Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 25.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Неуспешно филмирани книгинови  
Авторджeй (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 14:20



Кои са те, според вас?



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор Bloody Dewfall (MindFucker*V*)
Публикувано20.02.06 14:35



Единствената свястна адаптация, за която се сещам сега е Death in Venice, което си е голяма работа като се има предвид например липсата на диалог и минималните събития в самата новела.

От там нататък малко или повече режисьорите обикновено прекаляват със собствените си виждания. Един пример - Queen of the Damned. По тази книга може да се направи страхотен филм / какъвто се получи от IWTV/ , но уви - единственото хубаво беше саундтрака. Сюжета се разминава очеизвадно на много места, а този дето играе Лестат има актьорско майстроство за ролята на трета елхичка на Коледен спектакъл.

Най-неуспешно филмирната книга на всички времена обаче е Портретът на Дориан Грей. Три филма и всичките крап.
Най-стария е твърде стерилен и повърхностен.
В друга пък вариант Дориан е жена / какво ли би си помислил самият Уайлд???/
А този дето е сниман в БГ едва го издържах - Базил някаква руса пухла, едни дискотеки, едни полит препратки - нямам думи просто.
Да не говорим че тая година ще излиза някакъв който като му гледам подробностите в imdb.com по добре изобщо да не го помирисвам



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано20.02.06 15:18



повечето ... 99%

ще е по лесно, ако формулираш въпроса си обратно ... и вземе да се регистрираш ... не е трудно, всъщност лесно е и е на една ръка разстояние...



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано20.02.06 17:08



Нощна стража я слагам на първо място, като най-отчайваща екранизация...




Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: Gallandro]  
АвторQuinlan Vos (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 19:47



Не съм чел книгата ама ти вярвам:))



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Авторeger (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 20:31



Здравейте:)
Още като видях темата .. и си спомних колко втрещен останах като изгледах..... "Звездните рейнджъри". Почти тотално разминаване.Дори мисля че е много тъпо че са използвали същото име, като се има впредвид са написали сценария за филма като са гледали само корицата на книгата:)
Иначе да кажа и няколко думи за добре филмирани книги
Е .. няма да съм много оригинален .. но "Изкуплението Шоушенк" и "Зеления път" са върха на сладоледа а и предполагам не само според мен.
Т'ва от мен
4ао



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано22.02.06 16:31



Бойно поле земя
Звездни рейнджъри



Тема Всички!нови [re: джeй]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано23.02.06 18:47



Може би без Контакт, тя ми се стори доста добре направена. Даже с подобрения!



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано23.02.06 22:51



"Полет над кукувиче гнездо"... чел съм книгата, гледал съм театрална постановка по нея, гледал съм филма - много слаб... колкото и сега да тръгнат да ме анатемосват някои заради Джак Никълсън, но и той беше много слаб в тоя филм...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано24.02.06 11:43



Всички филми по книги на Крайтън, без Щамът Андромеда




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.