Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: xanadu]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано04.02.07 17:28



Не вярвам да има някаква файда... България е като кръчмата от филма "Десперадо", където над бара пишеше: "Клиентът е винаги крив".

Убеждават ни, че живеем в свободно общество. Аз като видя как някое куче обикаля из нечий двор, вързано на дълъг синджир, се сещам за определението на свободата като осъзнато ограничение... Ама не се казва как и от кого е наложено това ограничение. Май тоя Оруел всичко е казал... На едни синджирът е по-къс, на други - по-дълъг.

----------
Always look on the bright side of life!



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: xanadu]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано04.02.07 17:37



А! Прочетох статията. Жалко, наистина. Навремето с Владо Трифонов бяхме познати, но не съм го виждал от 10 години. По едно време работеше в "Александра"... Там го видях за последен път. Сега едва ли си спомня за мен.



----------
Always look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 04.02.07 18:04.



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: xanadu]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано05.02.07 11:09



Ханаду , а ти ходиш ли в такива кина , за които пускаш жалейки ?
защото много хора страдат уж , а никой не ходи
цените са като в Мултиплексите , а качеството на залата е в пъти по-ниско .
ако говорим за филмите - на 6-7 филма - 1-2 стават .
освен това - кино Център се намира в топ-центъра на града , където търг. площи за най- скъпи
такива зали могат да съществуват , ако не са в най-скъпите райони , субсидират се , и имат добър мениджмънт - примерно панорамата на Хичкок бе в почти пълна зала , въпреки че тия филми , които аз гледах бяха средна , да не кажа слаба работа ,
но пък хората пуснаха нещо , което заинтригува зрителите и направиха добра реклама ( взъщност не бяха хората от кино Център , а М. Захариев от Егоист и кой още беше организираха панорамата )
иначе все още има няколко кина от типа , за които страдаш - това на Стамболийски , Одеон , Дома на киното ...
сещам се , че имаше прожекции за по 1-2 лева в Дома на киното и в залата - 5 човека , ега ти ...
но не виждам за какво се обвиняват държавата и институциите за всичко ...какво да направят те ?



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: Karla.]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано05.02.07 11:28



Да, Карла, представи си, ходех в кино "Център", средно 2-3 пъти месечно, защото беше на много удобно място, пък и обичам кина като него, по-малки, по-уютни, с някаква своя си атмосфера.

Не разбирам какво общо имат търговските площи в центъра на града с киното като институция!? Това ми напомня за търговците в храма... Защо културата трябва да е в подчинено положение пред търгашеството???

И защо държавата не трябва да субсидира, както е във всички развити, цивилизовани европейски държави, а трябва да гледа безучастно как се разсипват малкото останали културни средища!? Нали разбираш, това са все риторични въпроси, няма нужда да ми отговаряш на тях;)

В кино "Одеон" почти избягвам да ходя заради отвратителното качество на лентите, а когато все пак се наканя, се оказва, че няма достатъчен кворум, за да започне прожекцията. За Euro Cinema виж мнението ми по-горе. Домът на киното просто не ми е удобен. Моят район е НДК и Попа.



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: Karla.]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано05.02.07 11:43



Ествествено е едно кино да се намира "в топ-центъра" на съотв. град.И мисля, че е ествствено да се субсидира. Струва ми се, че у нас се появява нещо като ефект на махалото-до преди повече от 10-тина години се живееше с мисълта и нагласата,че държавата /разбирай "соц.обществото"/ е длъжна да се грижи за своите питомци.Вярно-погрешно схващане,няма спор. Ама сега-другата крайност-държавата и институциите за нищо не ги търсете.Да не давам примери,че темата ще стане предмет на друг спор. А ние сме си съвестни данъкоплатци, и ежемесечно сума ти пари отиват НЯКЪДЕ.Така че е редно да се търси сметка къде отиват парите.И институциите е хубаво да се поогледат,поослушат, и да вършат нещичко по-смислено.
Например, да субсидират кина,различни от мултиплексите.
И да имат грижа за мениджмънта,естествено.Иначе пак просто се наливат едни пари...



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: xanadu]  
Автор AmosTrask (ценител)
Публикувано05.02.07 12:33



Може би трябва да пуснеш молба до културното министерство да открият едно такова кино в сградата, в която живееш - за най-удобно.



Аз имам въпрос - кой определя какво е "културата"? Защото за мен болшинството от въпросните филми не са никаква култура, а просто изчанчено прахосване на лента. Изгледал съм достатъчно и предостатъчно такива "произведения" и повечето са ме оставяли в недоумение как нормален човек може въобще да си помисли да заснеме такова нещо. Разбира се, с това не искам да кажа, че трябва да гледаме само американски блокбастъри. Но европейското кино според мен има спешна нужда да се осъзнае и да спре да бълва претенциозни боклуци. Тогава може би няма да му е нужно постоянното наливане на грешни пари, а публиката ще започне да се завръща сама към него, което пък ще стимулира откриването и развиването на специализираните кина, за които толкова настоявате.



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: AmosTrask]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано05.02.07 12:42



страда момичето :)
живее наблизо до киното ,
а '' мързела не мори , а мъчи '' - както вика баба ми ...



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: AmosTrask]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано05.02.07 13:09



Честно казано, не виждам причини за насмешливото отношение към желанието ми да посещавам кина в центъра. Ми като не ви харесва с Карла, ходете си в МУЛТИплексите в покрайнините!

А сега за културата - култура е всичко, свързано с изкуствата, независимо дали ти харесва или не. И тъй като киното е така нар. Седмо изкуство, всичко, свързано с него, дори бозата "Американски пай', се именува "култура". Аз пък през последната година изгледах доста добри европейски филми и копродукции, за пример мога да дам "Като в рая", "Децата на хората", "Дубльорът", "Антъни Цимер", "Вечният градинар", "Всички невидими деца", "Звяр в сърцето", "Истанбулски приказки", "Походът на императорите", "Мустакът", "Фактотум", "Небесно царство", "Не ме търси", "Бялата графиня", "Мачпойнт", "Матадорът", "Скришна игра", "Сърцето ми спря да бие"... Съжалявам, че на теб са ти се падали все лоши европейски филми!



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: eeyoree]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано05.02.07 13:12



думите ''държавен"' и ''добър мениджмънт" са абсолютно несъвместими


все пак комунизма отдавна фалира , както знаем
не виждам кое е естественото в субсидирането - субсидира ли се нещо , то не върви , а щом не върви - със субсидии или без , то ще затъне ....
все пак има няколко субсидирани кина и те са все празни , а филмите в тях тъпи
знаеш ли , преди две - три седмици имаше безплатни прожекции на бг филми в киното на Стамболийски , минаваме оттам , влизаме да видим какво дават и човекът , който продава билети ни пита дали ще гледаме безплатните бг филми , а ние се отказахме - дори и без пари тия филми не съм способна да гледам , поогледах се - нямаше жив човек , чакащ за безплатен билет !!
... ето до какво води субсидирането в изкуството ...



Тема Re: Жалейка за кино "Център"нови [re: xanadu]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано05.02.07 13:17



Ами то е ясно - истината е в подбора.

----------
Always look on the bright side of life!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.