Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Тема Das Experiment (2001)нови  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано19.07.06 11:17





Бях пропуснал този филм и снощи докато се ровех, се натъкнах на него. Направи ми впечатление че е от режисьора на Der Untergang и участва Мориц Блайбтрой, който досега във слаба роля не съм го гледал. Не останах разочарован. Гледах го по нощите и после дълго се въртях и си мислех за него. За филма не за Блайбтрой.;) Препоръчвам го силно.
Филмът е базиран на реалния Станфордски затворнически експеримент проведен през 1971. Проведен е в мазето на психологическия факултет, което е преустроено като затвор. В него участват 22 мъже, които се разделят на две групи- затворници и пазачи. Пазачите носят униформи, палки и белезници, а затворниците бели роби, без бельо и джапанки. Забранено им е да употребяват имената си, вместо това ползват персонални номера. Само след няколко дни нещата започват да излизат от контрол...
Повече няма да ви разказвам, за да не ви спойлна филма. Само ще кажа , че докато го гледах мислех, че повечето неща са измислица, но след това се зарових в нета и ми се изправиха косите. След като го гледате може да погледнете този адрес за информация относно проекта.





Тема Re: Das Experiment (2001)нови [re: ss_]  
Автор PhilipMarlowe (частен детектив)
Публикувано20.07.06 11:24



бегай бе ... това е неква психария



няма нищо по страшно от реалността ... "Saw"??? ... ахахахахахаха

п.п. туй има ли го по торентите... де го гледа?



Тема Re: Das Experiment (2001) [re: PhilipMarlowe]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано20.07.06 11:38



Батка, мани ги тъпите таглайни, филма няма нищо общо със Соу. В линкоса го има.



Тема Re: Das Experiment (2001)нови [re: ss_]  
АвторTpи Дeбилa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:19



Подкрепям. Здраво е филмчето. Само да не говореха на немски.



Тема спойлеринови [re: Tpи Дeбилa]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано20.07.06 20:16



Както не го обичам този език ми се струва, че даже подсилваше ефекта на филма. Особено на "онзи" пазач много му отиваше. Интересен филм, прочетох и линка, ~СПОЙЛЕР~ изглежда във филма са решили да доразвият ситуацията, все пак въпреки извращенията в Станфорд, не се е стигнало до смърт. Всички гледахме какво правят американските войници в Ирак, почти всеки човек май може да се превърне в (лошо) животно като му се даде малко власт. Най-интересно на мен ми беше, че нямаше нищо, което да озлобява тези хора и да ги настройва един срещу друг. Нито религиозни, расови, дори футболни различия, нищо. ;)) Само това, че едните имат повече права от другите. После се чудим защо избухват войни, защо има расизъм, защо се бият агитките... Хващайте фенерите и тръгвайте да търсите човека...
Друго интересно беше, че гаднярите станаха лидери, а един-двама човечни хора между пазачите се скриха по ъглите и никой не ги слушаше. А Елвис-ът примерно беше прост човек, но не съм сигурен, че не би тръгнал по хуманния път ако имаше някой да го убеди. И това става в Щатите (наистина) и в Германия (на филм). Представяте ли си тук да направят такъв експеримент... ще се избият на втория ден. Ще пробият на затворниците по една халка на носа и ще им свирят на гъдулка да танцуват...

Imagine...!

Тема Re: спойлеринови [re: Seaborn]  
АвторTpи Дeбилa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 20:49



Да, тука много хитро беше вкаран паралел с мустакатия чичо - имахме си рус мухльо, (на име Гюнтер, съмняваш ли се), който без да е нещо особено взе цялата власт и стана причина за маса проблеми.
Но те немците са така, тъп народ, тъп език, тъпа държава. Не мисля, че този експеримент в България би довел до такива резултати. Никой у нас не би взел такова нещо насериозно. Колкото и да му повтарят "Вие не се правите на охраната, вие сте охраната". Глупости на търкалета.



Тема Re: спойлеринови [re: Tpи Дeбилa]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано20.07.06 21:33



Не надценявай българина. Той е взел безброй простотии насероиозно, не би се замислил и тук. "Не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да е зле " не е немски израз. Да не го обръщаме на народопсихология и на сравнения BG vS The World, ще стане мазало, ще се наложи да прекратят темата преди 14-тото мнение.



Imagine...!

Тема Re: спойлеринови [re: Seaborn]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано20.07.06 21:38



Филмът е немски, но оригиналния експеримент е извършен в Станфорд, така че тука немците нямат много роля.


Иначе интересното е толкова бързата деградация, дори и при положение че си наясно че те наблюдават и всичко ще свърши след две седмици.
Иначе русия пич си има еквивалент и в реалния експеримент, затворниците са му викали Джон Уейн.



Тема Re: спойлеринови [re: ss_]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано20.07.06 22:01



Да де, просто туширах израза за "тъпите немци...".


Колкото до бързата деградация, впечатлява, наистина! Тази година, обаче, усетих какво е да те сложат в дадена обстановка за 2 (две) седмици, да си напълно наясно, че те наблюдават и че ще се свърши след определения срок, и пак да се изнервиш диво още на втория ден. Ти ще се сетиш за какво говоря.



Imagine...!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.