Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Трансформърс - поредната чекиянови  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 16:13



Да, толкова го чакахме, че просто не е истина. И накрая кво - поредната високобюджетна глупост!


Мисля, че е време Майкъл Бей да спре със щуротиите. Жалко, че тоя път е подлъгал самия Спилбърг. Жалко и за таланта на Шия или Шая (май второто е по-правилно) Лабьоф, който се справя доколкото е възможно в тая буламач. Всичко останало е клишета, тъпи лафове и... верно, ефекти, ама кво от това. Не разбраха ли, че едните ефекти не правят филм!
А за киноманите в Прооптики (знаете ги кои са, те нали разбират от качествено кино) искам да им кажа, че излишно се скъсаха да го хвалят тоя боклук. С приказките си само доказаха, че ги бива в четките, ама не така се прави добра реклама пичове. А че пускате световна предпремиера (да, оказа се, че има и такова чудо у нас ), просто не знам как да коментирам, дано мейджъра е в течение



Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: haha]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано29.06.07 16:54



мнения всякакви

стига човек да не реши, че неговото е "истината", щото тогава отиваме в религиозната плоскост...

ето едно доста по "леко" мнение за филма



___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: haha]  
Автор arachnoid (некадърентурист)
Публикувано29.06.07 17:18



Да, Шая го изговарят... Проблемът е, не толкова че може би си фен на трансформъритеи си бил с по-високи изисквания и очаквания, колкото че си отишъл на филм на Майкъл Бей с надеждата, че тоя път е изневерил на себе си, че един вид няма да гледаш негов филм. Истината е, че въпреки продуценти, сценаристи, актьори, човекът все пак успява да докара филма по свой начин с един куп дразнещи неща от клишираното за неговите филми американско знаме /просто не ми го побира акъла, казаха че тук липсвало :)/ до изкуствения и нереален героизъм на героите, през забавените кадри тук и там.



Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: haha]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 17:23





Интересно ми е Вие кога успяхте да го изгледате, за да изкажете своето компетентно мнение. Аз лично ще го гледам след 4 дена. ;)



Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: arachnoid]  
Автор madcin (новак)
Публикувано09.07.07 12:34



верно, нямаше никви знамена в кадър


но иначе филмът си беше краааайно разочароващ. дори да преглътнеш, че е филм на майкъл бей и знаеш кво да очакваш, пак си е тъпня и тва си е. просто няма сюжет - една от слабостите на днешното американско кино, което е изпипано откъм визия, но кухо откъм съдържание.
всъщност по-тъпото е, че точно такива филми трошат рекордите, ма както е известно американците не са най-интелигентната нация в света.
иначе и аз искам да похваля Шая - голям потенциал има тва момче. и прави чудеса, за да крепи филма на крехките си рамене, ма нали се сещате, че тва е невъзможно. а и мацката дето му я бяха прикачили готина, ма като му изремонтира набързо колата, ми идеше да завия. ей, че са прости тия сценаристи. къде си тарантино, да ги открехнеш малко



Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: madcin]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано09.07.07 13:48



Тарантино


Как ли би ги открехнал.. та той е способен на безкръвен филм, колкото Майкъл Бей е способен на филм без спец. ефекти като главни герои.

Не забеляза ли, че в целия филм освен липсата на американско знаме (с изключение на един кадър в базата ли беше, в Пентагона - не помня, но на приемливо и простимо място) при толкова гърмене и трошене имаше само едно убийство (на хюмънс :) ), а и то не беше показано пряко.
Това е филм с таргет субекти в ранни тинейджърски години и си спазва правилата за разрешение за всички възрасти.
Тоест оглушаваш, замайваш се от тресящата се камера на кадрите в близък план, а за мотивацията на действието ще ти пука като пораснеш (не задължително).

Едно ми хареса в Трансформърс - това, че като прекаляват с ефектите, прекаляват яко, смело и без задръжки. Изместиха предела на допустимата доза екшън с една крачка напред.

Иначе моето пожелание за филма е:
Оскар за визуални ефекти
Оскар за звукови ефекти
Златна малинка за филм на 2007

А лапето и Фродо щеше да го изиграе по-добре, какво толкова има в тоя Шая?

williams, horner, elfman, zimmer...

Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: soundtrack]  
Автор ifadriana (misbehave)
Публикувано09.07.07 14:22



Че то това си е основния таргет на филма



Всъщност, съмнявам се, че някой е отишъл да го гледа с идеята, че ще бъде залят от философски прозрения. Това, което на мен ми допадна в Трансформърс, бяха свежите лафове. Иначе, признавам си, гледах този филм 2 пъти просто, защото и двата придружавах сина ми. Но, при все че бих си избрала нещо друго за мен, не мога да се оплача, че скучах

Септември 2007 - зеленият месец

Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: Gnomeo]  
Авторчyпakaбpищe (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 14:56



мдам, платените "рецензии" в издания и сайтове с рекламна цел винаги са най-достоверни



Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: чyпakaбpищe]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано09.07.07 16:18





обикновено бюджетите едва стигат за основни неща като плакати, листовки и радио. ако мислиш, че точно когато имаме възможност за нещо повече, сме я прахосали, за да плащаме на журналисти... графити турнирът ни се стори доста по-добро вложение

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: Трансформърс - поредната чекиянови [re: Gnomeo]  
Авторчyпakaбpищe (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 10:14



точно преди 5 минути се чудех на абсурдния ти вкус за филми, а се оказва, че имаш някакво участие в икономическата част? хмм, това обяснява доста.

за всичките издания, които се издържат от рекламките на кината и заведенията, не е нужно да отидеш и конкретно да си поискаш позитивна рецензия - те си знаят. За целия живот на "програмата" например, не съм виждал нито една рецензия, която дори далечно да критикува филм - само захар и бонбони.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.