Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови  
Автор nightsun (минаващ)
Публикувано01.07.06 13:41



когато американци правят филм, свързан по някакъв начин с неща отвъд техните предели, се излагат тотално - дали ще бъде филма Враг пред портата, дали за Сараево, а сега и за Братя Грим. Учудвам се, че във времето на информационно осветление, така да се каже, тези американски филмови дейци не са наясно с нещо толкова просто - че братята не са Джейсън и Уил, а Якоб и Вилхем. манията им за величие не се съобразява с нищо! приписват си всичко, което не е тяхно, за такова. ако някой американец утре направи филм за Крали Марко и го кръсти Колин Митчъл или нещо такова, ще трябва да се прости с живота си!



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Авторcaмo дeбилчe (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 18:16



Отличен (6)





Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Автор soundtrack (alien)
Публикувано02.07.06 00:28



Виждал съм дори закоравели от тъпчене с руски филми мозъци да одобряват Враг пред портата.
Иначе за Братя Грим съм съгласен.

williams, horner, elfman, zimmer...


Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Автор PhilipMarlowe (частен детектив)
Публикувано02.07.06 13:14



Тери Гилиъм може и да е роден в щатите, обаче е европеец по душа ... така че, не може да слагаш под общ знаменател неговите творби и тези на знайните и незнайни малоумници...

точно Гилиъм да обвиниш в някакво незачитане и надутост е толкова смешно, колкото и това което си написал...

Враг пред портата, беше филм на френски режисьор ... се казва Жан Жак Ано .... хубаво е да знаеш някои факти, преди да седнеш да философстваш щото си нямал работа...



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: PhilipMarlowe]  
Автор nightsun (минаващ)
Публикувано02.07.06 22:02



така, малко уточнение.
знам режисьора на Враг пред портата. Филмът е добър, но имах предвид градове, оръжия и други неща, които сега са ми убягнали от паметта, че не не са верни.
а това, че някой си е Тери Гилиъм или Жан-Жак Ано, не означат, че са перфектни. Говоря за простоии в сценария. А що се отнася до Братята, не само имената им са сбъркани и преиначени по американски, което за мен е недопустимо, но и самият филм нямаше никаква идея. беше глупав филм, по мое мнение.



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Автор nightsun (минаващ)
Публикувано03.07.06 02:00



МНЕНИЯ В ПОДРЕПА НА ТОВА, КОЕТО ТВЪРДЯ:
американосите са опитали да представят един от символите на руснаците като лигав и ревлив женчо. Отгоре на всичко немецът го превъзхожда във всичко. А и как победи накрая - не защото го бива, а защото най-добрият му приятел се жертва.
В съветската версия на филма беше наблегнато на факта, че Зайцев е ловец от планините и познава добре природата и животните. Така и откри накрая немския снайперист - по поведението на два плъха. Руснаците ги бива далеч повече във военните филми.

Не помня заглавието, беше филм от 70-те години. По-съвременен руски филм за Зайцев е "Ангелът на смъртта" на Юрий Озеров.
Малко от неверностите във филма:
според съветската историята Зайцев е ползвал личното си ловно оръжие през първия месец от войната (т.е. носил го е със себе си). Случайно е разбрал, че е Герой на Съветския съюз докато бил лекуван в Москва (попаднал на мина и временно ослепял). Запознава се със съпругата си Зинаида в Киев след края на войната. Тази Таня във филма е измислица. Също така Куликов не е убит от Кьониг, а помага на Зайцев да разкрие позицията на немския снайпер(и се залива от смях веднага след това по думите на Зайцев).
Като филм не е лошо направен, но погледнато от историческа гледна точка, си е направо гавра с руснаците и техния героизъм. Имам чувството, че целият филм е в тон „глей кво е гадно да си комунист”.
А ако вярваме на цифрите, които руснаците дават, то в сметката на Зайцев са над 400 немски военни, от които поне 11 са снайперисти. Само няколко снайпериста го задминават по тази бройка.



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Авторшaт! (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 07:36



"Братя Грим" е филм-приказка, а не биография, странно ми е, че не си го схванал.

Приказка е в страшния смисъл на думата, точно така, както е било в действителност, преди Дисни да ги направят "смилаеми" и подсладени за деца. Истинските приказки са точно брутални и кървави Средновековни истории на ужасите с корени много назад. Начинът, по който бяха преплетени в една, ме възхити - препратките към различни текстове на приказки са поне към десет различни истории.

Не знам каква достоверност очакваш от Adventure / Comedy / Fantasy / Horror / Thriller, както пише в ИМДБ - тук нещо Biography не виждам да пише. Аз лично подходих към филма с отрицателна нагласа, подхранена от коментарите в този форум, и останах приятно изненадан. Доколкото знам, продуцентите са оказали на Гилиам бая натиск и филма не изглежда така, както е бил запланиран... но с тези пластове, подпластове, елементи за мен и така е прекрасен.



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Авторan advise (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 09:13



приятелю не гледай:
Троя
Александър
Небесно царство
Артур
Атила
... абе не гледай никакви филми то тея смотани режисьорчета филмират само някакви измислени истории .. ппффф аматьори!

препоръчвам ти:
Animal Planet
History
Discovery

верно са трлевизионни канали но явно за теб това е представата за кино.



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: nightsun]  
Авторan advise (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 09:13



приятелю не гледай:
Троя
Александър
Небесно царство
Артур
Атила
... абе не гледай никакви филми то тея смотани режисьорчета филмират само някакви измислени истории .. ппффф аматьори!

препоръчвам ти:
Animal Planet
History
Discovery

верно са трлевизионни канали но явно за теб това е представата за кино.



Тема Re: БРАТЯ ГРИМ - АМЕРИКАНСКАТА ИЗМИСЛИЦАнови [re: an advise]  
АвторLala (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 09:39



Е, извинявай, ама ако Троянската война се изразява в мускулите на Брат Пит, а пък Александър Македонски е просто педал, браво на големите режисьори с "проникновена" визия

Да не забравяме и как един прост ковач спаси цял град, а пък ако не беше Гуенивир Артур нямаше да може и един викинг да убие. Страшно !!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.