Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема На печелившите - честито! Оscar winnersнови  
Автор fish_ (goloth)
Публикувано26.02.07 07:47



Ами... това е положението:


Редактирано от fish_ на 26.02.07 10:45.



Тема Re: откъм музикатанови [re: fish_]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано26.02.07 08:14



Слаба година откъм музика. Нито един от любимите ми композитори не беше номиран, а тези които бяха не ни донесоха нищо особено, освен може би няколко красиви тона в основната тема на "Лабиринтът на Пан".
Мориконе да е жив и здрав, но слушам филмова музика откакто се помня и никога не съм притежавал дори едно негово парче. Не го чувствам гениален до скършване врата на реалността както великите.
За утеха ще взривя периметъра с целия симфоничен блясък на Спайди сюитата на Елфман.

williams, horner, elfman, zimmer...

Редактирано от soundtrack на 26.02.07 08:19.



Тема Re: откъм музикатанови [re: soundtrack]  
Автор thyn (apprentice)
Публикувано26.02.07 10:33



Тъй тъй...
мен нещо Black Dahlia на Mark Isham ми грабна ухото...
Ина4е Лабиринта ми беше фаворит от номинираните.
Верно слаби ОСТ тая година

Това е паралелна вселена бе !!!


Тема The convenient truth...нови [re: fish_]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано26.02.07 10:36



Прекрасен пример за "удобно" раздадени награди: двама негри (да не се обидят), доста латиноси, Мартин Скорсезе - естествено (време му беше), малко четки на англичаните и французите (по една кралица и за едните, и за другите), има по нещо и за немците и датчаните, та дори и за политическата опозиция в лицето на Ал Гор. Има цели два за "Мис Слънчице", че и касовият фаворит "Карибски пирати 2" е зачетен. Някой да се сърди за нещо?
Пък ние много добре знаем, че номинациите за "Оскар" обикновено отварят врати пред кариерата на номинираните, докато получените статуетки често ги затварят. А за някои застаряващи творци оскаровите фанфари са по-скоро нещо като "сиктир марш".
Честито и от мен!

----------
Always look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 26.02.07 10:57.



Тема Re: На печелившите - честито! Оscar winnersнови [re: fish_]  
Автор Jedi ()
Публикувано26.02.07 11:51



За мен лично "Кралицата" беше фаворит във всяко едно отношение. Но съм доволен и от "Departed".

За операторско майсторство - определено "Илюзонистът".

Не съм съгласен, че "Happy Feet" е по-хубав от "Monster House", ама карай.



Тема Re: На печелившите - честито! Оscar winnersнови [re: fish_]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано26.02.07 14:07



Departed взема най-добър филм статуетка за всичко, заради което Вавилон - не.

това с насилието не го разбрах, дори след като гледах this film is not rated



Тема Ще съдя Форест Уитакър!нови [re: fish_]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.02.07 16:59



... за нанесени материални щети.

Не знам дали знаете, но в мола на Стамболийски, където вече най-често ходя на кино, имаше едни талончета (даваха ги с билета за кино) - да попълниш имената на най-добър филм, режисьор, актьор и актриса и да спечелиш голямо меню - пуканки и кола.
Та аз пуснах 4 еднакви талончета - всичките за:
От другата страна - филм
Скорсезе - режисьор
Хелън Мирън - актриса
и Леонардо ДиКаприо - актьор.

Е как да не съдя Форест Уитакър, че ме лиши от пуканки и кола, които щяха да стигнат за изхранването на някоя малка държава?

Поне филма да бяха пуснали, че да видя за какво иде реч... ;)


Иначе, ако трябва да бъда сериозна, не съм нито доволна, нито недоволна.
Малката Мис нещо не ме грабна достатъчно (гледах го в събота), а най не бях доволна от второстепенната мъжка роля - дядото на кандидат-миската.
Ядосах се и на наградата за костюмите, където и Дяволът носи Прада, и Кралицата, и Долината на златното цвете или каквото там е направил онзи забележителен китайски творец, при който всяко парцалче е произведение на изкуството, ми хванаха окото повече, отколкото перуките и кринолините на марии-антоанетите.

Не зная дали ви направи впечатление, че този път почти всички гости изглеждаха добре и нормално - нямаше ужасяващи прически и тоалети, с изключение на това, че не можах да свикна с голата глава на Джак Никълсън, а Кирстен Дънст беше в някакво полупрозрачно никакво грозно нещо с ресни, което не бих погледнала, ако ще да е общо творение на всички модни корифеи, взети заедно.



Тема Re: Ще съдя Форест Уитакър!нови [re: Kpиc]  
Автор allegresse (всичко)
Публикувано26.02.07 17:11



Не само дрехите, и самите награди бяха някак преднамерено "нормални". Нямаше драматизъм, нямаше нищо, което може да се окачестви като изненада - освен може би, че Dreamgirls не спечели за песен, при положение че още от номинациите му бяха дали 60% вероятност за това.

Departed е голям филм, не съжалявам дори за Вавилон, който също е много добър. Те обаче олицетворяват два различни типа кино и гласуващите предпочитат първия не само щото имаха да си купуват индулгенции за Скорсезе

ми просто щот' си е техен

Не обичат академиците да четат субтитри, не обичат различната гледна точка, туйто



Тема Re: Ще съдя Форест Уитакър!нови [re: allegresse]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано26.02.07 17:24



Еее, не мисля, че академиците не обичат различната гледна точка.
Даже ми се струва, че напоследък все гледат да набутат повечко филми от тези, които като не ти харесат и почитателите им почват да ти обясняват, че не си ги разбрал.
Едни такива скучно-драматично-чернобели-с европейски привкус...



Тема Re: Ще съдя Форест Уитакър!нови [re: Kpиc]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано26.02.07 17:27



К'ви академици, бе - гилдията на дърводелците гласува "Оскар" за дърводелство, гилдията на бояджиите - пък за бояджийство...



----------
Always look on the bright side of life!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.