Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Transformersнови  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано14.06.07 13:36



първо, тази тема не е за да се изфукам, че гледах най-големия блокбастър на лятото три седмици преди световната му премиера... е, добре де, и за това е

в крайна сметка кой уважаващ себе си киноман няма да се радва от подобно нещо

а сега по темата - гледайте го! както можете да се досетите не е най-дълбокия филм на света, нито ще ви учуди със скритите възможности на един тийнейджър да спаси планетата, нито пък ще се екзалтирате от електронния вик на гигантски робот, който цитира името си преди да се хвърли в битка. всички тия неща ги има, но са внедрени майсторски и това последното дори ми се стори симпатично но най-важното е, че филмът наистина забавлява - и с екшън, и с хумор, и с емоции. както заключихме единодушно, "перфектният летен блокбастър"

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Имам честта да съм ги гледал от началото, [re: Gnomeo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано14.06.07 14:03



дори и няколко сезона от японските. Коя част от историята е екранизирана? Падането с "ковчега" на земята и битката с десептиконите 4 милиона години след стазиса или по-късна?



Тема Re: Имам честта да съм ги гледал от началото,нови [re: martyr]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано14.06.07 15:15



ами малко не ти разбирам понятията, защото филмът беше без субтитри (а и не съм гледал нищо от анимационните сериали), но предполагам, че под ковчег имаш предвид "the cube". за тоя куб става дума, да



___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема The Arc и Nemesis са двата кораба,нови [re: Gnomeo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано15.06.07 09:59



с които crashlandват на земята 4 милиона години преди нашето време и остават в стазис до наши дни. В историята енергоновите "кубове" се зареждат с енергия и се връщат на родният им свят, за да поддържат войната на Десептиконите срещу Автоботите.

Явно са я "пооправили" малко в Холивудски тертип. Ще съжалявам много ако са я бъгнали неразбираемо историята. Но ще почакам да го гледам и аз.





Тема Re: Transformersнови [re: Gnomeo]  
Автор arachnoid (некадърентурист)
Публикувано15.06.07 11:23



A с какво качество можеш да се похвалиш, че си го гледал :)? Аз засега съм се задоволил с HD трейлъра, който в последно време е по Интернет. Скептичен съм към филма, като пореден проект на Майкъл Бей - очаквам за пореден път липса на задълбоченост и комично-героични сцени. Вярно, като режисьор е майстор на зрелището, и тук определено ще е така, от видяното в трейлъра. А като се вземе предвид, че продуцент е друг майстор на зрелището - Стивън Спилбърг /тук ще ми скочат един куп народ, че го споменавам, на първо място Марлоу, нищо, че скоро не се е вясвал в тоя клуб май/ филмът наистина се очертава като блокбастъра на лятото.
Фен съм на трансформърите парадоксално не от класическите японски анимации, а от едно сериалче по Канала навремето - Beast wars. Та там наред с някои особености на сюжета, които съм сигурен за по-малките са били непонятни /въпросът дали познаването на бъдещето ти дава възможност да го променяш или си напълно подчинен на някаква стриктна линия от бъдещи събития, които ще се случат независимо от всяко твое действие/, типичните "роботски" шеги и индивидуалността на всеки герой, въпреки принадлежността към 2 противостоящи групи, беше загатната и част от предисторията /или следисторията/ в оригиналните серии. В общи линии е ясно какво ще стане, интересното е как се случва - затова и си заслужава да се види филма, ако не за друго, то поне заради зрелището.



Тема Re: Transformersнови [re: arachnoid]  
Автор AmosTrask (insider)
Публикувано15.06.07 11:35



Относно зрелището, филмът буквално размазва. Много, много ефектни сцени. А двете мацки в главните женски роли направо ми стопиха лагерите - ако се бяха налазили взаимно, на сичкото трансформърс щяха да му изгорят бушоните.

Но най ми хареса хуморът - имаше супер забавни моменти. Общо взето филмът е перфектното лятно забавление. Не съдържа дълбоки послания за живота, Вселената и всичко останало, но едва ли някой е очаквал такова нещо...

Редактирано от AmosTrask на 15.06.07 13:05.



Тема Re: Transformersнови [re: AmosTrask]  
Авторtan (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 12:15



i ima v soundtrack-a pesen ot novia album na HIM....emi 6te go gledame kato izleze po kinata



Тема Re: Transformersнови [re: arachnoid]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано15.06.07 13:07



ами аз и Амос имахме удоволствието да гледаме филма от чисто новичко филмово копие, невидяло дори субтитриране, в най-хубавата зала на Арена Младост



това предполагам отговаря на въпроса ти за качеството

___

"Скоро ще разбереш, че животът не е като този в приказките. Светът е жестоко място."

Тема Re: Transformersнови [re: Gnomeo]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 13:56



sega ako kajesh 4e i ne rabotish waw companiqta razprostranqwashta filma i mnenieto ti ne e reklama_shte e super prosto ;)



Тема Re: Transformersнови [re: ..]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 14:00



само едно нещо ме интересува ...ама моля те кажи ми честно...
колко американски флага плющящи на вятъра зърна ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.