Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: APOCALYPTOнови [re: manimal]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано21.12.06 17:30



21.12.2012 или 20.12.2012? важно е :)



Тема Re: APOCALYPTOнови [re: hendy]  
Автор manimal (APHELION)
Публикувано21.12.06 18:04



Словом: двадесет и първи декември, две хиляди и дванайста година около 11 и 20 CET.

Питай гугля.





According to reports by MSNBC, Mel Gibson made statements that were indirectly referring to the condition of the United States during a promotional tour of his new film called “Apocalypto” which is about the fall of the Mayan empire.. . . Gibson made comments that suggested that the Mayan civilization and the United States have a lot in common. Gibson said, “The precursors to a civilization that’s going under are the same, time and time again.” He also said, “What’s human sacrifice if not sending guys off to Iraq for no reason?”

Us Magazine reported that Gibson also said jokingly, “I just wanna draw the parallels. I don’t wanna be a doomsayer, but the Mayan calendar ends in 2012. So have fun, boys and girls!”




Тема Може да се пропусне:)нови [re: manimal]  
Автор Jedi (непознат)
Публикувано22.12.06 11:30



Понеже от известно време насам на трейлъри не вярвам, та и на Апокалипто отидох безпристрастен като. Честно казано, тайно се надявах Мел Гибсън да е наблегнал повече на мистерията и легендите за маите. Бях доста неприятно изненадан, когато не показаха най-интересната част, свързана с култа към бога Кукулкан. А именно, че в дните на равноденствие, в точно определен час слънцето огрява единствено и само неговия главен храм и това по разкази на очевидци е много внушителна гледка. Но така е решил режисьора и така е направил.

Всъщност целият филм се въртеше около оцеляването на един индианец, чийто път не премина през нещо кой-знае колко интересно и грабващо. Единствено в града и церемонията с жертвоприношенията, беше по шумно и зрелищно. Но дори и това е само една хилядна от всичко, което би могло да се покаже от света маите. Останалото, според мен, е клише, до болка познато, макар и в една по-екзотична дрешка. Добрият попада в плен и трябва да избяга, за да се върне при любимата. Естествено и задължително - да убие лошия на финала:). В колко филма го има този модел?! И какво прави Апокалипто по-различен?! Хубава атмосфера, наистина. Звук, монтаж и качество са ок. Но очевидно това не е достатъчно. Струва ми се, че съм гледал доста по-завладяващи и спиращи дъха филми по Дискавъри на подобна тематика.

Поредният случай на филм, по-слаб от трейлъра си.

So this is how liberty dies, with thunderous applause



Тема Re: Може да се пропусне:)нови [re: Jedi]  
Автор nightsun (член)
Публикувано22.12.06 17:14



по принцип документалните филми, особено базирани на древни легенди, народи и цивилизации са по-интересни
но Холивуд има шаблон - темата, завръзката, в която се оплитат персонажите,
кулминационния моменти, където настава пълния хаос и още един обрат преди края, в който всичко си идва на мястото и доброто ВИНАГИ побеждава

приказен модел - отворете книжките с приказките и ще видите, че е така
има няколко типа игрални филми и един от тях е развлекателния, в който Мел Гибсън е наблегнал, а не примерно информативния



Тема Re: Може да се пропусне:)нови [re: Jedi]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано23.12.06 11:52



гледах го вчера , първата половина със заворени очи почти
много кървища , много гадости , прекалено много
изпитах спонтанно отвращение към маите и огромна благодарност , че живея в днешния ден в християнско общество
изключвайки нашият човек и племето му , всички други маи бяха отрицателно представени ( разбрах защо потомците на маите са протестирали срещу филма ) , цивилизацията им - много примитивна .
втората част беше друго нещо - хубаво екшънче , и лошото впечатление от първата се позагуби
краят - малко прекален ( жената и децата с водата до шията - нямаше нужда някак си ) и съвсем предсказуем .
актьорската игра - много хубава , непрофесионалните актьори вършат по-добра работа понякога от милионните звезди
съгласна съм , че М . Гибсън можеше да наблегне на други неща , но това могъл - това направил .



Тема Re: APOCALYPTOнови [re: manimal]  
Автор Belequen (ред.)
Публикувано24.12.06 00:43



Още в самото начало филмът много силно ме притесни с картинката си тип продукция на БНТ. Изобщо нямам претенции дали нещо ще е digital или на лента, но на този дигитализирането му личеше и от друг континент. Което прави поне половината телевизионни сериали да изглеждат значително по-добре.
Та това ме притесняваше през цялото време, а във филма не се случи нищо, което да разсея мислите ми в друга посока.

И не знам, просто толкова лоши неща мога да кажа за Апокалипто - колко е самоцелен, бутафорен и т.н. - че хайде да кажа едното хубаво нещо: готини костюми.


Nothing to Add


Тема Ставанови [re: manimal]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано24.12.06 01:25



Вчера го гледах и мога да кажа, че нямамх никаква представа за какво иде реч (освен явното - че има индианци, черна пантера, маи и жертвоприношения).
Филмът ми хареса, без да е нещо изключително и без да искам да го гледам за втори път. Актьорите бяха... направо като истински и хич никаква бутафория не видях, а за продукция на БНТ да не говорим.
Държеше ме в напражение въпреки, че беше предвидим и често казвах какво ще стане пред да е станало.
Имах си и ясно изразени най-тъжен момент, най-радостен момент и най-вълнуващ момент (последният беше когато показаха малкото черно пантерче ;)

Очаквах много повече кървища и гадории, но само около10 минути не гледах (и си запишвах ушите, защото рязането на гърло е свързано с доста неприятен звук)
Та който обича индианци и екшънчета - да ходи на кино :)



Тема Re: Ставанови [re: Kpиc]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано24.12.06 17:00



моето мнение донякъде е подобно. сниман е на видео, което подсилва документалния ефект, въпреки всички крещящи исторически несъответствия. просто не приемайте всичко в него за абсолютна истина. добър трилър/адвенчър за убиване на време...

финала малко не ми допадна, но беше ок.

:::the truth is out there:.:


Тема Може и да не се пропусне:)нови [re: Jedi]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано25.12.06 20:34



Не споделям крайните мнения, че филмът е пълен провал. Но и не твърдя, че е шедьовър. В интерес на истината, очаквах нещо повече и по-внушително. Това, което очаквах въз основа на предварителните коментари, а не видях във филма: масовката не може да се сравни в никакъв случай с тази в "Смело сърце", а пролятата от всички индианци и жертвоприношения кръв беше далеч по-малко, отколкото кръвта, която един Исус проля в "Страданията Христови"!

Все пак приказката вървеше повече увлекателно, отколкото скучно, но така и не разкри онези вътрешни механизми (цитатите от Балзак в началото и средата на филма), довели до рухването на империята на маите. Видяхме само, че се водят братоубийствени кланета с цел умилостивяване на боговете, че извън джунглата царят глад, болести и мизерия, но нищо повече.

Не ходете на този филм с голямата кошница, че да не съжалявате после. Но все пак за мен това е най-интересната премиера за декември'06!



Тема Re: Става [re: Kpиc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.12.06 02:10



Бутафорията е пълна - ако говорим за историческите реалии.

Никакви племена от ловци на 2 дни път от градовете на маите не е имало - на стотици километри са се простирали просто села. На хора, садящи кукуруз.

Всъщност във вътрешността на Юкатан джунгли като тези са израсли след идването на испанците, когато градските центрове на маите са изчезнали.

Костюми - пълна бутафориия, и то събирана от различни епохи. Оръжието - оле мамо, фантазията на художниците яко е работила. И впрочем, тези майянски воини защо бяха голи?!? Къде им бяха впрочем доспехите (кожени и ватенси доспехи - възприети по-късно даже от конкистадорите)?
Смешният град е с постройки от различни епохи и от различни части на територията, обитавана от маите. За да разберете - все едно някой да пресъздаде на кино Велики Преслав от времето на цар Симеон, и да видим на екрана егип. пирамида, гръцки храм, джамия и Айфеловата кула едно до друго... Нелепичко, а?

Да не говорим за отровните жаби, които се срещат само в Амазонията - на 2-3 хил. км. от мястото на събитията. Впрочем, маите са имали сарбакани, но са стреляли от тях с глинени топчета. За лов на птици...

За хората, които имат някакво понятие от културата на маите, филма е такава невероятна комедия, че даже не си представяте. За останалите вероятно е интересен... Всъщност, нали това е важното? Кой се интересува от автентика?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.