Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ето 2 примеранови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано05.02.07 22:49



аргх и ти ли почна да анализираш оскарите, сега е моментът аз да взема да оценявам актьорската игра и ъгъла на камерата:)



Тема Re: Ето 2 примеранови [re: vogelfrei]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано06.02.07 11:51



Интересно дали ще се сбъдне пророчеството на Лукас, че след 25 години вече нямало да има блокбастъри?
Има и нещо друго, което отдавна съм забелязал: има много голяма разлика между това, което се гледа в Щатите и у нас: там основно се набляга на романтични комедии, семейни драми и детски (анимационни) филми, докато у нас вървят предимно хард-екшъните - дай на народа кюта-пата и ще е доволен...

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: Вярно ли е...нови [re: vogelfrei]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано06.02.07 11:57



Това на кой филм става?

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: Вярно ли е...нови [re: cineman]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано06.02.07 14:38



Партитурите на Бетовен. Но и за други чух, че било така.



Тема Re: Вярно ли е...нови [re: vogelfrei]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано06.02.07 15:05



Да-а, и аз бях точно на тази прожекция, само че закъснях и не са ми предлагали да ми върнат парите. Наистина, на средата на филма забелязах, че гледам видео, ама не се виждаше чак толкова зле.

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Възкресениенови [re: cineman]  
Автор Xeнтa-пeнтa (непознат )
Публикувано04.03.07 00:48



Обявявам,че жалейката за кино Център се прекратява,тъй като след два месеца в небитието,киното с ново име Ларго възобнови своята дейност на 2 март.И то ще продължи да работи след края на София филм фест.





Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: xanadu]  
Автор ifadriana (misbehave)
Публикувано05.03.07 02:03



Ще си позволя едно вмешателство, от ЛИЧНО име, но все пак запозната с хм... поне 1/3 от кино разпространението тук... А и част от споменатите от теб тук и по-нататък в темата от други лица филми са наши, все пак

. ДЕЦАТА НА ХОРАТА надали е най-типичният европейски филм, въпреки каст енд крю, но пък притежаваше неамериканкия начин за хващане за гърлото. Вкарахме, особено Гномео, несъразмерно големи спрямо бюджета усилия за този филм /знаейки съвсем ясно, че точно в този, а и в други подобни случаи от това и "браво" няма да излезе/, именно "глезейки се" да угодим на личните си вкусове. Филмът не стана блокбастър, но спрямо предвижданията мина ОК, обаче, доколкото на мен ми е известно, той НИКОГА не е виждал дистрибуция извън големите мултиплекси /поне в София/ в първите 10 седмици... Това по повод "малките" кина.

ВЯТЪРЪТ В ЕЧЕМИЧЕНИТЕ НИВЯ, по мое скромно мнение, заслужаваше повече голям екран, отколкото повечето български и европейски продукции, които съм гледала в последната година! Но решението за него беше правилно.

КРАЛИЦАТА е на голям екран. Аз лично не съм фен на роял фемили-то, но този филм ми допадна МНОГО. Но все още не бих се хванала на бас за местния му бокс-офис...

За съжаление, добрите стари киносалони от детството ни не разполагат не само с верния мениджмънт /въпроса със субсидиите ще пропусна, тъй като съм твърде "омърсена" от нормалната бизнес логика/, но и с верните инвеститори, които да ги превърнат в уютни, бутикови, СКЪПИ салони за ценители. И уви, те скоро принт преди 5-та седмица няма да видят. Което е жалко! Но пак, не очаквайте, че тези салони, които оцелеят, ще работят с билети на цена 2/3/4, че дори 6 лв - тяхното бъдеще е друго, дори и само заради това, че пишещите в този форум се броим на пръсти, а едно филмово копие на "екзотичен" за общите вкусове филм струва няколко хиляди със субтитрите. Разделете го на броя билети, които да го избият и после на 2

Та така - има шанс за тези кина, но той не е нито в евтините билети, нито в държавните субсидии. Тъжно ми е да го кажа, но по отношение на всяко изкуство, елитарният вкус коства пари, много. Поне извън торентите...

Септември 2007 - зеленият месец

Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: ifadriana]  
Автор Xeнтa-пeнтa (непознат )
Публикувано05.03.07 09:28



Вкарахме, особено Гномео, несъразмерно големи спрямо бюджета усилия за този филм /знаейки съвсем ясно, че точно в този, а и в други подобни случаи от това и "браво" няма да излезе/, именно "глезейки се" да угодим на личните си вкусове. Филмът не стана блокбастър, но спрямо предвижданията мина ОК, обаче, доколкото на мен ми е известно, той НИКОГА не е виждал дистрибуция извън големите мултиплекси /поне в София/ в първите 10 седмици... Това по повод "малките" кина.
Благодаря за усилията,на Вас,на Гномео,на целият Ви екип,който седи зад този филм и зад другите Ви заглавия./Благодаря и на другите дистрибутори ,че ги има,но те не са така диалогични или поне не пишат много,много в този форум./
Децата на хората много бързо отпадна от програмата на мултиплексите,особено Арените.Тъжно ,но факт.
Честно казано за този филм съм дал 18 лева за кино.Първият път го гледахме с един приятел.После отидох сам.За най-голямо съжаление вторият път бях единственият зрител в залата.Тогава започна да ме гризе съмнението,че този филм не допада на българската/софийска/ публика.





Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: ifadriana]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано05.03.07 12:34



Когато салоните се дигитализират, както в Ирландия, няма да има нужда от "няколко хиляди със субтитрите". Уважаема бивша колежке, чувал съм, че в Щатите два месеца след премиерата на един филм билетите стават по 50 цента! А от своя личен опит като програматор (преди 5-6 години) знам, че най-големи обороти и печалби правехме от повторения с цена на билетите 1 лв. Не знам какво е за Вас "нормалната бизнес логика", но за мен тя означава максимални приходи - минимални разходи = голяма печалба.
Е не бива да се пропуска и добрата (в смисъл: ефективна) реклама, както и привличането на голям кръг от постоянни клиенти.

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: Xeнтa-пeнтa]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано05.03.07 12:43



Навремето, когато работех в бившата ни "Кинефикация", заварих такова положение, че в единия ни салон, в продължение на две години, всеки втори филм имаше НУЛЕВА посещаемост за цяла седмица. После, след няколкото месеца от моето присъствие във фирмата, вече нямаше празна прожекция - дори киномеханичките бяха недоволни, че си тръгвали много късно и че имали много работа (по 6 часа дневно!). Как стана ли? Ами два месеца киснех непрекъснато в киносалоните, за да видя кои са слабите места в програмацията и мениджмънта, и си позволих (по-скоро ми позволиха) да експериментирам с репертоара и публиката. И друго - обичах (и още обичам) киното. Е, после ми казаха, че можели да се оправят и без мен - но това е вече друг въпрос.

----------
Always look on the bright side of life!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.