Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 14.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Най-вълнуващите филми на 2005 г.нови  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано07.01.06 19:26



Нарочно не писах в заглавието "най-добрите", а "най-вълнуващите" филми, защото е много относително дали един филм е добър или лош, докато дори и недотам добрият филм може да грабне и развълнува човек.

Моята класация за отминалата 2005 г. съдържа само три места (както на олимпийските игри), макар в скоби да давам още няколко вълнуващи за мен попадения на 2005 г. Със сигурност пропускам някои филми, а има и такива, снимани преди 2005-а, но показани у нас на голям екран именно тогава.

Voilа:

1.

. Направо ме грабна и ме стисна за гърлото. Аз поначало съм фен на Истууд, но покрай голямата шумотевица около филма не очаквах кой знае какво.

2. . Много човечен и сладкодумен, дори разточителен филм за една чудата любов. Също не отидох с голямата кошница, но си тръгнах развълнуван.

3. . За третото място се бореха няколко филма, но Небесно царство надделя като най-мащабен по идеи и реализация. Не е за подценяване старанието на Скот да снима американски по бюджет филми в Европа и с европейски артистизъм.

Надолу по стълбицата, без претенции за ред и място: , , , , , , .

Редактирано от xanadu на 07.01.06 19:28.



Тема Re: Най-вълнуващите филми на 2005 г.нови [re: xanadu]  
Автор Darth Sparhawk (Sith Lord)
Публикувано08.01.06 16:44



1. Междузвездни Войни: Епизод 3 - Отмъщението на Ситите
- Най-вълнуващия филм, който съм гледал евър. Никога, ама никога не съм изпитвал такива емоции и не съм се зарибявал толкова много.
2. Хари Потър и Огнения Бокал
- От всички филми в сагата до този момент, този най ме впечатли. В някои моменти съм стоял на нокти.
3. Хрониките на Нарния: Лъвът, Вещицата и Дрешникът
- Много красив и хубав филм. Припомни ми хубави спомени от детството.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Малко ОФФнови [re: Darth Sparhawk]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано08.01.06 17:20



Ама като те чета си мисля, че би обявил "Приказки под шипковия храст" за най-вълнуващия филм гледан през живота ти, ако си бил роден тогава.

И трите филма които си посочил са насочени към долната част на тинеджърската аудитория.




Тема Re: Малко ОФФнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано08.01.06 17:39



Завиждаш му, че част от детето в него е оцеляла ли?

Завиждай му, има защо!



Тема Re: Малко ОФФнови [re: Ивaнyшka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.01.06 20:25



"И трите филма които си посочил са насочени към долната част на тинеджърската аудитория."
...които не са хора и не заслужават да им бъдат адресирани художествени произведения. Или поне само боклуци, но не и нещо стойностно...
Нали така?
Абе децата на сапун, това е...



Тема Re: Малко ОФФнови [re: else]  
Автор Ивaнyшka (в цъфналата ръж)
Публикувано08.01.06 20:33



Абе или аз днес не съм наред, или има хора с махмурлук от вчера.
Комплексен отговор към тебе и джедайката - не е нормално, при условие, че си възрастен човек, с културни претенции, списващ списание да посочиш като трите филма, които са ти грабнали съзнанието трите да го наречем грубо "детски" филма излезли през годината.
При условие, че са излезли филми като Револвер, Лорда на войната и още няколко сериозни шедьовра.
П.С Поне знам кой е филма дето ще му хареса 2006 - поредния епизод на Конан.
П.С2 - днес цял ден цвиля от смях на Семейство Мейзга -явно и аз имам неизживяно детство. Но се оглеждам и за други филми.




Тема Най-вълнуващите филми на 2005 г.нови [re: xanadu]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.01.06 21:00



Тази година гледах доста филми, които се изместваха последователно един друг от призовото място на мой любим филм.
Но те не са произведени през 2005.

От тазгодишните доста малко на брой ме впечатлиха силно.
Първото място разбира се е за Отмъщението на ситите. Никога няма да забравя как ходих да го гледам няколко пъти в последователни дни :)
Второто е за Най-дългият годеж. Наистина брилянтен!
Третото е за Отблизо.

Иначе филмът, който най-силно ме развълнува тази година е Момчето си отива, което всъщност си дели първото място с Барака.

Сега да видим на колко годишна ще ме оценят



Тема Re: Малко ОФФнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано08.01.06 21:24



"Комплексен отговор към тебе и джедайката - не е нормално, при условие, че си възрастен човек, с културни претенции, списващ списание да посочиш като трите филма, които са ти грабнали съзнанието трите да го наречем грубо "детски" филма излезли през годината."

Иванке, коя си ти да кажеш кое е нормално и кое - не, бе?! Материализиран критерий? Северният оракул?

Заглавието на темата е: "Най-......". Може да има и много други филми, който не са за изхвърляне, но на човека това НАЙ - много му е харесало и това си пише. Като не ти харесва - first to the left. И на мене ми е болно, че много хора не харесват Конг и се боря със себе си, за да свикна, но това е положението - life is a bitch!

Аз харесвам Лорда на войната, ама не ме е трогнал толкова, колкото Конг, да речем. И, споменавайки "културни претенции", би било глупаво да се чудя как може ти да харесваш филми само за горната тийнейджърска граница! Всеки си харесва 'квото му е кеф. Сигурно съм по-дърт от тебе, но харесвам всякакви филми и не бягам от детската си половина, защото видиш ли така било "нормално". Нормално е да обичаш това, което чувстваш, че обичаш, а не това което мислиш.
И е нормално някой да не мисли като теб.

Aре, бегай да цвилиш и да се оглеждаш. И остави хората да си харесват, каквото си щат!



Тема Re: Най-вълнуващите филми на 2005 г.нови [re: xanadu]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано08.01.06 21:29



Кинг Конг и Episode III на първо място. Друго няма.



Тема Re: Най-вълнуващите филми на 2005 г.нови [re: xanadu]  
Автор Darina (anima soul)
Публикувано08.01.06 21:59



howl's moving castle
mar adentro
eternal sunshine of a spotless mind
house of flying daggers




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.