Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 17.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Brokeback Мountain - ще ви разтърсинови  
АвторAmistad76 (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 20:52



До преди седмица бях в Щатите където се случи да гледам този филм и честно казано не бях подготвен за такова преживяване. Всички бяхме любопитни да го видим - жена ми и двама приятели, най-вече заради големия шум който се вдига около него. Като цяло бяхме скептично настроени и очаквахме да е доста абсурден, нали било нещо като гей-уестърн.
Филмът просто ни отнесе до един - невероятно откровен и въздействащ и действително шокиращ, но по един съвсем приемлив, дори красив начин. Въпреки, че става въпрос за любовта между двама мъже, филма въобще не е "гейски", а дори точно обратното - суров, пълен със сдържани емоции, по-скоро е насочен към мъжката същност. Освен това няма никакви крайни сцени на интимност между тях, въпреки многото моменти на близост и страст, всъщност доста по-детайлно е представен секса между тях и жените им. Оставя много въпроси и след като го гледаш просто не можеш да се отърсиш от него. След края, в залата не можеше да се види човек който да не е развълнуван (и всички билети бяха sold-out). Актьорската игра е сразяваща...Уникалното е, че такъв филм определено досега не е правен и е невероятна емоционалната връзка която прави със зрителите. Досега май е взел много награди и чувам, че Оскарите са следващите. Със сигурност трябва да го пуснат по кината и тук, но сигурно ще е поне след месец-два, иначе дават мейкинга по VH1 и може би други програми.

Редактирано от Kpиc на 11.04.08 16:54.



Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърсинови [re: Amistad76]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано19.01.06 22:55



Утре излиза при мен и отивам да го гледам. После ще пиша.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърсинови [re: Amistad76]  
Автор Murtagh (Личност невежа)
Публикувано20.01.06 17:39



Когато гледах трейлъра за първи път си помислих, че ако тея пичове не са направили много сериозен филм ще омрат от подигравки с тоя гей-коубойски имидж. Радвам се, че са се справили. Някой знае ли кога ще излиза в бг?



Тема Re: Аре стига глупости...нови [re: Amistad76]  
Авторbannedagain (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 14:17



Току що разбрах че са ми забранили акаунта в IMDB само защото се пошегувах с шибаните гейове. Шибани педераси! Абсолютно педераска история ви казвам!
Кажете ми какво лошо има в това:

1. Какво си поръчва един гей-каубой като влезе в салона - минерална вода или диетична кола?

2. Как е възможно един гей-каубой да язди кон след като е правил секс? Няма ли да му е малко неудобно?

Само заради тази невинна шегичка ме изхвърлиха и ми се наложи да се регистрирам наново! АААААААААААААААААА!

Мръсни педерасолюби!



Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърсинови [re: Amistad76]  
Автор eфp. Пpaз (+)
Публикувано21.01.06 15:14



Покрай целия този шум и аз реших да го гледам.

Пускам аз значи филма и очаквам нещо разтърстващо ама без ебане между гейове, нали така пише в рекламите: "Гей филм без ебане!", въпреки че всъщност повече бях любопитен как хем ще е разтърсващо хем няма да се наебат.

И какво се оказа? Половината филм двама палячовци пасаха овце. Ама без да направят абсолютно нищо друго забележително освен да пасат овце сред природата. Даже не си говореха, та камо ли нещо друго. Тоест филма наистина е съвсем безопасен за деца. След това аз го спрях и го изтрих и гледах по GTV сериала "Военно-полева болница". Ако са се наебали след това ами сори ама не можах да издържа на скуката да ги дочакам.

Та толкова за гей киното от мен тази година. Ако това им е филмът за Оскар, мерси ще кажа на останалите.



Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърсинови [re: Amistad76]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано22.01.06 22:30



Съгласна съм с първото мнение - много хубав филм, доста тъжен, "суров и пълен със сдържани емоции", каквато много често е и реалността. Много се радвам напоследък на Джейк Гиленхаал (или както там му се произнася странното име) - в разстояние на една седмица вече гледам два сериозни филма с него и момчето определено е порастнало.

Специално за "хомофобите" и тези, които посмъртно не биха гледали филм за гейове - няма особена разлика заради това, че любовната история се развива между двама мъже, а не между мъж и жена. Проблемите, терзанията, чувствата, всичко се случва на същия принцип, като при хетеросексуалните връзки, няма някакъв кой знае какъв "сеир за гледане" в това отношение, а връзката на главните герои в никакъв случай не е грозна или отбслъскваща.

Единственото ми оплакване е към акцента на Хийт Леджър - верно, че беше селянин от средния запад и малко странен, но английският му диалект комбиниран със свитите устни беше по-неразбираем и от този на ирландец.

ЛЕКИ СПОЙЛЕРИ

Само се чудя, Джак убиха ли го или наистина умря, както описа жена му? Или тя излъга нарочно?

До ефр. Праз - издържал си 1 час паша на овце, ама не си могъл да изчакаш още 1 минутка за "интересната част". Направо си се минал, честно!

Curiosity killed the cat...


Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърси [re: Amistad76]  
Авторьoь (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 10:36



Типична американска болест: харесват си едно хубаво японско филмче, правят го на уестърн и после му дават Оскар, сякаш заслугата е тяхна!
Обикновено обаче оригиналите си заслужават много повече!



Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърси [re: ьoь]  
Авторqponeca (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 14:07



кое е японското филмче? Happy Together е хонгконгско...



Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърси [re: Hexina]  
Авторpiv (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 03:24



da Jack go ubiha, a istoriata deto zena mu razpravia e za pred horata.....

pisah predi i pak 6te povtoria:

ABSOLUTEN CHEF-D'OEUVRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Brokeback Мountain - ще ви разтърси [re: qponeca]  
АвторTheStater (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 12:50



Защо пък японско филмче...? Режисьора е тайванец, а филма е по някакъв американси разказ. Иначе като го гледах на мен ми се стори в началото малко бавен, после изведнъж стана доста шокиращ, след това започна постепенно да се разгръща и да въвлича и накрая просто е взривяващ, действително като нищо правено досега. И не може да се възприеме напълно в момента на гледане, а по-скоро завладява постепенно след това.
Обаче трябва да се гледа само със субтитри, защото иначе повечето говор не се разбира добре (а той и без това не е много).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.