Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: APOCALYPTOнови [re: manimal]  
Автор cineman (кинозавър)
Публикувано16.02.07 12:11



Най-после и аз се отчетох - т.е. гледах го! За мен това е точно филмът, който очаквах. Идеята е измислена, следвана и изпълнена блестящо. А целта е била зрителят да се почувства пряк наблюдател или дори участник в действителните събития (които изглеждат като една легенда - без значение къде и кога са се случили). Тогава става ясно, че индианците са от различни племена (никъде не се казва кои, но и това няма значение), а също така научаваме достатъчно за диктатурата на жреците и за причините за унищожаването на индианската цивилизация. Седиш, гледаш и чувстваш, без предубеждения. Това беше като "Страстите Христови", но с индианци. Мисля си, че и с ескимоси да направи филм Мел Гибсън, пак ще се получи.

А ефектите от дигиталното заснемане и широкоъгълните обективи наистина внасяха някаква нереалност във визията.
Явно киното вече е друго.
Браво на Мел!

П.п.: Явно онези, които са се подразнили от филма, са очаквали нещо съвсем друго. Техен проблем! Повтарям: аз очаквах точно това и очакванията ми бяха задоволени. Независимо, че пичлеметата в салона се изказаха след прожекцията, че това бил най-тъпият филм, който са гледали. То навремето подобни келеши казаха същото и за "Амадеус".



----------
Always look on the bright side of life!

Редактирано от cineman на 16.02.07 12:22.



Тема мое мнениенови [re: manimal]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано18.02.07 10:04



Нямаше да връщам специално темата, но тъй като тя така и така отново се появи, а и скоро гледах филма ще добавя и аз нещичко.

Първо - насилието нито беше в повече, нито беше самоцелно предвид стремежа да се покаже част от живота на маите така, както според режисьора е реалистично. Сигурно има неточности и в обеклото и в обредите и кой знае още къде, но ако за Гибсън маите са такива, каквито ги показва - то се е справил майсторски, защото от филма никъде не лъха на фалш. Напротив, заковаващо правдоподобен вид постига.
Второ - намира му се и прекрасно, малко философско и много ясно изразено послание (не че не е срещано и преди) а именно - дори и в джунглата сред всички зверове, най-големия звяр си остава човекът.
И още - финалът е всичко друго, но не и отворен както предварително ми бяха казвали. Останаха двама преследвачи, с които Мел Гибсън можеше също така изобретателно да се справи в творението си. Вместо това той сякаш казва - идва белият човек, той ще ги довърши много по сигурно от нашия герой. Всъщност може би по-директното послание на филма е в думите, с които започва - една цивилизация се превзема отвътре, тоест превзема се когато е прогнила, а тази е прогнила от жестокостта си. Но аз го възприемам по-глобално, за човешката жестокост като цяло, за най-големия звяр.
"Апокалипто" може да е всичко друго, но еднопластов филм не е.

А за пумата много жалко. А дано да е изкуствена



williams, horner, elfman, zimmer...

Тема Re: APOCALYPTOнови [re: manimal]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 05:45



валкириите... Вагнер. Гледах го, но мразя войната и ейджънт Ориндж е лоша идея.
връщам си стария подпис - значи имам ню new олд old подпис signature.

my new old Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.

]/b]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.