Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кървав диамантнови  
Автор Jedi (новак)
Публикувано20.01.07 19:41



Аман от глупави филми.
Ако някой ми обясни защо се правят филми като този и "Алатристе", ще съм му благодарен!
Такава безидейност е обхванала кино правещите, че се чудят явно под кой камък история да измъкнат.

Computers killed the movie star...

Няма да ходя на кино поне един месец, след такъв маратон на глупостта, който си направих през последната седмица.

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: Кървав диамантнови [re: Jedi]  
АвторЙeдacя (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 11:31



що бре за , нали за Оскари го гласят ..толкова ли е зле ?



Тема Re: Кървав диамантнови [re: Jedi]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано21.01.07 13:46



джей, явно си в яко хейтърски период :)))
апокалипто гледа ли?:)



Тема Re: Кървав диамант [re: hendy]  
Автор Jedi (новак)
Публикувано21.01.07 14:11



Да, гледах го! Посредствено направен филм. Някъде по-надолу имаше голяма тема, където писах.

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: Кървав диамант [re: Йeдacя]  
Автор Jedi (новак)
Публикувано21.01.07 14:13





Оскар?!
Може, може - на Ди Каприо - за преиграване!

So this is how liberty dies, with thunderous applause


Тема Е тука вече не вярвам [re: Jedi]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано21.01.07 14:46



Сестра ми каза, че първият половин час бил муден, но нататък ставало много интересно.

Алатристе ще пропусна, но този чакам с нетърпение...



Тема Re: Е тука вече не вярвам [re: Kpиc]  
Автор Jedi (новак)
Публикувано21.01.07 17:59



При мен беше обратното - в началото ми беше интересно, щото очаквах нещо да се случи. И така си чаках до края. А филмът пък взе та свърши.



Може би проблемът е в мен, щото силно се надявах след неколцината тъпи филми този поне да е интересен. И заложих повече отколкото имам ;-)

Гледай го и ще коментираме после. Може и да ти хареса. Ама няма да е много, гаранция:)

За мен е глупав и туйто. ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause


Тема Re: Е тука вече не вярвам [re: Jedi]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано21.01.07 19:05



принципно и на мен ми го препоръчваха тия дни като готин...
но не ме ентусиазираха достатъчно, че да го гледам :)

пробвай сл.път като гледаш нещо да се настроиш за разочарование, може да ти хареса :)



Тема Re: Кървав диамант [re: Jedi]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано22.01.07 14:24



Добре ти какво очакваш от един филм? да си изгрезеш ноктите от напрежение, да се разридаеш като оплаквачка на погребение, ако е възможно и по някое време да се напикаеш от смях? Вземи реши какво искаш от един филм и се ориентирай към такъв.
Много популярно стана сега да се плюе по всичко, въпросния филм е сравнително добър на фона на бозичките. Какво преиграване па видя, акцента който издокара "бебешкото лице" ме забавлява през цялото време кой знае колко бракувана лента има за да го докара по този начин?

Вече имам чувството че ако филма не е с 9 цифрена сума като бюджет, и поне 30 минути компютърна графика => веднага се ръга в графата "боза"

--------------------------------------------


Тема Re: Кървав диамант [re: Spon]  
Автор Jedi (новак)
Публикувано22.01.07 20:10



"Добре ти какво очакваш от един филм? да си изгрезеш ноктите от напрежение, да се разридаеш като оплаквачка на погребение, ако е възможно и по някое време да се напикаеш от смях?"

Да, разбира се, защо не?! Силната емоция е индикация за добър сюжет. Жанрът е без значение. И е в пъти по-добре така, отколкото да седиш отегчен, все едно наблюдаваш хората на улицата.
Филмът е разтеглен досадно дълго, играта на Ди Каприо се вижда - а щом видиш, че някой актьор "играе" - значи или преиграва, или не го бива. Аз лично много го уважавам като актьор, независимо от масово разпространеното мнение, но тук прозира. Просто си личи как не му е естествено. Сюжетът е елементарен и на дължината на целия филм избледнява. И ако някой ме пита след две-три години за този филм, бая ще се озоря докато си спомня за какво иде реч. С други думи: от тази история би излязъл един чудесен документален тв. филм.

Извинявай, но "сравнително добър на фона на бозичките" за мен означава глупав. Не съм човекът с големите претенции, но и не са ми паднали толкова много критериите за да харесвам "сравнителни" филми. Докато постоянно се дават оценки като: "става", "гледа се", "ми не е лошо филмчето', респективно и качеството на филмите ще пада все по-надолу. Така че дето викаш ти, че било модерно да се плюе - еми то това не е без причина, нали?!

А да твърдиш, че един филм с компютърни ефекти е боза е точно толкова глупаво, колкото и да твърдиш обратното. Прясно доказателство: "Алатристе", един компютърен ефект няма в този филм, но това хич не му пречи да е тъп като войнишки устав! А от другата страна стои компютърното безумие "Вълкодав". На фона на тия двата, "Кървав диамант" сигурно изглежда като шедьовър, но това достатъчно ли е?! Очевадно е, че летвата е паднала много ниско и голямата заслуга за това е на публиката - сиреч на нас.

Явно за теб има разлика м/у посредствен и лош филм, но за мен няма.
Писна ми от никакви филми.

So this is how liberty dies, with thunderous applause




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.