Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вечният градинарнови  
Автор mim. (огнено)
Публикувано19.07.06 11:40



Докато чакам да отмине навалицата за Пиратите, реших да гледам Вечният градинар, но не само за убиване на 2 часа, ами защото ми стана интересно, въпреки че трейлърът не казва нищо, освен че е разбунило духовете по запада, на тези, които изобщо гледат подобни филми. В синеплекса. И звукът изчезна на 10тата минута, уф, голям съм коцузлия, все нещо такова ми се случва по големите кина, я лампите ще светнат, лентата ще се оплете, я нещо друго.
Та за филма. Потапящ в атмосферата на мърлява и бедна Африка, която може да бъде и адски красива. Хм, на моменти ме притесняваха цветовете, някак в пъвата половина на филма бяха... измити. Това дали е случайно или нарочно. Като излезе на двд ще видим как е, струва си да го имам.
Свикнала съм на този персонаж на Ралф Файнс - меланхоличен, т.е. не ме изненада много, но не съм и очаквала. Допадна ми начинът по който е разказана историята, не ретроспекциите, а избягването на бруталните сцени. Някак си нарочно не бяха наблягали на бруталността, за да те Хване по друг начин филма.
А темата, е темата е може би от модерните социални такива на последно време (или на мен така ми се струва, защото кръжа около тази сфера).
Цялият каламбур от актьори, сценарист, режисьор, оператор се бяха представили изключително, по мое фенско мнение.
Та ако на някой му се гледа в летните жеги една хубава драма, за едно още по-горещо място - да заповяда.

П.п. Къде изчезнаха хубавите коментари за филмите, въртящи се по кината?

Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!



Тема Re: Вечният градинарнови [re: mim.]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано19.07.06 19:39



ще го гледам със сигурност. Вдъхна ми някак доверие от екрана


Казах си, този път Ралф Файнс май е направил добър филм. Вече се бях отчаяла за този човек;)



Тема Re: Вечният градинарнови [re: atzuv]  
Автор Jedi (Star Wars '74)
Публикувано19.07.06 20:02



Гледай го и ще разбереш, че този път Рейчъл Уайз е направила добър филм, а не Файнс. Неговите са си добри и без тоя.

Страхотно изпълнение, макар, че филма като цяло те закопава в десета глуха на депресията. По 'истински' филм не съм гледал никога.



Тема Re: Вечният градинарнови [re: Jedi]  
Автор Mixman (Sledgehammer)
Публикувано20.07.06 16:12



За щастие го имам на двд и съм го гледал три пъти. Несъмнено го смятам за един от филмите на 2005-та!

I have the touch!


Тема Re: Вечният градинарнови [re: Jedi]  
Автор atzuv (from Magh Mor)
Публикувано20.07.06 18:30



Ами имах предвид Петзвезден романс и Краят на аферата, които трудно можеш да наречеш сполучливи. Иначе аз обичам точно такива филми- депресиращи, да ме обърнат с хастара навън;)

п.с.ох, Рейчъл Уайз- пак ще си затварям едното око





Тема Re: Вечният градинарнови [re: mim.]  
Автор TylerDurden ()
Публикувано21.07.06 08:11



много хубав филм наистина :) чудно само защо нямаше повече номинации за оскар...

Something wrong, Dear?


Тема Re: Вечният градинарнови [re: mim.]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано22.07.06 12:18



много много добър

много хубав филм наистина :) чудно само защо нямаше повече номинации за оскар...

:) защо ли?



Тема Re: Вечният градинарнови [re: LordVader]  
Автор kafeviochi (непознат )
Публикувано24.07.06 11:47



Много истински филм( ако може да се каже това за фикционално произведение).
Обяснението : жестокият режисьор на City of God и актьорите .... признавам, че ме "хванаха " за гърлото! Добре,че все още има продуценти на смислени филми- само за сравнение :вж.бозата Преводачката, уж направена "психологически", а всъщност отегчителна и клиширана. Не ме напуска усещането обаче, че тези филми са някаква реакция на гузно съзнание на Запада спрямо Африка



Тема Ралф Файнс [re: atzuv]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано27.07.06 10:14



Аз лично много се трогвам от драматичните му изпълнения.
Визиразм "Английският пациент", "Брулени хълмове" и "Краят на аферата".
Първите 2 ми бяха интересни и драматични и затрогващи, а Аферата - основно драматичен :)
Голям плач съм плакала зарида страданията на този актьор.
Виж ако можеше да не съм го гледала в "Отмъстителите" нямаше да е лошо :)



Тема Re: Вечният градинарнови [re: mim.]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано27.07.06 22:49



Тази игра с цветовете се забелязваше през цялото време. Но имаше и игра с камерата - ту ръчна и раздвижена, ту статична.

На Ралф Файнс му върви с филмите с африкански сюжети. След "Английският пациент" и този е много добър. Като изключим отличната игра, много актуална и злободневна е и сюжетната линия - за корупцията във висшите етажи на властта и за безскрупулността на държавните чиновници. (Филми с такъв сюжет липсват и на нашата мизерна кинематография!) Интересното е, че тъкмо един бразилски режисьор разрива Авгиевите обори на британската дипломация. Разбира се, немалък принос има и първоизточникът на Льо Каре.

А за роптаещите по-нагоре в мненията срещу Рейчъл Уайз и/или нейната игра искам да заявя, че британската филмова школа винаги е била на висота, и аз досега слаба роля на Уайз не съм гледал. На когото не му харесва, препоръчвам Дженифър Анистън в най-новото й превъплъщение.

И понеже сме на африканска тема, не мога да не припомня зашеметяващия "Чай в пустинята" и завладяващия "Никъде в Африка". Който не ги е гледал, да побърза към видеотеките!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.