Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Тема ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови  
Автор AmidoPHeN (samo s recepta!)
Публикувано16.03.07 02:00



Обичам да ходя на филми, особено в атмосферата на София Филм Фест. Чета внимателно ревютата в нета и официалната програма и се мъча да избера хубави филми. Пробвах с "Таксидермия". Настойчиво ви съветвам да не правите тази грешка.

Основните мисли, които ме споходиха през първите 15 минути бяха "Защо, о, защо?", а също и "Дано любимият ми, когото доведох на този филм, не ме напусне и дано мъката му мине до 3 дни, както и моята". Филмът е изключително просташки, до степен на отвратителност. Мъжки и женски полови органи в аграрна обстановка и свински вътрешности - преживяването беше максимално близко до кошмар, за който се мъчиш да се убедиш, че не е реалност. Половината зала се събуди от лошия сън като напусна демонстративно скоро след началото. Аз също.

В заключение - бягайте надалеч то този филм, това е моят съвет.

П.С> Ким Ки Дук, бейби :)

"Carpe diem, seize the day"


Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: AmidoPHeN]  
Автор vogelfrei (cribcaged)
Публикувано16.03.07 03:12



ако това е "отвратително", тогава какво да кажем за "островът" на твоя човек - мъже и жени си вадиха вътрешностите с кукичките?



Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКА [re: vogelfrei]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано16.03.07 09:05



А! Взе ми думите от устата. Направо не смея да ида на Лъкът.





Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: ss_]  
Автор vogelfrei (cribcaged)
Публикувано16.03.07 12:39



Вчера го гледах. Симпатичен филм, макар че нищо ново не предлага колегата. Нямаше такива ексцесии, обаче жената като си сложи едни кукички в устата и буквално цялата зала изтръпна. :))



Тема Лъкътнови [re: ss_]  
Автор ledzep (бльон)
Публикувано16.03.07 12:44



Грешиш за "Лъкът". Гледай го. Типичен за Ким Ки-дук филм. Естетски. Главните герои пак не продумват до края. Историята е забавна, макар и драматична. Нито един човек не си излезе по време на прожекцията, ако това е някакъв атестат. Аз го гледах след ужасната продукция на Гилиъм "Земята на приливите". След нея "Лъкът" беше просто балада за душата.
Препоръчвам.

"Като дъх на бизон през зимата"


Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: vogelfrei]  
Автор AmidoPHeN (samo s recepta!)
Публикувано18.03.07 20:24



Привет :)

Истината е, че още не съм гледала "Островът", но харесвам "3 Iron" (особено любим), "Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring", "Bad guy" и "Time", който гледах сега на феста. Не мога да дам мнение за филм, който не съм гледала, но някак си за мен важното е какво ми е дал режисьорът в хубавите си филми, издънки има всеки.

Искам да добавя също, че каквото и да представлява "Островът", почти съм сигурна че не е просташка отврат, защото режисьорът е доказъл че е всичко друго, но не и простак.

Такива работи, поздрави :)

Редактирано от AmidoPHeN на 18.03.07 20:59.



Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: AmidoPHeN]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано25.06.07 13:58



рядко оригинален филм сред морето от копия. и гледайки го се чудех кога и в българия ще бъде направено нещо подобно. не мисля че ще е в близките 20-30 години.

:::the truth is out there:.:


Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: chilko]  
Автор madcin (новак)
Публикувано09.07.07 12:46



абсолютно си прав за жалост. всъщност такъв филм въобще не може да бъде направен у нас, гарантирам ти!
и не мога да разбера тия, дето сте го оплювали, кво толкова не ви е харесал


филмът си е уникален, откъдето и да го погледнете! ма бил много натуралистичен - ми затваряйте си очичките на тия сцени
тва си е поредния пример, че унгарското кино е едно от най-силните в света. просто си ги умеят тия неща хората, а не като наште все да риват, че нямало кинти и публика, която да оцени техните "творчески усилия"



Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: AmidoPHeN]  
Автор nightsun (ентусиаст)
Публикувано12.07.07 15:26



като ви чета коментарите, имам чувството, че тоя филм фест е пълен с филми от психически неуравновесени режисьори



Тема Re: ТАКСИДЕРМИЯ - НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКАнови [re: madcin]  
Автор nightsun (ентусиаст)
Публикувано12.07.07 15:28



унгарското кино е едноот най-силните в света?
къде ги четеш тия статистики? и би ли ми дал примери каквого прави толкова силно и най-вече кои са останалите силни кино страни?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.