Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Защо спрях да ходя на кино!?нови  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано30.07.07 00:14



Поради три симпли причини:

1. Читавите киносалони (визирам достъпност, качество + поносимост на зрителската среда) все повече намаляват, ерго киноразпространителите нехаят за кинозрителите.

2. Цените на билетите все повече нарастват без видима причина, ерго киноразпространителите не познават думичката "маркетинг".

3. Читавите филми в киносалоните все повече намаляват, а времето за киноразпространението им е обратно пропорционално на художествената им стойност, ерго киноразпространителите очевидно гонят единствено думичката "печалба", в което не мисля да им асистирам.

Амин!



Тема Re: Защо спрях да ходя на кино!?нови [re: xanadu]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано30.07.07 02:06



Осмисли значението на израза "таргет-група".


Ние явно не попадаме там...

----------
Always look on the bright side of life!

Тема Защо няма да спра да ходя на кино...нови [re: xanadu]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано30.07.07 12:21



...въпреки нелогичните цени -

защото за разлика от не толкова далечното минало:

Кината са технически много по-добри (звук, картина..).
Не ми спират филма по средата, за да сменят ролката с лента.
Когато някой дебелак седне в единия край на реда, другия край не се измества скърцайки с една педя на някъде.
Дори и най-скромната зала в мултиплекса има прилично голям екран, защото все пак сме на кино, а не на камерна телевизия.
Цялата атмосфера ме кефи - от долби съраунда до миризмата на киносалон.

И аз недоумявам защо цените се вдигат при положение, че мултиплексите се множат, а с тях и конкуренцията. И съответно няма как да не продължа да точа от най-големите тракери, защото далеч не всеки филм си струва 7-те лева. Но добрите филми според моя вкус ще си гледам винаги на кино :)

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: Защо няма да спра да ходя на кино...нови [re: soundtrack]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано30.07.07 14:10



Мултиплексите се множат, но са все на "Александра"...



----------
Always look on the bright side of life!

Тема :-)нови [re: xanadu]  
Авторбekъp (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 14:24



поносимост на зрителската среда

давай повече повече за това!



Тема Re: Защо няма да спра да ходя на кино...нови [re: soundtrack]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано30.07.07 15:07



Присъединявам се към тезата за цените - би било по-добре да има вариации - за уикендите да е по-скъпо, например, или за по-дългите филми и т.н.

Няма да спра да ходя на кино, защото изживяването в киното е с пъти по-силно, качеството на звука и картината е далеч по-добро, отколкото преди години, салоните са по-удобни, с оглед на високите цени не са и твърде пълни. Освен това съм забелязала, че в кино филмите ми харесват повече - от една страна там ги виждам "в пълния им блясък", а от друга - не се изкушавам да се разсейвам с неща като да стана за чаша студено мляко с кафе, да се обадя на едикой си, че забравих да го питам нещо по работа, а после ще стане късно, да отида до тоалетната и т.н. - все неща, които те изваждат от историята, която разказва филма.
Та така - аз ще си ходя на кино за повечето филми, които ме интересуват, а ще оставя за DVD разни по-смотани екшънчета, съмнителни трилъри и романтични комедии.



Тема Добри?нови [re: soundtrack]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 17:16



Друг път. Водим група деца дошли от далечен град в София Сити Център. Купуваме двайсет и кусур билета и чакаме. 10,15,20 мин. Накрая идва намусено момиченце и измърморва, че има технически проблем и няма кино. Децата са разочаровани. Голяма реклама бедно положение. В тия мултиплекси се гледа на човека, като консуматор на пуканки, кола и т.н. Киното може и да почака. И положението се влошава. Така е във всяка монополизирана сфера.



Тема Re: Добри? [re: няkoй]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано30.07.07 17:39



Е, сигурно! Почти всеки тук е изказвал някакво разочарование от мултиплексите. Я шум от съседна дискотека, я нефокусиран образ или нещо друго неприятно.
Сигурно се случва. Като се замисля, на Дяволът носи Прада диалозите звучаха толкова глухо, сякаш са записвани моно от 15 метра, и тва в любимия ми Синеплекс. Но от това по "лошо" изживяване нямам.
Не са перфектни, разбира се, но все пак на фона на стотиците идеални прожекции дефектите са нищожни. Това е като да кажеш, че совалката е боклук, защото е падала 2 пъти. Обаче от друга страна няма по-ефективна машина за гъбаркане с близкия космос.
Хайде да не сме злопаметни. Кината ни никога не са били по-добри от сега. Дано скоро модерните салони прекрачат софийските граници.

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: Добри? [re: soundtrack]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано30.07.07 17:58



Аз вече го коментирах това, но пак ще го повторя. Кината избягаха от центъра, а аз обичам да ходя на кино в работни дни, по-скоро в късните следобедни и ранните вечерни часове. В такива часове или по-ксно да се мъкна по мултиплексите в периферията не ми е удобно.

Освен това като казах "поносимост на зрителската среда", имах предвид, че дори да сме петима души в киносалона, един или двама от тях винаги или ще говорят помежду си, или по мобилните си телефони, които ще звънят през 20 минути, или ще ядат звучно пуканки и кола. Това е положението?



Тема Re: Добри? [re: xanadu]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано30.07.07 18:15



Аз вече го коментирах това, но пак ще го повторя. Кината избягаха от центъра, а аз обичам да ходя на кино в работни дни, по-скоро в късните следобедни и ранните вечерни часове. В такива часове или по-ксно да се мъкна по мултиплексите в периферията не ми е удобно.

Визираш Арените предполагам. Защото кината в моловете не са в периферията, а това че са мултиплекси в някаква по-голяма структура (мол) не ги прави по-лоши. Нито фактът, че ако дадено кино не е на удобно място за теб или мен обективно го отписва от постиженията на съвремената цивилизация.

Освен това като казах "поносимост на зрителската среда", имах предвид, че дори да сме петима души в киносалона, един или двама от тях винаги или ще говорят помежду си, или по мобилните си телефони, които ще звънят през 20 минути, или ще ядат звучно пуканки и кола. Това е положението?

Това може да ти се случи и в Одеон.
Въпреки, че много пъти публиката е съвсем свястна и не заслужава такова тотализиране. Но при всички случаи проблемът с културата на зрителя няма нищо общо с киното.

В заключение - просто казвам, че никога в историята на българските кина на гледащия не са били осигурявани условия на това ниво, на което са днес. Затова доводите, че мултиплексите ни третирали като добитък, който да бъде залъган с пуканки, за мен са несправедливи. Вярно, има накъде и по-добре да става, но просто се надявах и по въпроса с кината да не сме неблагодарното племе, което май не можем да не сме.

williams, horner, elfman, zimmer...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.