Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 28.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ултиматумът на борн  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано03.08.07 18:11



някой знае ли какво става с него? уж днес е световната и българската премиери, а няма нищо в кинопрограмата за седмицата...

:::the truth is out there:.:


Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано03.08.07 22:40



Филмът излиза по кината у нас на 17 август.





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: AmosTrask]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 23:51



Филмът си заслужава да бъде гледан. Готин екшън.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Aни]  
Автор чepитa ()
Публикувано14.08.07 06:31



най-хубавият екшън за това лято. по-добър дори и от Умирай Трудно 4.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Aни]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 19:59



да несъмнено. има градация. браво!



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано16.08.07 20:51



Eто това е екшън във всеки смисъл на думата. Динамиката беше страхотна, камерата не спря, действието не спря, монтажът беше с ритъм на траш-дет метъл! Тотално изчистен от всякаква баласт и ненужни украшения, от които доста екшъни си патят. Мат Деймън - абсолютно дърво и абсолютно перфектен за ролята.

За разлика от първите две серии, които според мен бяха ужасно зле, за тази май са си взели поука.

За всеки почитател на жанра - абсолютно задължителен!



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Авторcмяx (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 13:14



Филмът е супер, обаче от ТЪПАТА компания, която го разпространява, бяха написали заглавието му в началото на филма УЛТИМАТОМЪТ :))))))) ХА-ХА-ХА, ебаси НЕКАДЪРНИЦИТЕ, как може да сгрешите заглавието, нямате ли редактори бе, не гледате ли филмите, които превеждате и пускате на екран, а? Смях се с глас в залата :))))))))) Или ви е все тая, важното е паричките на зрителите да приберете, пък че преводът е некачествен...



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cмяx]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано17.08.07 14:05



първо, очевидно нямаш и най-малка идея за технологията на нещата. разбира се, не ти и трябва да имаш. ти си клиент и си в правото си да изискваш качество срещу парите си. трябва обаче да имаш поне няколко от първите седем години...

и второ, преводаческата агенция, която е допуснала тази грешка, си понесе съответните последствия.

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."


Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cмяx]  
Автор ifadriana (misbehave)
Публикувано17.08.07 14:10



Уфф, вярно е отвратително, то даже не е и смешно вече...



Най-тъпото е, че каквото и да си говорим за грамотността на преводачи/ редактори, контрата си е в нас, защото хората наистина не ги вълнува кой е изпълнителят, а кой е дистрибуторът. Опитай се само да си представиш какво е да видиш подобно нещо на филма си, без да имаш възможност да направиш каквото и да е...

Както и да е, извиняваме се на зрителите, наистина е недопустимо! Слаба утеха е, че агенцията е отнесла някакви последствия



Септември 2007 - зеленият месец

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Gnomeo]  
Авторcмяx (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 18:27



Имам си достатъчно от седемте години, даже няколко по седем, но явно на някой от преводачите му липсват :)))

Дадох 12 лева, за да гледам предпремиерно този филм, който е страхотен, както можеше и да се очаква... Нямам никакви забележки нито по филма, нито по превода. Но не може да сте сериозна фирма и да направите правописна грешка в ЗАГЛАВИЕТО - което не е три изречения дълго, а 3 думи!!! Навсякъде другаде можеше и да не я забележите, скрита някъде между редовете и постоянния екшън. Обаче в заглавието?... Нима от преводаческата агенция не ви дават да проверите и редактирате преводите? Нима нямате редактори?

Просто го коментирах като куриоз, защото тъкмо се бях нагласил да гледам хубавия филм и ме накарахте да се смея с глас :)

Дори не знам кой е дистрибутор на филма и не ме интересува. Аз съм просто зрител...

А иначе за технологията на нещата - ще ми е интересно да науча, наистина. Как се принтират на лентата субтитрите... Предполагам че веднъж принтирани, няма как да ги промените.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cмяx]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано18.08.07 12:59



напълно разбирам възмущението ти. аз също адски се ядосах.

идеята на съществуването на тези преводачи и преводачески агенции е да им възложиш задача, да им платиш за нея и те да я изпълнят качествено. ние няма как да изчитаме всички тези преводи, да изглеждаме всяка лента за дефекти, да проверяваме техниката във всяка зала във всяко кино и т.н. ние разчитаме на други хора да правят тези неща. и когато някой от тези хора допусне грешка, ние по никакъв начин не сме отговорни за нея.

и да, прав си за субтитрирането. надписите се "гравират" лазерно в самата лента и веднъж завършил, процесът е необратим. случвало се е заради различни грешки (последния път липсваха 2-3 минути от средата на един филм) да сменяме дефектни копия. както и да го погледнеш обаче, една правописна грешка не си струва хилядите долари разходи за нови копия и транспорт. не си заслужава и обидите по наш адрес



___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: ifadriana]  
Авторmi66o_ (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 22:31



Тъкмо идвам от киното. Невероятен филм. Движение и екшън през цялото време.

Отбих се да спомена и аз за грешката в заглавието, но...
Не е нещо особено, не разваля филма. Но се забелязва. Даже се зачудих, да не би и в рекламните брошури да е така, но не е (разбира се).
Интересно ми е само дали човека, който гравира, е забелязал, или може би и при него е вече късно за всякакви промени.
Абе да им е за урок на тези преводачи. То това май е съпоставимо с това лекар да забрави ножиците след операцията



Иначе филмът е страхотен!



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: mi66o_]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано19.08.07 10:00



аз всъщност съм имал удоволствието да бъда в лабораторията за субтитриране на Александра (то май друга няма)

процесът е много интересен. най-интересното е, че няма човек, който гравира - всичко се прави от огромна машина, която гравира всеки кадър по отделно. това отнеме адски много време, затова машините работят денонощно. после има втора огромна машина, която измива и изсушава филма. направо е като един малък Дисниленд

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Gnomeo]  
Авторmi66o_ (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 00:20



Със сигурност е много интересно.
Добре, че няма човек обаче, че представям си колко трябва да е спокоен, за да изтрае процеса на гравиране на цял един двучасов филм, кадър-по-кадър :))))



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: mi66o_]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано20.08.07 01:05



Навремето субтитрите са ги начуквали върху копието с цинкови клишета. Лентата първоначално са я размеквали в някакъв разтвор, а след това са я сушили. Не съм виждал с очите си процеса, но съм чел за него. Представям си колко е било интересно тогава! И какъв шум се е вдигал...

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cмяx]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано20.08.07 10:38



хехе, и аз го забелязах. грешка в заглавието е голям резил.

:::the truth is out there:.:


Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано20.08.07 10:42



Хехе, не е чак толкова голям резилът.

Според мен 90% от гризачите в салона нито знаят какво означава "ултиматум", нито знаят как се пише.

----------
Always look on the bright side of life!

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.08.07 17:26



супер филм!
ей това е екшън. Изобща цялата трилогия е класика в жанра и е задължителна за всеки фен на киното (независимо по какво кино си пада).



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Jedi]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано20.08.07 19:15



Мен пък точно супер динамичните кадри снимани много от близо яко ме натовариха. Зави ми се свят направо. Оня ден пак гледах Огън в кръвта и там по- ми допада как е направено, пак е динамично, но не ти се гади чак.
Иначе филмът ми хареса определено.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Diavolo]  
Автор madcin (новак)
Публикувано20.08.07 19:48



абсолютно съм съгласен, велик и задължителен филм!


рядко се случва един филм да има добро продължение, а третата част да надминава всички досега. но борн е едно приятно изключение, здрав и стегнат, направо те разтърсва като токов удар
всъщност всичко се дължи на пол грийнграс - име, което е крайно време да се сдобие с оскар, след като има в биографията си и кървава неделя и (великия, великия!) полет 93! да, грийнграс просто прави кино от 21 век. да ме прощават майкъл бей и други от сорта.
а за сгрешеното заглавие - да, тва си е издънка откъдето и да го погледнем. надявам се да не се случи отново, иначе ще асоциира (както и да го погледнете) прооптики с непрофесионализма



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: ss_]  
Автор Vladi (татко)
Публикувано22.08.07 15:13



Спомням си, че втората част беше снимана с този "операторски подход" на нонстоп мърдащата камера, при което на практика не можеше да разбереш какво се случва (един вид като танците на адреналинките - камерата се мърда, че да не видиш колко некадърно танцуват) - та и в третата част ли е така?



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Vladi]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано22.08.07 15:36



Vladi (татко)



___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Vladi]  
Автор Takeshi (новак)
Публикувано22.08.07 15:40



бате, не знам за филма, ама за дърводелските метри си прав... и предните и сегашните са море и мъка. Две летви в трика щяха да танцуват по добре. А бе, защо всяка която денси в дискотека и изведнъж решава, че може да пренебрегне часове хореография? Само щото има богат спонсор?



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Takeshi]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано22.08.07 21:30



Защото така е по-евтино, отколкото да наемат балерини от Националната опера.



----------
Always look on the bright side of life!

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: madcin]  
Автор ifadriana (misbehave)
Публикувано23.08.07 16:33



а за сгрешеното заглавие - да, тва си е издънка откъдето и да го погледнем. надявам се да не се случи отново, иначе ще асоциира (както и да го погледнете) прооптики с непрофесионализма

Доколкото те познавам, не си такъв човек, че да оплюваш приятели

, особено като се има предвид, че с твоята професия няма как да не знаеш, че Прооптики нямат собствено студио за субтитриране. Сега сериозно, наистина е неприятно това с грешката в заглавието, но отказвам да търся призраци в гардероба и умисъл от страна на подизпълнителите - на всеки се случва

Септември 2007 - зеленият месец

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано24.08.07 20:30



Ами можеше и много по-добре, мисля аз...
Мат си е голямо дърво и такова ще си остане явно, колкото и да го гледа камерата, не може да изкара ни мимика, ни чувство, все едно си е бил ботокс в лицето...
А и тези дъъъълги кадри на половин лице и едно око - просто няма нужда от туй майсторство операторско!
А пък и някои инфантилни хрумвания като например един от баш босовете на операцията да хукне да преследва и той с колата....


Та така де, ниска топка...



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: .Linda.]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано24.08.07 22:47



Хмм... мисля, че има и по-големи плакати от този... Чакай да погледна...



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: ifadriana]  
АвторПoлoжeниeтo e cитyaция (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 10:19



За съжаление в България преводачите вършат невероятни грешки от бързане да преведат максимален брой филми за отрицателно кратко време и да вземат едни пари, а пък после естествено негатива го обира разпространителя. Аз съм се нагледал на толкоз безумия вече, че чак срам ме хваща после че имам пръст в разпространението на въпросните филми. То затова компании като Парамаунт въобще и не дават субтитри за ДВД да се правят в милата ни родина, а направо изпращат готов продукт, като всичко си субтитрират хората, даже и бонус материалите, което от ФОКС например не се прави.
Има и друг проблем освен преводаческият, който супер много дразни хората, наистина интересуващи се от кино, а именно безумията които т.нар журналисти после пишат за даден филм. Така например според сп. Паралели по петите на Борн бил изпратен килър изигран от Пади Консидайн. За запознатите ще оставя сами да си направят извода кой всъщност играе въпросният килър. Друг е въпросът че тез видни журналисти ходят безплатно да гледат филмите, получават ДВД-та и накрая се получава едно голямо нищо. Иначе всичките са с претенции на големи разбирачи и ако ги питаш за тях освен арт филми друго няма, ама и холивудските хитове на аванта не ги отказват.
Като обобщение може да се каже че всичко тука някакси все криво излиза, ама кво да се прави - я е от климата, я от храната, грешки в растежа





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Пoлoжeниeтo e cитyaц]  
Автор ifadriana (misbehave)
Публикувано25.08.07 18:29



Нямам какво да добавя към това, колега



Септември 2007 - зеленият месец

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: ifadriana]  
Автор kinomanko (минаващ)
Публикувано26.08.07 14:12



Аз няма да обвинявам никого поради факта, че грешки в превода има при всички фирми, но както вече писах не веднъж щом се вдигат цените, е нормално (тоест в нормалните държави) качеството да се подобрява, а не да се влошава. А щом започнахте и да бъркате заглавията, какво да кажа повече......Добре, че знам английски и не ми пука особено.
Изводите, които могат да се направят са, че явно има една единствена преводаческа фирма или тя е с привилегии, или собственост на "някого" и не и пука особено какви ги върши... Познавайки жалката ситуация в Чалгария, най-вероятно случаят е точно такъв. Тъпо...
Не мога да пропусна и факта, че да прехвърляш топката винаги в полето на другите си е типична черта на всички у нас в момента. Никой не поема отговорност за нищо! Жалко, но действителност





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: kinomanko]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано26.08.07 17:59



Е-е, не прави чак такива генерални изводи (не че те не се самоналагат). Явно
е, че в случая става дума за печатна грешка. Въпросът е, обаче, защо не е било догледано, преди да се печата, и защо не е имало кой да провери и догледа? Все пак съществуват програми за откриване на граматически грешки, да му се не види!



Бил съм свидетел как "невинна" печатна грешка в субтитрите на някой филм може да преобърне целия му смисъл. Една такава "грешчица" си спомням навремето във филмовите копия на "Индиана Джоунс" ІІІ (да ме прощава моята муза, че споменавам отново това име): там вместо "Това е борба със злОто" пишеше "Това е борба със злАто"... Какво да му кажеш?

----------
Always look on the bright side of life!

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cineman]  
Автор kinomanko (минаващ)
Публикувано26.08.07 19:17



Е не искам да правя изводи, но е факт, че напоследък субтитрите са наблъскани с грешки, и се убеждавам постоянно в това. В миналото пишеше в края на филма кой е преводач, а и май кой е редактор. Явно вече вторият липсва.
За мен основните проблеми обаче продължават да остават:
1. концентрацията собственици на кина - разпространители и макар да има трима основни играчи на пазара на разпространителите и 3 (4) мултиплекса в София няма никакви примери за реална конкуренция между тях. Напротив - мисля, че зад гърба на потребителя се наговарят какво да правят и каква ценова политика да водят. Това мисля, че на икономически език се нарича cartel. Всички знаем, че липсата на конкуренция вреди не на кой да е, а на пазара и конкретно на зрителя. Но това не е място за лекции по икономика
2. липсата на адекватна ценова политика - такава просто няма. Липсват всякакви промоции, освен за децата - чист МакДоналдс
3. липсват кина за по-стари филми, тоест на по два три месеца, и на по-ниска цена

Пак започнах да се повтарям, но това са фактите
П.С. Тъй като вече на няколко места чета, че кината са виновни за поскъпването, само да попитам:
1. Разпространителите нямат ли думата или те не могат да влияят по никакъв начин?
2. Като изключим Пиратите, чиято по-висока цена донякъде оправдавам, следващите филми, които пуснаха на седем лева и не бяха световни премиери май бяха точно на Прооптики (Парфюмът и Терабития), докато Александра и Съни продължаваха да пускат филми на цена 6 лева. Това не е ли малко странно???





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: kinomanko]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано26.08.07 21:04



Кината - виновни за поскъпването?! Е, това беше вицът на седмицата!

Може и да е вярно отчасти, но само когато са в комбина (разбирай - в картела) с разпространителите.

През изминалата седмица чух по радиото ли беше, по телевизията ли, че тепърва ще се започне дискусия за отстъпки в цените на старите филми...

----------
Always look on the bright side of life!

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cineman]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано26.08.07 22:16



Вицът на седмицата не е смешен. Кината си определят цените, не разпространителите.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: kinomanko]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано26.08.07 22:20



1. Погледни предишния отговор.
2. Май не беше точно така и май не е зле да се осведомява човек преди да прави заключения и да сочи с пръст.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: AmosTrask]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано26.08.07 22:39



Откога бе?! Явно отдавна не съм в бизнеса. По мое време нямаше такова нещо - винаги идваше някое разпореждане "отгоре", пък ние се чудехме как да пуснем по-евтини билети: къде с промоции, къде с други шашми. Не съм против високите премиерни цени, но къде са намаленията за повторения?

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: cineman]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано26.08.07 22:56



Не мога да ти отговоря на този въпрос. Може да го направи само човек, който участва в определянето на ценовата политика на кината или поне е запознат с нея.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: AmosTrask]  
Автор kinomanko (минаващ)
Публикувано26.08.07 23:54



1. Имайки предвид, че по-голямата част от кината се държат от разпространителите (Съни и Александра), в това, което съм казал има голям смисъл май. Освен това, няма как кината да ви огъват ръцете?? Или има ;)
2. А как беше? Май точно така както съм го написал! Имаше период в който само филмите на Прооптики, доста стари при това, и световните премиери на останалите фирми бяха по седем лева. След като излязоха Пиратите, пуснаха Костенурките нинджа, Зодиак, Мистър Брукс и Бибрутално на по 6 лева*. Но не и Парфюмът, и така се започна. Но няма кво да спорим, няма и значение, това са просто дребни детайли. Проблемът не са толкова цените, а липсата на добри управленски умения в кината... Много лесно е да се измисли мега огромно меню с пуканки и един литър кола, плюс играчка, отколкото ценова промоция свързана с билетите. Но какво да се прави, толкова им стига акъла. То да си некомпетентен и да се иска да управляваш успешно и печелившо едно кино е тежко бреме... Ех!

*Май Синема Сити увеличи цените отведнъж, но тъй като в това подобие на кино, където най-хубавите места са на пътеката (евала на архитекта) и екранът осветен, гледам да не стъпвам, не мога да съм 100 % сигурен



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: kinomanko]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано27.08.07 01:03



1. Ами не четеш какво пиша. Цените на билетите се определят от кината. Не знам как по-ясно да го кажа. Ние като разпространители можем само да откажем да им даваме филми, ако преценим, че решението им ще донесе повече вреда, отколкото полза. Случаят не е такъв, пък и положението с кината в момента не дава много възможности за маневри.

2. Изброените от теб филми излязоха в началото на месец юни, почти веднага след премиерата на Карибски пирати 3. Точно по това време се случиха някои събития, които нямам нито правото, нито желанието да коментирам тук. В резултат на тях от средата на месеца (от Бандата на Оушън 3 - премиера 15 юни) цените на билетите се вдигнаха перманентно с 1 лев. Парфюмът излезе на 22 юни на новата цена.

Колкото до това кой е компетентен и кой не е, не мисля че прави чест на когото и да било да коментира неща, които познава само повърхностно.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: AmosTrask]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано27.08.07 01:56



Аз пак ще се намеся (не знам доколко компетентно) и още веднъж ще кажа, че киното, в което работих последно, направи най-голямата си печалба от стари филми на цена 1 лв., когато още имаше "Дъга", "Ади", "Радивижън", "Юнайтид синема" и някои други подобни. Тогава редовният билет в дълбоката провинция беше 4 лв. за сам зрител на вечерна прожекция и 3 лв. на дневна, като на дневните прожекции правехме промоции "двама с един билет от 4 лв." Тези промоции се оказаха много успешни, защото хората имаха мотивация да ходят на кино по двойки - сигурно бая народ сме загаджили или оженили благодарение на тях.

Също така, организирахме колективни посещения за ученици и войници с намаление. После обаче "Александра" изравни всичките цени тук на 2 лв., в резултат на което публиката намаля и вече никой не повтаря стари филми. Ученици и войници също никой не води. Двата лева може да са малка сума, но я няма оная тръпка, че си минал тънко.

----------
Always look on the bright side of life!

Тема Re: ултиматумът на борннови [re: AmosTrask]  
Автор kinomanko (минаващ)
Публикувано27.08.07 09:24



1. Цените на билетите се определят от кината
ОК - другите са виновни съгласих се, а разпространителите, независимо, че са и собственици на кината нямат думата...
2. Точно по това време се случиха някои събития, които нямам нито правото, нито желанието да коментирам тук
ОК - задкулисните игри за това са си задкулисни
3. Колкото до това кой е компетентен и кой не е, не мисля че прави чест на когото и да било да коментира неща, които познава само повърхностно.
- След като съм потребител, който ходи по няколко пъти на кино седмично, отказва да тегли от нета, и който винаги се е интересувал от кино и има не толкова повърхностен поглед, мисля че имам право да си изказвам мнението, дори и то да е крайно

Харесва ли ви или не КИНАТА се управляват некомпетентно, мое мнение. И не съм казал нищо в момента нито за Прооптики, нито за Съни, нито за Александра...



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: kinomanko]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано27.08.07 10:11



1. Това могат да го коментират разпространители, които по съвместителство са и собственици на кина. Някои не са такива.

2. Втора точка беше друга и се оказа, че не е така, както побърза да обвиниш, пък сега изведнъж се извъртя фокуса. ОК - широко разпространена форумна практика, нищо ново под слънцето.

3. Всеки има право на лично мнение, това е безспорно.



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: AmosTrask]  
Автор kinomanko (минаващ)
Публикувано27.08.07 10:24



2. В резултат на тях от средата на месеца (от Бандата на Оушън 3 - премиера 15 юни) цените на билетите се вдигнаха перманентно с 1 лев.

Бандата на Оушън може да мине за световна премиера (+ - една седмица), тоест първият стар филм пуснат на новата цена е бил Парфюмът. Точно както както и аз бях написал

. Това сигурно е било случайно, и ако не беше той щеше да е някой друг.
Общо взето въобще не обвинявам Прооптики, и дори съм сигурен, че не друг, а точно Александра стои и диктува кино пазара в БГ. И всичко идва точно от тях, и от лицето Стефан Минчев и неговите приятели. Но да не навлизам в конспиративни теории.
Оценявам факта, че от Прооптики обръщат внимание на написаното тук, но не съм убеден, че форумът дава реална представа за нещата ...



Тема Re: ултиматумът на борннови [re: kinomanko]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано27.08.07 10:50



За "стар" филм се приема такъв, чиято премиера в България е минала. Когато даден филм се появява за първи път по екраните в страната, той е премиерен, без значение дали е излязъл по света преди седмица или преди няколко месеца.

И да, форумите са полезно място за дискусии и обмяна на мнения, но не винаги могат да дадат максимално обективна представа за нещата. Все пак добре е, че ги има.





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: .Linda.]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано02.09.07 17:45



Ти не знаеш кво се е произнесъл Мат Деймън за Джеймс Бонд( явно че се е целил в Даниел Крейг). Били "анахронизъм". Сложна дума, с която искал да каже, че филмите за Джеймс Бонд стоели като кръпка на нови гащи





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: шмaт]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано02.09.07 18:07



Ми не знам, ама последния Бонд е три пъти по-хубав от всичките Борн взети заедно





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: chilko]  
Авторvaleto (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 19:25



Jestok film e neska go gledah v kino arena v tyrnovo.Napravo nadmina ochakvaniqta mi





Тема free cingular ringtonesнови [re: chilko]  
Авторxzefhaf (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 18:41



| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Please, send your abuse here!!! send.your.abuse.here@gmail.com



Тема znerqs xadcuzyнови [re: chilko]  
Авторbhieyu@mail.com (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 17:54



hclpkxzvg pwksrdygc rysqbj aviqb vbdn dgesxuajo kamyegsu



Тема Re: znerqs xadcuzyнови [re: bhieyu@mail.com]  
Автор nightsun (ентусиаст)
Публикувано20.09.07 19:01



съгласен съм с теб





Тема Re: ултиматумът на борннови [re: Vladi]  
Автор Vladi (татко)
Публикувано21.09.07 16:15



Мдааам, гледах го :-)
Еми трбява да се забрани тая работа с мърдането на камерата. Три дни ми се вие свят :-)
Иначе по мое мнение филма е екстра (особено като за трета част). Сюжета не ми се стори изсмукан от пръстите, екшъна си е на нивото на първата част, само тая камера...



Тема free ringtones nextel phonesнови [re: chilko]  
Авторjnntsdx (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 16:59



| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.