Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 19.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Лабиринтът на Паннови  
АвторTHT (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 12:49



С голямо нетърпение очаквах този филм - трейлърът беше обещаващ, после дойдоха новините за награди, за 22 минутен аплауз, накрая и номинациите за Оскар. Как да не се запали човек да гледа нещо невероятно?!

Тежко разочарование.

Ужасно много насилие, прекалено графично представено, с никаква връзка към сюжета.

По нищо не си пролича, че "реалният" сюжет има нещо общо с Испания или с втората световна война - героите и събитията можеха да се пльоснат навсякъде, където е имало гражданска война. В трейлъра се наблягаше на въображаемия свят на момиченцето, а му бяха отделили сигурно общо към десетина минути - останалото беше кръв и насилие. Спокойно можеше да се раздели филма на две - военна част и приказна част и никой не би заподозрял, че са свързани по някакъв начин. Героите са едностранчиви, не се дава почти никаква информация за миналото им, диалозите са клиширани, сюжетът е предвидим.
Какво толкова имаше в този филм, че да го обявяват за шедьовър, гениален и т.н.? Само на символизъм не може да се разчита.





Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: THT]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано29.01.07 14:24



първо ще поясня, че "pan" на английски означава сатир, фавн. доколкото знам във филма става дума именно за такъв, а не за герой на име Пан.

Какво толкова имаше в този филм, че да го обявяват за шедьовър, гениален и т.н.?

ми не съм го гледал още, но нещо ме навежда на мисълта, че отговорът на въпроса ти е много прост. само дето и него не можеш да разбереш





Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: THT]  
Автор Jedi ()
Публикувано29.01.07 14:57



Абсолютно съм съгласен. Филмът започва и се развива обещаващо, макар и в тъмната страна на емоционалния спектър, но финалът е просто уникално гнусен. Няма да се впускам в подробности. Който го е гледал - му е ясно.

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Gnomeo]  
АвторTHT (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 15:28



Пояснявай каквото си искаш - английският превод е точно Pan's Labyrinth (International: English title). Не знам как ще го преведат на български, все ми е едно дали ще е "на сатира", "на Пан", "на фавна". Стана ли ясно за кой филм се говори? Стана.

Хихи-хаха. Гледай, пък после коментирай.



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: THT]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано29.01.07 18:26



Пояснявай каквото си искаш - английският превод е точно Pan's Labyrinth (International: English title). Не знам как ще го преведат на български, все ми е едно дали ще е "на сатира", "на Пан", "на фавна". Стана ли ясно за кой филм се говори? Стана.

Хихи-хаха. Гледай, пък после коментирай.


честно казано не знам кое е по-подходящо за смях... гледаш филм, после му превеждаш заглавието без никаква връзка с въпросния филм, а накрая го плюеш. че не си разбрал филма стана ясно, ама поне заглавието му да беше разбрал...



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Gnomeo]  
АвторTHT (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 18:37



Ок, ти си най-умният и най-разбиращият.





Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Gnomeo]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано05.02.07 02:44



Добре, а ти знаеш ли кой е Пан? Като дете книжки с гръцки митове не си ли отварял? Няма нищо по-смешно от невежа, опитващ се да изглежда начетен:)



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: the_fly]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано05.02.07 13:16



не знам какво общо имат гръцките приказки с филма. може би ще обясниш.

обясни го и на братята руснаци, защото и те са много невежи щом са го превели "Лабиринт фавна"

или пък на испанците (Laberinto del Fauno).

аз бих обяснявал на всички журналисти (и такива като теб), които на ляво и на дясно пишат за "Лабиринтът на Пан". както и за "Момичета-мечта", или "Малката мис Съншайн".



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Gnomeo]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано05.02.07 19:16



Първо, не ми намигвай, от такива като теб не приемам намигвания. Второ, защо трябва да ти обяснявам, ако искаше да разбереш вече щеше да си проверил, дадох ти достатъчно насоки? Още по-смешни са хора, които отказват да признаят грешката си дори когато е очевидна. Фавън е латинизираната и романизираната версия на Пан, древногръцко божество, което, мислех си е добре известно в България.



Тема Re: Лабиринтът на Пан [re: the_fly]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано05.02.07 20:45



с толкова твърдоглави хора няма смисъл да се спори. те фактите са си очевидни






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.