Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към гледалите (спойлер!)нови [re: .Linda.]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано15.11.06 16:03



мисля че кораба е просто символ
забелязахте ли с колко библейски референции е изпълнен? буквално във всяка сцена имаше нещо.

:::the truth is out there:.:


Тема Re: Въпрос към гледалите (спойлер!)нови [re: Tpийceт Дeбилa]  
Автор Gnomeo (тъжен)
Публикувано15.11.06 17:15



лично за мен (част от) киното е изкуство и да коригираш сценария на филм на режисьор от ранга на Алфонсо Куарон с подобни ученически съчинения е все едно да мацаш с флумастери по "Мона Лиза".

разбира се, това е просто израз на различно възприятие и проблемът, че ми е трудно да свикна с него си е единствено мой.

и да, прав си, че ме засегна, но го направи именно с този си постинг. намирам за крайно некоректно да описваш края на един премиерен филм, макар и след предупреждение за спойлер.



Тема Re: децата на хоратанови [re: chilko]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано28.11.06 22:54



Много смислен, в същото време съзерцателен филм. Няма нищо излишно в него. На някои кръвта и насилието може да им дойдат в повечко. Всичко е твърде реалистично и твърде вероятно да се случи в (не)далечно бъдеще. Хората не мислят за бъдещето, мислят само за настоящето и за себе си. Човекът (съзнателно или не) е най-егоистичното животно на земята!



Тема Re: децата на хоратанови [re: chilko]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано29.11.06 13:53



Чуден филм, да не говорим с колко детайли беше пълен! Надолу има малко спойлери, не за сюжета, а за някой неща, които може да ви направят кефа ако сами си ги видите! ;))



















Умрях си от удоволствие като видях къде живееше братовчедът на Теодор, колекционерът. Даже за да направи картинката завършена се беше сдобил и с надуваемо прасе (почти като

, на чиeто задник пише "Impeach Bush Now" от последното турна нa Roger Waters, само без надписа). Толкова алегории в този филм, Animals, Animal Farm...

Музиката беше супер, като се почне с Ruby Tuesday (малко по-друго изпълнение), през Кинг Кримсън та до Джон Ленън! Майкъл Кейн - връх както обикновено! Клайв Оуен също ми хареса много, малко се реваншира за Син Сити (където според мен беше най-слабият от всички). Емигрантите, които заливаха Великобритания също изкарват сравнения със сегашната ситуация. Всякакви речи чух, дори и "пичку ти матерну" изкънтя, само родна не улових. ;)) Наистина режисьор, който обича детайлите! Абе с две думи... чудно, заслужава си (и трябва) да се гледа на кино.



Тема Re: децата на хоратанови [re: chilko]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано02.12.06 22:06



и аз съм потресена ..толкова тъп филм не съм гледала , уж все проучвам , но като се нацепя на някой ''бисер''

направо щяхме да си излизаме от киното , добре че жената почна да ражда , та поостанахме до края .
сценарий- слаб ,
режисура - още по-слаба
игра - и тя на дъното
Джулиан Мур как се беше завряла в това недоразумение не знам , добре че се спомина в началото , чак ме беше срам заради нея ...
нито диалог нормален ( щото се сещам какъв беше диалогът й с Клайв Оуен :):) ), абе нищо не видях ...

кое му е реалистичното на филма не разбрах - значи в Китай , Индия и прочее половин човечество се чудят как да намалят раждаемостта , не виждам някъде липса на бебета , населението преди един век е било 1,5 милиарда , сега е 6 милиарда , до 20 години ( или по-малко ) ще стане 9 милиарда :):) какъв е проблемът с бебетата ?
другата нишка -
''мигритата" :
мигритата се влачат откъде ли не в цивилизацията , правят по 5-6-7 деца и живеят от детски , социални и прочее , вдигат престъпността , и въобще основно консумират :):) ( е , малко прекалено обощавам , ама горе-долу е така , особено с някои категории мигрита )
натуралното население бачка като лудо и плаща огромни данъци , че да има и за мигритата ,
коренното население не смее да гъкнат , че да не нарушат чов. права на мигритата и за капак мигритата или се взривяват ( Лондон и Мадрид ) или правят бунтове и палят холяди коли ( Париж ) , ..кой кого прецаква в случай не знам ?:)
не знам да навлизам ли в подробности , има ли смисъл ...



Тема Re: децата на хората [re: Karla.]  
Автор nightsun (член)
Публикувано02.12.06 23:36



ами не знам дали има смисъл
просто си решил са бъдеш малко по-различен от преоблаващото мнение за поразителен филм



Тема Re: децата на хоратанови [re: nightsun]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано03.12.06 09:07



мен още ме държи тоя филм , толкова нескопосан

четох му и биографията на режисьора - значи - направил е " Големите надежди " ( по Дикенс ) - слаба работа
направил е - " и твоята майка също " така ли ме беше преводът на БГ - не го гледах , имаше само отриц. мнения , докато не се появи страхотната песен на Ъпсурт
и " Хари Потър"не съм гледала

човекът е мексиканец , та се е повлиял явно от решението на Щатите ( съвсем правилно решение ) да сложат 3000 км метра мрежа по границата със Мексико .
иначе тия препратки , за които говорите ми идват тъпи и дебелашки -
това , което хванах аз беше - надзирателят на лагера имаше шамията на Ясер Арафат
имаше на два пъти ''мигрита'' , които бяха възр. жени , говорещи на немски ( това някакъв бъзик с немската осигур. система ли беше )
единия път жената седеше до един негър от Африка - т.е. Африка или Германия - резултата е един - все бягат към Британия
другият път - жената молеше за храна - изпаднала германка , както викахме като деца

другото нескопосано беше - отношенията м/у Джулиан МУр и Клайв ОУен -
значи те се виждат след 20 години по супер , мега важен въпрос и почват да се карат за неща отпреди 20 години

, докато около тях е пълно с опасности
вторият път пак се скараха ,,

а на третият път - пътувайки пак в смъртна опасност , пазейки супер мега важно нещо - единственото неродено все още бебе , почват да се хилят и да си подхвърлят топче за пинг-понг в устата !!!!!!!!!!!!!!
все едно не са се карали непрестанно допреди малко ...
това като го гледах и не го вярвах на очите си ,



Тема Re: децата на хората [re: Karla.]  
Автор nightsun (член)
Публикувано03.12.06 09:45



стига бе, ти ще ме накараш да ге гледам
аз съм се засилил да го гледам дори на кино


откъде ги вадиш тия информации за мигритата, за немската осигурителна система? та ти си цяла енциклопедия, да му се невиди
сигурно работиш нещо повече от прилично и взимаш много повече от прилична заплата, дори за България
макар че това е шанс един на 1000, защото живеем на тая иначе хубава откъм природа географска ширина, знаеш какво имам предвид
но доколкото знам филмът е английски, нали? а такива недогледани и безумни неща, за които даваш примери, са присъщи на американците те като направят някой филм за нещо извън САЩ, направо се насират от гафове, и мен ме дразнят
а наскоро ме подразни последния филм на Шаямалан
Оставам твърд фен само на оня, с който стана известен - Шесто чувство
имам чувството, че затъва все по-надълбоко както с идеите, със сценария, така и с самото им представяне на филм
направо не мога да го повярвам



Тема Re: децата на хората [re: Karla.]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано03.12.06 19:50



Наистина крайно мнение си изразила. Ама то си е твое право.

Отношенията между двама души също са си тяхна работа, респективно на сценариста (ако искат, ще се карат, ако искат, няма). Във всеки филм има недоизпипани детайли, пропуски, дразнещи сцени. По-важно е общото впечатление. За мен то беше повече от добро.

А иначе идеята на филма не е да коментира немската осигурителна система или мексиканско-американските гранични отношения, а да даде хипотетична представа на това, докъде може да стигне в амбицията си да владее ситуацията (света) една групировка, едно общество, една държава. Щото никой не ти казва дали след 5 години вследствие например на обеднения уран, пръснат над половин свят от американските бомби, жените и по нашите географски ширини няма да спрат да раждат! И дали погубването на много човешки животи на цената на световното лидерство си струва (тук не говоря конкретно за САЩ, а за всички домогващи се до световния монопол държави, лидери, групировки)?!



Тема Re: децата на хората [re: xanadu]  
Автор nightsun (член)
Публикувано04.12.06 00:03



това щях да кажа и аз на Карла
товае хипотетично, нека за миг си представим какво последствия могат да възникнат следствие работещия ум на човека




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.