Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дали това ще допадне на Крис?  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано05.11.06 21:03



















ето и трейлър



аз го очаквам с раздвоен ... в смисъл, по близък до Герой ли ще е или до кинжалите!?



Тема Познай?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано05.11.06 22:18



"Това" ще допадне на Крис изумително много.
Има точно двама режисьори, които до момента нямат минус в личната ми киновселена - Шаямалан и този тук. Толкова, че съвестно си купувам оригинални DVD-та и CD-та с музиката от филмите им и също така съвестно ги гледам по 5-6 пъти на кино...

Кога, кога, кога ще ни пуснат филма? (хич не ме вълнува кога ще се яви в мрежата, не бих и помислила да не му окажа честта да го изгледам в някоя от най-големите зали, които ми предлагат кината в София).



Тема Re: Познай?нови [re: Kpиc]  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано05.11.06 22:38



в интерес на истината, съвсем случайно попаднах на този филм, в смисъл че го има ... световната му премиера е отпреди по малко от месец, за тук, нямам идея кой, как и кога ... ако са александрийци, знаеш кого да питаш



апропо, гледа ми се този негов филм ... който пък ептен май няма да излезе на кино тук, а е отпреди година /може и да греша де/





Тема Re: Познай?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор rebelheartous (...rebellion)
Публикувано05.11.06 22:59



Специално от снимките, които си подбрал (странно защо точно тези), си струва единствено номер 3. По-скоро за по-голямо визуална наслада можеше да препратиш хората към тийзърите -

.



Тема Re: Познай?нови [re: rebelheartous]  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано05.11.06 23:34



казва се, "според мен, си струва единствено №3"... иначе ще излезе, че ми налагаш мнение? Това ли правиш?

дал съм два линка, пак не ти е ясно ... пишеш, защото ти е скучно ли или защото имаш да кажеш нещо, но не знаеш как?



Тема Re: Познай?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор rebelheartous (...rebellion)
Публикувано05.11.06 23:46



Нищо не се казва особено когато над мнението ми има ник.

Линка ти няма да го коментирам, ще оставя останалите да се посмеят.

А аз каквото таях, го казах с мой линк.




Тема Re: Познай?нови [re: rebelheartous]  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано06.11.06 00:22



няма да влизам в естетически дебати, за това защо не ти е харесало нещо- темата е адресирана до определен човек, надявам се, четливо е написано. Остава и да има отсреща грамотен та да прочете... т.е. няма да споря с теб или пък да ти доказвам нещо...

линка за компютърно грамотни, върши идеална работа, но след като не си от тях, аз като добра душа, ще те светна:
- маркираш с курсора, опцията която съм посочил на сх.1



- на сх.2 вече си потвърдил командата и ти изкача този панел, натискаш Save не Cancel ... на която директория си, давай там, че ако ти обяснявам, ще те дообъркам, а ние търсим благоприятен изход, нали?



вече си потвърдил командата, значи на третата схема, трябва да става нещо такова /виж сх.3/



разбира се, може да си с друг браузър или пък непознат батко да ти е заредил някой Dawnload Manager... за момента ти давам най елементарния вариант For Dummies

каквото имаше, показах, ако не си разбрал, съжалявам, питай утре, лягам си ...



Тема Re: Познай?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор rebelheartous (...rebellion)
Публикувано06.11.06 00:33



Ми лягай си. То горкото толкова се труди, труди, време е да се отдаде на заслужена почивка в топлото легълце. Поне да беше с частичка по-оригинален... For dummies? Е, именно де, с капка оригиналност можеше да си в пъти по-забавен дори.

А ако ти липсва задушевен разговор с представител на нежния пол, моля, има безброй чатове, сайтове за запознанства и т.н. Пробвай се там, щото ако аз така започна да си отварям теми, адресирани към който и да е юзър, било то мод-а на форума...




Тема Re: Дали това ще допадне на Крис?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано06.11.06 09:27





:::the truth is out there:.:

Тема Re: Познай?нови [re: rebelheartous]  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано06.11.06 12:00



бе аз се трудих, трудих, ама дано поне е захванало, че да не отиде зорлем моята просветителска дейност. Като чета, не отваряш дума за линка, значи поне си се засрамило. И това е напредък де...

колкото до репликата за задушевните ми разговори с нежния пол, ще я отмина с пренебрежение и снизхождение към воайорската ви природа... такива неща не се споделят със злобни непознати, колкото и да ви се ще





Тема Хмммнови [re: rebelheartous]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано07.11.06 14:04



Преди да ви подхвана и двамата с любимата ми фраза от анимацията за котарака Леополд "Ребята, давайте жить дружно!", просто се налага да вметна и че не зная защо ти се струва странно какви снимки е подбрал Марлоу и не ме интересува към какви тийзъри смяташ, че трябва да препрати хората...
От заглавието на темата става ясно, че се очаква снимките да допаднат не на хората, които и да са те, а на мене - а на мене ми допадна не само третата, а и втората, петата и шестата, както и цялата информация, както и фактът, че филмът е видял бял свят, така че да мога да го чакам нетърпеливо и махаща опашка.
Аз казах. Хау!
(това последното е, защото в момента чета... представете си... на тия години... Синовете на Великата мечка)



Тема Re: Хмммнови [re: Kpиc]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано07.11.06 14:14



Представям си





Тема Re: Хмммнови [re: Kpиc]  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано07.11.06 15:47



/четеш или препрочиташ/?



винаги съм харесвал Майн Рид повече, отколкото Карл Май ... и Рафаело Сабатини повече от колкото Емилио Салгари, Дюма пред Жулн Верн, Артър Конан Дойл пред Агата Кристи ...

в този ред на мисли, Зайчето Бъни, пред всякакви котки- Леополд, Том или Силвестър

що се отнася до темата, тя е за филма и съжалявам, че така се разводни... а него го чакам с интерес ... мисълта беше да го споделя с човек, дето предполагам на 99% ще се зарадва от факта, че Имоу е снимал нещо подобно /а може би по добро/ от Герой и "...кинжалите"...

аде, приятно чакане



Тема :)нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано07.11.06 16:15



Чета, бе. Не съм я чела. Аз, дето ридах безутешно при смъртта на Винету и имах снимки от стрелбища, които си носех в тефтерче.

За Сабатини, Дойл и Дюма съм съгласна, но за котките твърдо не - мисля, че бих предпочела всяка улична котка пред всички налични зайчета и пилета.

Не може да е по-добро от "Герой". Просто не виждам как ще надмине (за мене, де, да подчертая) потресаващото впечатление, което ми направи "Герой".



Тема Re: Хмммнови [re: PhilipMarlowe]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано07.11.06 23:14



а чандлър?:)



Тема Re: Хмммнови [re: hendy]  
Автор PhilipMarlowe (новак)
Публикувано07.11.06 23:48



а бе, душко, говоря за детството си



Чандлър ме посети през пубертета и си остана до днес... може да се каже че още ме държи- Чандлър, не пубертета, хахаха... не че "Скарамуш" да речем, е много за деца, като изключим шпагите и дуели, ама все пак

ми, нямахме Хари Потър пък ...



Тема Re: ми гледах гонови [re: PhilipMarlowe]  
Автор PhilipMarlowe (член)
Публикувано22.02.07 15:07



ами доколкото имам инфо, излиза този месец по кината, аз го гледах на дивирип и какво да кажа. Визия. Имоу в действие. След Герой и Кинжалите, това някак е различно, макар да борави със същата стилистика, морални цености и душевен катарзис. Обаче фонът, фонът... ех майко. Не знам доколко играе компютъра, обаче имах чувство, че в масовките участват поне пет дивизии на китайската народна армия. Костюмите!!! Ще е грехота ако не получат Оскар тази година...

а да, не четете анонсите по нета, ако са ги прекопирали от

:

Нещастната романтична връзка между имперския телохранител и принца запраща влюбените на опасно пътешествие, където биват разкрити тайните на императорското семейство...
пълни простотии, няма нищо общо с филма, този който го е писал или е завършен идиот или е превеждал с уеб транс ...

Редактирано от PhilipMarlowe на 22.02.07 15:08.



Тема Re: ми гледах гонови [re: PhilipMarlowe]  
Авторpi (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 21:47



А Kung Fu Hustle що не участва в сравненията?



Тема Re: Дали това ще допадне на Крис?нови [re: PhilipMarlowe]  
АвторSpon (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 13:13



Филма наистина е наслада за окото и не мога да го сравня нито с "кинжалите" нито с "герой", просто идеята му е друга, костюмите и декорите са доста по пищни и детаийлни (сами можете да се убедите от снимките на броните), масовите сцени верно са огромни, с 1 дума няма да съжалявате за двата часа.

не знам за вас но този филм определено ми хареса повече от "Вавилон", "От другата страна" и всички останали "звездни заглавия" които за пореден път ще бъдат надути като сапунени мехури.



Тема Re: Дали това ще допадне на Крис?нови [re: Spon]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 14:40



Да се сравнява евро история и Китай е наглост, но ще те оставя на детството ти Всеки минава през извънредна доза кино преди да почне да се изказва правилно
За бг актьорска, режисьорска и всякаква друга гилдия - тва обаче не става Справка, Новинар от днес, където отговарят на въпрос за оскарите
Нещастници
Та, ако си от тях, простено да ти е невежието



Тема Re: Дали това ще допадне на Крис?нови [re: 4eHe]  
Автор PhilipMarlowe (член)
Публикувано23.02.07 15:04



според мен човека си говори за качествата на изброените филми и китайския, не за сравняване на исторически перипети и културни натрупвания...



какво значение има дали Китай е с история на десетки векове, а САЩ пеленаче на две столетия. Или филмът става или не става... Някои се харесват повече от други и така ...

аз пък не разбрах къде набърка българските пеперуди в цялата приказка



Тема Re: Дали това ще допадне на Крис?нови [re: 4eHe]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано28.02.07 12:02



хех не сме си допали?
от кога Европейско кино носи щемпела "Холивуд"?
по принцип няма холивудско, европейско, азиатско, руско, индийско ... кино, има такова което ти харесва и такова което не ти харесва така че за какво ми говориш?

--------------------------------------------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.