Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Вавилоннови  
Автор Jedi ()
Публикувано29.01.07 16:20



Ето това е хубав филм. Ето така се прави. Това е лента, за която можеш с ръка на сърцето и без капка компромис в мнението, да кажеш: хареса ми!

Не мога и копче да кажа за филма - страхотно направен, пипнат и режисиран. Абе, талантът си е талант. И в "21 грама", и тук си личи как човекът МОЖЕ. И го прави, най-важното. Харесва ми по какъв начин свързва съдбите на героите си, как показва изживяванията им, темпо-ритъма на монтажа, плановете... все едно си там. И тук искам да отворя една скоба - един режисьор, колкото и добър да е, не са ли му познати емоциите от реалния живот, той издъхва на снимачната площадка - просто защото не знае как да го покаже! При този не е така.
Макар и аз да съм човек, който обича киното в по светлата му тематика, дори когато това означава клишета с хепи енд, много надежда и оптимизъм в промишлени количества, а Иняриту ползва по-тежка и натурална тематика, с удоволствие бих му стиснал ръката.

Нека спечели статуетки. Абсолютно съм за.
Странно защо Пит не е сред номинираните. Или поне на мен ми е странно. Наистина ролята му не беше обемиста, но пък само заради телефонния разговор заслужава не един, а два оскара!
То е странно и защо Ди Каприо е номиниран за "Кървав Диамант", вместо за "От другата страна"... но то хора всякакви...

Сега чакам с нетърпение отрочето на друг стар приятел - Клинт Истууд. Въпреки, че още от сега съм сигурен, че е сътворил шедьовър. И при него празно няма:)

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: Вавилоннови [re: Jedi]  
Авторчyпakaбpищe (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 16:31



честно казано, повечето ми беше в графата "вчерашен вестник", няколкото паралелни истории, начинът, по който са навързани монтажно, драмата при сблъсъка на културите. Историята с азиатското момиче ми беше мъчително безинтересна. Целият филм може да мине като expansion-pack за "сблъсъци".



Тема Re: Вавилоннови [re: чyпakaбpищe]  
Автор Jedi ()
Публикувано29.01.07 16:36



Абе, важното, че е готин филма. Нека да е дежа ву, ама хубаво:)

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: Вавилоннови [re: Jedi]  
Авторbab (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 16:36



Според мен филма е доста ниска топка. Елементарно американски, всичко и всички са принизени да американските разбирания за света (жалко, че режисьора е мексиканец), двете арабчета са показани като слабоумни кретенчета стрелящи по автобуси, азиатките като разгонени кучки, а само бедните американски дечица, са невинни жертви, почтои стойци
Тъпо, тъпо , тоест за Оскар правено
Смърди



Тема Re: Вавилоннови [re: bab]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 12:16



Не ме грабна, изгледах го, но не мога да кажа, че ми хареса.
В главата ми се върти точно "Правено за Оскар", както каза някой.
Абе от всичко най-много ми хареса слогана, но филмът определено не го достигна...



Тема Re: Вавилоннови [re: Jedi]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано03.02.07 18:08



моето мнение с две думи: съкрушително брилянтен...



Тема Re: Вавилоннови [re: Gnomeo]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 00:46



Много добър филм. Брад Пит - "актьор"! Браво на екипа!



Тема Re: Вавилоннови [re: ggg]  
Автор rebelheartous (...rebellion)
Публикувано05.02.07 14:08



Да, ако изключим почти нелепото присъствие на Брад Пит, както и номинациите за Оскар на Бараса и Кикучи, за които цял филм си под напрежение дали наистина ги заслужават и, разбира се, в крайна сметка се оказва, че не би, си имаме доста стабилно филмче. Мементото от 21 грама е налице, но Иняриту е добър режисьор и е подал, точно обратното на юзъра от по-горе, доста висока топка. Страхотен монтаж, Лялялабаба също е написал добри ноти и общо взето съм доволен





Тема Re: Вавилоннови [re: Jedi]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано06.02.07 09:53



На мене филмът не ми хареса...имаше всички предпоставки да ми хареса много, но те бяха погубени от ненужната протяжност и насилване и разтегляне на моментите...
...три дена път с камили...като може и за един, и пак да е потресаващ ефектът



Наистина не виждам Брад Пит какво правеше там - Ралф Файнс можеше чудесно да изиграе тази роля, както и поне десет други актьори...

Най-хубавото нещо за мене беше музиката...направо ми прониза мозъка...
И имам още много въпроси от сорта на: "ама защо пък това?", но...както и да е...



Тема Re: Вавилоннови [re: .Linda.]  
Авторbreak (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 12:07



Ех, все да правим сравнения... "Сблъсъци" си е "Сблъсъци" (аз не го харесвам този филм, само човек, който не е гледал/разбрал "21 грама" и "Amores Perros" може да го сравнява с "Вавилон"), Ралф Файнс си е Ралф Файнс. Да не би само той да е абониран за драматични роли?
Едно лично отклонение. Водевилните картинки под някои мненията говорят доста по-изразително от самите мнения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.