напълно вярно е мнението че от големите студия много трудно се съгласяват да дублират филм за малка територия като България, Дисни обикновено искат да се ангажираш с доста неща за да се съгласят.
Иначе към момента ДриймУоркс, респективно Парамаунт, оказват нулево съдействие на нашият пазар поради което и не излязоха първа и втора серия на ДВД с дублаж паралелно с премиерата на кино на третата серия.
Трябва още веднъж дебело да подчертая че за толкова малка и незначителна територия като нашата мейджърите хич не се напъват за някакво съдействие, това е тъжната действителност, която едва дали ще се промени в обозримото бъдеще.
Изводът е че децата могат да се радват когато се появяват дублирани филми като Шрек 3, Рататуи и Семейство Робинсън. Последният филм, който всъщност не е никак лош, бе брутално осакатен при кинопоказа си в милата ни родина и безславно загина понеже бе субтитриран. За щастие грешката на киноразпространителя ще бъде коригирана при премиерата на ДВД





Тема Re: Шрек Третинови [re: Bяpнo c opиrинaлa]  
Автор madcin (новак)
Публикувано05.09.07 16:44



аз съм фен на поредицата, така че не мога да се оплача и от този филм. верно, не е като първите две части, но си заслужава да се види. и дублажът е добър, което си пролича и от добрите му резултати у нас


така че ще чакам и следващите шрекчета



Тема Re: Шрек Третинови [re: madcin]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 09:19



Много слаба е третата част, загубен е духът на поредицата - с изключение на 2-3 сцени дори не се усмихнах. :(



Тема Лошо, Седларов!нови [re: stereo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано16.10.07 16:11



Много слаб.
Просто възмутително - нищо смешно, нищо оригинално - само 2-3 забавни момента.
Направо не ми се пише повече.
И добре, че го гледах вкъщи (защото не исках да слушам дублаж), че ако и 14 лева бях дала, съвсем възмутително щеше да е.



Тема Re: Шрек Третинови [re: stereo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано16.10.07 19:32



Дори удивително добър, като се има предвид, че досега всичките продължения на анимации са били тотални провали. А някои - даже и от първата си част!

Не е 100% смях от-до, но аз и не съм очаквал кой-знае какво.

Дразнещ беше родителският момент, наистина. Защото противно на по-горе споменатото - "Шрек" НЕ Е детски филм и никога няма да бъде. И ако продължават тенденцията да го превърнат в лигав дисни/барби тип мармалад за 5-6 годишни - все по-слаб ще става.
Ние тая песен си я пеем от сума време в клуба, но все пак - кой кретен е решил, че тия филмчета трябва задължително да са само с един вид превод? Ок, нека има и дублаж за дребосъците, но конкретно това заглавие е за мнооого по-широка възрастова граница. А аз лично държа да чуя оригиналните гласове на актьорите, а не някакви мухъли! Както и да е.
Имаше много приятни моменти, въпреки всичко, и не останах разочарован.



Тема Re: Шрек Третинови [re: Jedi]  
Автор Ripple (невЕрваща)
Публикувано17.10.07 13:44



"Шрек" според мен, е детски филм, който с удоволстиве се гледа и от родители-съгласна съм за широката възрастова граница.Т.е. не стъпвам на тезата, че като е анимация е задължително да се гледа от деца, но целта (основната) според мен е да го гледат деца с родители. На каква възраст деца-над 5, може би..макар че всяка възраст извлича различни неща от филмчето.

И ако кой продължава тенденциите-не разбрах? В крайна сметка към каква публика е насочен един филм (освен от замисъла на автора-грубо казано) ще се определи и от зрителите. Ако основната посещаемост е деца с родители, а не възрастни без деца, пак може да се напраят някои изводи. Последното нещо, което може да се каже за Шрек е, че е лигав филм, а и не виждам тенденции в тази насока.

Аз също предпочитам да чуя оригиналните гласове и така го гледах Шрек 1 и Шрек 2, докато за деца е наложително да има дублаж, за да не се чува перманентното шептене на сурия родители в салона, което е дразнещо за всеки.

До Шрек 3 така и не съм стигнала, защото лигавите мармеладени Дисни серийки в момента са на почит вкъщи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.