Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 25.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема V for Vendetta - Б като бравонови  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано21.04.06 21:58



Отидох да гледам “V като вендета”, като очаквах някакво по-първично забавление от сорта на “Град на греха” или донякъде “Константин”. Каква беше изненадата ми, когато още встъпителните цитати (от “Макбет”, “Фауст” или дявол знае откъде) ме накараха да впрегна цялата си интелектуална мисъл, за да схвана значението им. И така до края, вероятно доста от по-непретенциозните зрители дори се измориха от нескончаемия, но находчив и интригуващ словесен поток, който на моменти се изливаше от екрана.

Филмът се оказа далеч по-интелигентен от очакванията ми, а актьорите (все изпитани “стари кучета” като Джон Хърт, Стивън Риа, Натали Портман, Хюго Уейвинг) демонстрираха превъзходна игра. Като за екранизиран комикс се мина почти без спецефекти и пиротехника (като изключим заключителното ефектно взривяване на символа на британския парламентаризъм), залагаше се предимно на психологизма и емоционалния заряд. Музиката също е на ниво.

Подобни филми: “1984”

Моята оценка: 8,5/10

Редактирано от xanadu на 21.04.06 22:08.



Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: xanadu]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано21.04.06 22:03



"а актьорите (все изпитани “стари кучета” като Джон Хърт, Стивън Риа, Натали Портман, Хюго Уейвинг)"

Добре, че Натали Портман не чете тоя форум!



Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: Jedi Council]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано21.04.06 22:11



Не знам дали си гледал "Леон", един от любимите ми филми. Все пак девойчето е в бранша от 1994, затова си позволих такова определение:)



Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: xanadu]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано21.04.06 22:47



Имах предвид, че определението "стари кучета" би вбесило дори и Ванеса Редгрейв, която горе-долу е набор на първите Оскар церемонии.

Жена и възраст - несъвместими понятия, дори и в друг смисъл на думата!



Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: xanadu]  
Автор Lord Vader (one man army)
Публикувано22.04.06 11:42



Съгласен.
И аз снощи го гледах. И мисля, че за филм по комикс е прекалено добър :)).
Умело бяха успели да избягат от клишето.

И докато "1984" и подобните му някакси изглеждат далечни от нашето време, тук подобни идеи и сценарии изглеждаха плашещо възможни.

"Колониите" а? Хахаха ...

Wenn Ihr nicht auf meiner Seite steht, dann seid Ihr mein Feind!


Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: xanadu]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано22.04.06 15:33



Хюго Уейвинг демонстрирал превъзходна игра!?
е тва наистина ме хвърли в размисъл...

А иначе като цяло филмчето е СЛАБО. Period, както казват братята американци. Цитатите - откъдето и да са - не могат да го спасят. Банален сюжет, банални главни герои... Очаквах от братята сценарий поне на нивото на Assassins.
А режисурата... Като асистент-режисьор явно си е бил на мястото.
Та: и да екранизираш комикс не е лесно. Има къде-къде по-успешни опити, ама тоя филм не се включва в числото им.

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: Lord Vader]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано22.04.06 19:45



Забравих като аналогия да спомена и "Еквилибриум". Имат доста общи неща двата филма, но "V" набляга върху психологизма, докато "Еквилибриум" залага повече на бойните изкуства и технологиите.

А що се отнася до сценария, все едно е писан за "Атака" и разни други псевдодемократични формирования.



Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: thenewone]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано22.04.06 19:54



За Хюго донякъде си прав, той играеше най-вече с глас и жестове, но го направи майсторски. За другите обаче спор няма.

На мен пък сюжетът не ми изглеждаше чак толкова банален, по-скоро актуален и злободневен. Веднага в главата ми изникнаха родни паравоенни партийки, които като нищо ще последват примера на "Железните пръчки", ако дойдат на власт!

Ми че какво й беше на режисурата...? Аз пък тъкмо това харесах: че филмът въздействаше повече чрез ума, отколкото чрез сетивата. И се радвам, че действието бягаше от традиционната комиксова култура, а повече наблягаше върху дискурса (не долюбвам тая думичка, ама май точно тука й е мястото)



Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: thenewone]  
Автор Lord Vader (one man army)
Публикувано22.04.06 23:22



Вие с Календеров май сте си устроили съревнование кой ще изглежда по-оригинален идиот тук?

Wenn Ihr nicht auf meiner Seite steht, dann seid Ihr mein Feind!


Тема Re: V for Vendetta - Б като бравонови [re: xanadu]  
Автор stereo (познат)
Публикувано23.04.06 09:58



Аз отидох да гледам филма, защото рекламата гласеше „от създателите на матрицата”, а Матрицата е един от любимите ми филми /става въпрос само за първата част/. Честно казано очавах някаква вариация на матрицата, но останах изненадан от сериозната трактовка на нещата, даже воден от предварителната си нагласа все очаквах филма да се върне в някакво стандартно русло /затова човек не трябва да ходи на кино с предубеждения/. Според мен обаче братята се бяха взели много на сериозно. Идеята е добра, Хюго Уейвинг играе много добре точно защото с маска е много по-трудно, Стивън Риа е на място, но като цяло филма издиша, изглежда някак съшит, сглобен и демонстрира сериозност, но с голям напън, някак си не му идва отвътре. За Натали Портман какво да кажа, гледах я в най-различни превъплащения, но за мен не може да надмине играта си в „Леон” – един наистина прекрасен филм. Филми за борба с тоталитарни режими има много, аз бих добавил към вече казаните и „Бразилия”, „V като вендета” обаче е много далече от тях и могат да бъдат приветствани единствено част от посланията му. Накратко братята се опитват да навлязат в нова територия, но не им е ясно, какво да правят там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.