Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо не си говорим задълбочено за кинонови  
Автор PhilipMarlowe (частен детектив)
Публикувано02.08.06 15:41



както това правят младежите в "Clerks" ... четете, начи ... особено Вейдъра, който подозирам, твърде повърхностно гледа на трилогията, докато безмислено е наизустил Епизод-щината...

"– Знаеш ли кво гледах току що?
- Мен как дърпам на един идиот ръката?
- Завръщането на Джедаите.|
- Не ме ли чу? Кейтлин наистина се омъжва.
- Кое ти харесва повече: Джедаите или Империята отвръща на удара?
- Империята.
- Богохулник.
- Империята имаше по-добър край. Искам да кажа, на Люк му режат ръката,|разбира, че Вейдър му е баща. Хан е замразен и отнесен от Бобa Фет. Завършва толкова негативно. Искам да кажа такъв е и живота, лошо завършващи филми.
- Единственото хубаво в Джедаите бяха плюшените мечета.
- Имаше още нещо в Джедаите, което не бях забелязал до днес.
- Строят още една Звезда на Смъртта, нали?
- Да. Първата беше завършена и напълно действаща преди бунтовниците да я унищожат.
- Люк я взриви. Казвай го както е.
- Втората още беше в строеж, когато я взривиха.
– Поздравления за Ландо Карлисиан.
- Нещо ме притеснява този вторият път. Не бих го докоснал с пръст, но нещо не е наред.
- И ти си го открил.
- Първата Звезда на Смъртта беше управлявана от Имперската Армия. Единствените хора на борда бяха Щурмоваци, офицери, империалисти.
В общи линии. Така че когато я взривиха, няма проблем. Злото е наказано.
- И вторият път какво?
- Тя не беше завършена още. Беше още в строеж.
- Е, и?
- А строителна работа в такъв размер ще изисква… много работна ръка повече от това,което Имперската Армия може да предложи. Обзалагам се, че са взели независими работници. Водопроводчици, тенекеджии, строители, Не само империалисти.
- Това ли искаш да кажеш?
- Точно така. За да я построят бързо и тихо те биха наели всеки който би могъл да свърши работата. Мислиш ли че обикновеният щурмовак знае как се слага тоалетна? Всичко от което разбират е убиването.Затова наемат независими строители.
- Защо си толкова разстроен?
- Невинните работници са убити, жертвите на войната. Те нямаха никаква вина. Виж ти си строител. Появява се много изгодна държавна работа.
Имаш жена и деца, живееш в предградията. Това е държавна работа, което значи всички видове облаги. Идват онези ляво-настроени|бунтовници и унищожават всичко… в радиус 3 мили със лазерите си. Ти не си искал това; не те е интересувала политиката. Просто си се опитвал да свържеш двата края.
- Не исках да ви прекъсвам, но за какво си говорите?
- За края на Завръщането на Джедаите. Приятелят ми се опитва да ме|убеди, че независимите работници строящи Звездата на Смъртта… са били невинни жертви, когато е разрушена от бунтовниците.
- Аз съм независим работник също. Строител. Говорейки като строител мога да ви кажа, че личната ни политика… има значение когато се стигне до избор на работа.
- Така ли и кога?
- Преди три седмици ми предложиха|работа на хълмовете. Прекрасна къща.
Тонове имущество имаше. Лесна работа – смяна на дъски. Казаха, че ако я свърша за един ден ще ми удвоят парите. Тогава се сетих чия е къщата.
- Чия беше?
- На Доминик Банбино.
- “Бебешкото Лице” Банбино? Гангстера?
- Същият! Парите си бяха наред, но рискът беше прекалено голям. Знаех чия е къщата и на това основание дадох работата на приятел.
- Лична политика.
- Точно така!
- Следващата седмица фамилията Форис атакуваха къщата на Байби Фейс.
- Приятелят ми беше застрелян и убит. Дори не беше завършил работата.
- Стига бе.
- Аз съм жив защото знаех, че има риск с този клиент. Приятелят ми нямаше толкова късмет. Всички независими работници работещи на Звездата|на Смъртта са знаели риска на работата си. Ако са били убити – сами са си виновни."

та така ... страшен анализ и различна гледна точка ...





Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: PhilipMarlowe]  
Авторззз (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 16:13



...повтаряш се ...



Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Jedi (Star Wars '74)
Публикувано02.08.06 20:23



Е?

Някакви типове в някакъв филм са използвали войните, за да направят смешка. Чудя се, да се смея ли или да се замисля... задълбочено ;)




И кой е убиеца?



Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: PhilipMarlowe]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано02.08.06 21:28



Като не обръщаме внимание на гъбаркането с един култ, облъчил с въздействието си няколко поколения, и това за няколко кървави $$, не се ли сетиха тия задълбочени анализатори или пък не им бе угодно да се сетят, че роботи я построиха тая Звезда бе? Роботи! Иначе кво, Лукас и геноцид!?



williams, horner, elfman, zimmer...

Тема Clerksнови [re: soundtrack]  
АвторTpи Дeбилa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 11:22



Хубаво де, кроме тоя диалог филма хареса ли ти?
Така и не разбирам как може да има толкова фенове. Прилича ми на някакъв соло филм за Чандлър & Джоуи от Приятели. Нека ви е гадно.





Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: PhilipMarlowe]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано03.08.06 16:06



тая мацка пък коя е :)



Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: hendy]  
Автор Jedi (Star Wars '74)
Публикувано03.08.06 16:09



Поредната полюция на детектива...





Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: Jedi]  
Автор Carolina (морена)
Публикувано03.08.06 16:17



Вездесъщата и насъщна досега Адриана - детронирана!?...
Какви ли чудеса има да се случат още, тц, тц



Редактирано от Carolina на 03.08.06 17:20.



Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: Carolina]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано03.08.06 22:56



аз в първия момент си помислих, че е тя, чак после се загледах :)
то си е навик, автоматично приемаш, че е Лима, но ето че се появяват изненади ;))



Тема Re: Защо не си говорим задълбочено за кинонови [re: hendy]  
Автор PhilipMarlowe (частен детектив)
Публикувано04.08.06 14:35



моля ако обичате, отнасяйте се сериозно към темата и не правете флуд- модератора е строг...

колкото до вълненията във вашите девичи души, включая и тази на Джедка, Лима си почива ... умори се горката да ми бъде реклама, та и отпуснах месец и нещо да се види с баба и дядо на Копакабана ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.