Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 29.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Китай произведе шедьовъра на годинатанови  
Автор kalenderov (perf. stranger)
Публикувано19.04.06 16:22



Един китаец от Хонконг – Уонг Кар Вай, се превръща в жив класик на фона на модерните западняшки режисьори, които копат боклучавата нива на съвременното кино. Докато на Запад се развличат със сиамски близнаци, шизофреници, гейове и мравояди, в новопроизведената китайска провинция правят истинско кино.
Няма да плачем за загниващия империализъм, но е факт, че наричащата се “твърдина на демокрацията” агонизира – и това личи от нейното кино, докато комунистически Китай не само се превръща в най-голямата световна икономическа сила, а и дава среда на творците си да правят велико изкуство.
Филмът на Кар Вай “2046” се очертава като несъмнения шедьовър на 2006 година. Поне до този момент не може да се посочи негов аналог, или нещо, което да доближава нивото му. В него чисто и просто се разказва за един хонконгски сваляч, който разбива сърцата на разни женки. Поради общочовешкия характер на тази тема обаче разказът не остава странен и неразбираем, както сме свикнали да бъде азиатското кино. Всичко е поднесено красиво, умно и премерено. Историята е трогателна и запомняща се! Какво повече може да се иска от един филм!?

Още коментари - тук:





Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: kalenderov]  
Автор Amos Trask (ценител)
Публикувано19.04.06 16:33



Благодаря. Високопарното ти ревю ме отказа да го гледам. Мисля да се придържам към продуктите на загниващия империализъм, другарю.



Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: Amos Trask]  
Автор kalenderov (perf. stranger)
Публикувано19.04.06 16:39



Радвам се за теб



Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годината [re: kalenderov]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано19.04.06 20:18



Кар Вай Вонг ще е председател на журито на тазгодишния Кан.
Гледай Чункингски експрес и Паднали ангели, няма да съжаляваш.
Бях чел някъде, че само 4-ма режисьори имат дарбата да правят кино с лекота (демек, родени режисьори) - Кар Вай Вонг, Жан-Пиер Жьоне, Робърт Родригес... ама на, четвъртият ми изскочи от акъла, може би защото името ми беше непознато.
Интересното при китаеца е, че снима без предварителен строго определен сценарий (както навремето са правили Грифит и Фелини). Това, при съвременните условия в кинобизнеса, си е чисто и просто не за вярване, но явно той по някакъв начин успява да го постигне.
А за човека, който е отговорил, че няма да гледа "2046" - гледай го, няма да съжаляваш. Ако те спира идеологическата страна на нещата, знай, че в Хонг Конг си е баш капитализъм, хаха

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: thenewone]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано19.04.06 20:23



а по повод, че загниващият капитализъм се развлича с филми за сиамски близнаци и гейове, мисля, че (не съм мн сигурен, не съм гледал филма) Кар Вай Вонг е снимал филм за 2 хомосексуалисти още в средата на 90-те, но явно понеже, защото не са каубои, а китайци, филмът е минал незабелязано
нищо чудно именно този филм да е бил поводът продуцентите на Планината да се обърнат към китайски режисьор...

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: kalenderov]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 20:35



- филмът почти навъртя 2 лазарника, премиерата беше в Кан 2004.
- хонконг е твърде далеч от комунистически китай в кинотрадициите си, така че са неуместни лиричните отклонения за загниващия анархо-канибализъм. в интерес на истината, бозите сътворени в хонконг си съперничат като качество и бройка на тия у стожерите на империализма.
- до нивото на тоя филм се доближава както предшественика му, така и почти цялата предишна продукция на същия режисьор (а в някои случаи и надминава). тъй че поограничи глобалните заключения в страдателен залог и се изявявай в изявително наклонение и деятелен залог.


иначе хубав филм, да.



Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: kalenderov]  
Авторbo (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 21:53



заинетересува ме. къде мога да го гледам или да го дръпна?

искам да изтегля и "мемоарите на една гейша"



Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: kalenderov]  
Автор vogelfrei (Voksne Menesker)
Публикувано20.04.06 03:00



2046
Хонг Конг, 2004, 129'

кво викаш?



Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: vogelfrei]  
Авторbreak (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 10:50



Да, страхотен филм, макар и не толкова актуален, колкото пише автора на темата. Останалите му размисли също са доста абсурдни, но след година, прекарана по форумите, нищо не може да ме учуди. За тези които не знаят, 2046 е своеобразно продължение на "В настроение за любов", който си е направо задължителен.
Между другото, 2046 има страхотен саундтрак.



Тема Re: Китай произведе шедьовъра на годинатанови [re: Mist]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано20.04.06 13:27



ахам.
Толкова отдавна го гледах от сървъра, че почти не си го спомням.
И все пак предпочитам Линч.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.