Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: Bиpakoчa]  
Автор Tиkвичka (новак)
Публикувано24.02.06 12:04



за мен беше solaris про4етох книгата и бях завладяна ,дълго не ме оставяше едно такова 4увство особено на трапка иии нещо истински преживяно ,като разбрах ,4е ще го филмират бях изпалнена в о4акване ,до момента в който го изгледах, е вярвате ли ми ,4е се 4увствах като душевно изнасилена.........толкова повърхностно разбиране не сам видяла, вазможно наи маловажните неща от книгата са ги направили основа на филма тежко им на тея дето не са я 4елиии ,няма да искат и да 4уят за нея след тоя булама4 ,а ги съветвам -из4ете я, наистина си заслужава, но филма не го гледайте дори да е последния който не сте гледали-уууууужжжжасееннн еее!!!



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: Tиkвичka]  
Автор Bloody Dewfall (MindFucker*V*)
Публикувано24.02.06 20:31



В тази връзка - Hitchhiker's Guide - обожавам я тая книга, но филма беше топла боза. Серийките на BBC, макар и възстарички като че ли по-добре бяха уловили идеята.



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: 747]  
Автор avada_cedavra (красив & умен)
Публикувано25.02.06 06:40



Ти - ненормалник тотален A flew over a coockoo's nest е уникален, велик, невероятен филм, а ти си може би първият човек, който не е харесал филма. Книгата е страшна, но според мен това е един от малкото филми точно толкова добри колкото и книгата. А иначе Solaris е мн зле направен филм, нищо общо с идеята на Лем, както и повечето филми по Стивън Кинг са направо потресаващо тъпи. Четвъртата част на Хари Потър и още мн други, в интерес на истината малко са филмите които са направени с вкус и имат обстановката и идеята на книгата по която са правени.

I am the world that hides the universal secret of all times...


Тема Re: Успешно филмирани книгинови [re: Bloody Dewfall]  
Авторsonetka73 (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 14:07



Явно си фен на Уайлд и неговия Дориан - имаш добър вкус! :)
След като човек прочете хубава книга, очакванията/изискванията му за филмовата й версия са доста преувеличени... Нормално е. Но все пак не можем да очакваме филмът да е мота-мо копиране на оригинала...
Като иде реч за филмирани романи, веднага се сещам за "Опасни връзки" с невероятните Дж. Малкович и Глен Клоуз, Ума Търман и К. Рийвс... Направен по романа на Ш. дьо Лакло. Много скучна книга - чудесен филм. Изпипан от всякъде - музика, актьори, костюми, обстановка на епохата (18-ти век), режисюра...Интригата е много по-атрактивно, остроумно и забавно поднесена, отколкото в романа.

Бих похвалила също "Доктор Живаго"/копродукция Германия, Англия, САЩ/ по романа на Борис Пастернак. Тежка за четене книга, а много подходяща за филмиране.

"Лолита" - с Джеръми Айрънс - също нелоша интерпретация по романа на Набоков.

Май не се сещам за калпав филм по готина книга!



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: avada_cedavra]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано25.02.06 14:20



Батка, дай да не си мерим нормалността, а?!
Както казах: имам достатъчно добра база за сравнение между 3 (три!) вариации на "Полет над кукувиче гнездо" - оригинал (ерго книгата) и две копия - кино- и театрална трактовка на текста. И пак казвам, Пазарджишкият театър (между другото, една от най-добрите ни трупи! и ти го казвам, без да съм от Пазарджик, а от театър, вервай ми, разбирам доста!) успя с много по-бедни визуални изразни средства да ми предаде внушението на текста и емоциите на текста, филмът просто е бозав! Един Джак Никълсън, който се шматка на снимачната площадка, и толкова. И то толкова нескопосано, че в един момент аз започнах да харесвам сестра Рачид и си мислех, дали пък тя не е единственият положителен герой и дали не съм се объркал нещо, докато съм чел книгата. Казвам го и продължавам да го твърдя: филмът просто е набеден за добър и нищо повече!
А иначе, че кино гледаш от скоро, е ясно, иначе - смятам - би направил разлика между "Соларис" и "Соларис"...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано25.02.06 16:07



Какво пък им има на ерканизациите на Изкуплението Шоушенк и Зеленият път? Филмите са си точно по книгите и абсолютно всичко си е издържано - даже преди да стигна до твоето мнение си мислех да ги дам за добри попадения. Друг е въпросът, че според моето лично мнение, една велика книга не може да бъде надмината дори от възможно най-добрата си екранизация. Обикновенно романи средна работа могат да вдъхновят по качествен филм-вариант на историята.
Зверски осакатена книга при филмирането е ФИРМАТА на Гришам, Ударът става макар и да започва от средата на книгата, Версия Пеликан и Камерата също са добре.
Чакам да видя какво ще излезне от Кодът на Леонардо, който ще излезе на пролет по кината.
Чудно ми е защо не филмират книгите на добрите английски хумористи, а трябва да се задоволяваме с по една гледаема комедия на година.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: BRAVEHEART]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано25.02.06 19:30



Като спомена Гришам, Runaway Jury беше ужасна екранизация.

Curiosity killed the cat...


Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: Hexina]  
Автор BRAVEHEART (един точен тип)
Публикувано25.02.06 19:48



Нито съм чел, нито съм гледал. Навремето четях всичко, което излизаше но от няколко години съм го зарязал баце ти Джони.

"Всеки човек умира, но не всеки наистина живее" Уилиям Уолъс


Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор meryl (streep)
Публикувано26.02.06 18:56



"Плажът" .....
Книгата много ми хареса, но филма е пълен шит...
И не заради Ди Каприо...той беше на корицата и през цялото време си представях него като главен герой...но сценария на филма беше много зле...



Тема Re: Неуспешно филмирани книгинови [re: джeй]  
Автор nebbia (wach)
Публикувано26.02.06 21:19



наскоро гледах филм, правен по книга за която се говорише, че вобще не би могло да се филмира, странно но филма се оказа доста добър, направо удря с чук по главата още в първите 5мин.
мога да кажа само, че си заслужава да се гледа, дори без да е четена книгата, а филма обра и доста овации за Берлиналето
" Елементарни частици" -книгата е на - Михаел Хоуелбек, филма е на
Оскар Роехлер

...and no one dare disturb the
Sound of silence



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.