Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Mост към Терабития  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано22.07.07 18:06



Не зная дали някой се е излъгал да отиде на този филм, който беше обявенза детски, като "нещо като Нарния, ама малко по-сериозно" и картинката, която го анонсираше, беше на приказен замък с разни същества наоколо.

Е, аз понеже откак се помня си падам по Лабиринти, Нарнии, Приказки без край и прочие методи да преминеш в някоя паралелен приказен свят, отидох вчера да видя как е този.

СПОЙЛЕРИ



Леле! Какво си причиних...
Много съм възмутена на сценариста! Каква Нарния, какъв детски филм?! За мене това си беше чиста драма с чудесни актьори (децата в двете главни роли имам предвид), които се справиха толкова добре, че трагедията стана съвсем ужасна. Историята си беше нормална, човешка, почти като реалния живот.
А фентъзи частта беше около 10 пъти по-малка, отколкото предполагах.
И опитите на сценариста и режисьора да докарат финала като положителен, ама на мене хич, ама хич не ми се видя така.

С две думи мисля, че е добър филм, ама не трябва да се гледа. Чувствителните хора с въображение ще се разстроят, а другите вероятно ще скучаят.



Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано22.07.07 20:12



СПОЙЛЕР!








Значи аз до последния момент очаквах, че е някаква уловка и ей сега ще се появи, че е станала грешка, че е избягала или нещо от сорта.
И това е нормално, защото логиката на всичко изградено до този момент в сценария подсказваше именно такава развръзка. Този филм, тази история преспокойно можеше да понесе един умерен хепи-енд. Всичко беше перфектно: и режисурата, и кастингът на актьорите, и самите те, и музиката, и онова великолепно начало с рисунките, но сценариста/автора заслужава силен шут отзад!
Има жанрове, който търпят алтернативи, но има и такива, които не търпят. За мен този начин - да убиеш герой, в търсене на емоционален пик - е чисто и просто некадърщина.
Не мога да кажа, че филма не ми хареса заради тази издънка, както не мога да кажа и че ми хареса. Усещането беше като разочарование от близък човек.



Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Jedi]  
АвторPycляk (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 22:53



Не мой да бъде - съгласен съм напълно с мнението ти за филма





Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Kpиc]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано23.07.07 02:29



Абе, много детско туй муви бе...
Добре, че музиката струваше!



Обаче психологически тотално НЕ издържан откъм реакции!
Като му умре БЛИЗЪК ЧОВЕК, човек не реаргира сякаш му е умрял хамстера!

Ей това му куца най-силно на Холивуд - реализма на човешките реакции в променящи живота ситуации.
Ето тука (но само тук) руското и чат пат европейско кино са светлинен век напред, без тендеции за изравняване поради разликата в духовността на творците.

Иначе перфектно заснетият филм в мен остави трайно един единствен фундаментален въпрос: брях, бе що нямах и аз такава учителка, БЕ!!!

Лабиринтът на Пан обаче доминира като по-добрата разработка на абсолютно същата тема.

williams, horner, elfman, zimmer...

Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Jedi]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано23.07.07 10:29



няма да се впускам в излишни спорове, защото няма едно нещо, с което да съм съгласен.

само ще вметна, че филмът е адаптация на книга, считана за класика, която се изучава в училищата във всички англоезични държави, а финалът си е все същият от около 30 години...

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."


Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Gnomeo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.07.07 19:36



Фактът, че филмът е по книга, обяснява гадния финал.
Аз се считам за експерт по детски книги и продължавам да си купувам всичко детско, що излезе по книжарниците, но не бях чувала за Моста. Вероятно за добро :)

Значи ще насоча възмущението си вместо към сценариста, към автора на книгата.
Е какъв е смисъла да се правят филми и книги с финал като този или като ... като например онзи на "Белият Бим, Черното ухо"? Малко се повтарям, ама според моите наблюдения от такива книги и филми добрите хора страдат, а на лошите не им пука.



Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: soundtrack]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано23.07.07 19:38



Ъъъ... детски?!
Че ти какво очакваше? Война и мир?

Че нали филмът си беше рекламиран като детски, сравнен беше с Нарния, играе се от деца...
На мене пък силно не ми се видя детски. Съвсем зрял филм си беше. Даже повече, отколкото беше нужно.

Иначе - съгласна съм, че момчето (и родителите на Лесли) трябваше много по-драматично да приемат случилото се, а не да са умерено натъжени.

Последният филм, в който ме покърти реализмът при нещастието, което се случва, беше във Фонтанът. Е там си страдаха като истински...

Редактирано от Kpиc на 23.07.07 22:35.



Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Kpиc]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано23.07.07 20:55



Нищо не знаех за филма, пропуснал съм рекламата, звучеше ми само като заглавие. Видях темата тук и ми щукна да го гледам.

Не виждам как ако вземеш една наивна приказка и сложиш вътре такава напълно нелепа смърт, това я прави по-зряла, макар като снимане, стил на визията и т.н. да е в А категорията.
Какво искаше да ми каже режисьорът (или автора на книгата, няма значение) с тая развръзка... Какво беше посланието към зрителите...?

Мисля, че относно измисленият свят в трудното детство на едно чувствително дете Лабиринтът на Пан е превъзхождащия филм. Той някак си не ме остави с подобни въпроси.

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: Gnomeo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано23.07.07 21:13



Eми кой ги е бил през ръцете да правят толкова горчив филм, тогава?

Егати класиката.



Тема Re: Mост към Терабитиянови [re: soundtrack]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано23.07.07 21:16



"Мисля, че относно измисленият свят в трудното детство на едно чувствително дете Лабиринтът на Пан е превъзхождащия филм. Той някак си не ме остави с подобни въпроси."

И мен никак не ме остави с въпросителна над главата - директно го заплюх със стопроцентов вот на сетивата си "за" :)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.