Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 10.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема да живее нейно величество!нови  
Автор madcin (непознат )
Публикувано16.02.07 16:01



кралицата е наистина голям филм! от ония големите, дето ще ги споменаваме с възторг и след 20 години.
откъдето и да го погледните е голям, просто англичаните ги умеят тия работи. историята наистина е до болка позната на всички, но как е направена, просто нямам думи


разбира се, всички суперлативи обира хелън мирън в главната роля. рядко се среща подобно сливане с образа, особено когато става въпрос за толкова популярна личност, която още е между живите
наистина оскара й изглежда в кърпа вързан, колкото и да е силна конкуренцията тая година, особено от страна на джуди денч.
хубавото при хелън е, че тя не обсебва изцяло филма и затова добри роли правят и майкъл шийн, и джеймс кромуел. на мен лично най-много ми хареса оня актьор, дето играеше пиара на блеър - адски готин!
аплодисменти и за стивън фриърс, който не е загубил форма. още си спомням опасни връзки - един от най-добрите филми на 80-те с култов актьорски ансамбъл. фриърс е успял да постигне и тук добър синхрон между актьорите, браво!
ако не гледате тоя филм, наистина ще съжалявате. много фин хумор, страхотни актьори, много реалистино пресъздадена история за случило се от преди няма и 10 години, точна картина на времето - нещо, което не може да се каже за нито един наш филм в последните години.
че какво повече му трябва на човек

Редактирано от madcin на 16.02.07 16:03.



Тема Re: да живее нейно величество!нови [re: madcin]  
Автор Jedi ()
Публикувано17.02.07 11:19



Страхотен филм.
Никога не съм предполагал, че такава тематика може да ми хареса. Но го гледах с интерес от началото до края.
Но наистина, такова превъплъщение рядко се среща. Беше й влязла под кожата, както се казва. Абсолютно копие на кралицата. И мимиката, и погледа, и интонацията, а пък за патравата походка да не говорим.
Но телевизионното обръщение беше върхът на сладоледа. Там си пролича на какво е способна актрисата! Във абсолютно всички възможни планове беше великолепна.
А и като цяло филмът е страхотно направен. Няма фалш, няма преиграване и прекалено заиграване с някакви национални стойности. Имаше интрига,която не беше досадна и чужда, а дори интересна и за неангличани:)

Но все пак, ако не беше уникалната актьорска група с флагман Хелън Мирън, това щеше просто да е един симпатичен филм за Даяна.



So this is how liberty dies, with thunderous applause


Тема Re: да живее нейно величество!нови [re: madcin]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 13:13



Браво,страхотен филм!!! А Хелън Мирън е направо плашещо добра,просто няма конкуренция.И в тази връзка не мога да разбера как може блудкавото изпълнение на Мерил Стпийп в "Дяволът носи Прада" да се състезава за Оскар рамо до рамо с чудовищното изпълнение на Хелън Мирън???



Тема Re: да живее нейно величество! [re: Лили]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.02.07 10:54



Не съм съгласна с определението "блудкаво изпълнение" за Мерил Стрийп и съм съгласна с това за "чудовищното изпълнение" на Хелън Мирън (или "Миронова", както всъщност е фамилията й;) )

Все пак в "Вяволът носи Прада" се въртяхме основно около перипетиите на девойчето и героинята на Мерил Стрийп имаше много по-малко време, за разгърне образа си. И според мен успя. И само с една лека усмивка успяваше да каже повече, отколкото други актьори за цял филм или сериал :)



Тема Да живее!нови [re: madcin]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.02.07 11:03



И аз не очаквах, че ще ми е толкова интересен един филм с подобно съдържание.
А Хелън Мирън ... Любопитно ми е какво ли е казала кралицата, като е видяла двойницата си.



Тема Re: да живее нейно величество!нови [re: Лили]  
Автор Jedi ()
Публикувано21.02.07 11:44



Хич не е блудкаво - както каза Крис - за 5 секунди показва талант, който други и цял живот не успяват да покажат.

За нея или добро или нищо.

Това, че имаше по-малко екранно време(а и не беше в главна роля, все пак) не прави играта й по-лоша.

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: да живее нейно величество!нови [re: Kpиc]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано21.02.07 11:50



Ако питате мене, точно изпълнението на Мерил Стрийп беше "чудовищно"! Жалко, че засенчваше всички останали в оня филм...

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: да живее нейно величество!нови [re: madcin]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано21.02.07 13:03



Филмът страшно ми хареса, а Мирън прави уникална роля. Даже оня ден по ББС прайм дадоха някакъв документален филм за Елизабет и аз се усетих как върху нея се пренася положителното ми отношение от Елизабет от филма.





Тема Re: да живее нейно величество!нови [re: madcin]  
Автор W1 (минаващ)
Публикувано22.02.07 09:54



Какво друго да добавя - поклон /кралски/ и от мен на нейно кралско величество - Хелън Мирън!!!!!
Филмът също е много добър, пресъздава както мъката на народа, така и мотивите на кралицата и кралското семейство, без излишни сантименталности.
Колкото до това какво си е казала кралицата като е видяла своята двойничка, според повечето източници може да не го е гледала, а според самата Хелън Мирън - "не беше чак толкова зле"





Тема Хелън Мирън - ВЕЛИКА!!!!нови [re: W1]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 00:12



Междувременно стана ясно, че букмейкъйри в Лондон вече изплащат премии за победата на Хелън Мирън от "Кралицата" още преди актрисата да получи "Оскар". Наградите ще станат ясни в понеделник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.