Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 20.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Прекършени цветя" - изгубени в общуването?  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано12.02.06 19:31



Много съм раздвоен в оценките си, след като изгледах "Прекършени цветя" на Джармъш. Оказа се, че това е четвъртият ми пореден негов филм след "Мъртвецът", "Дух куче: Пътят на самурая" и Mystery Train (в реда, в който съм ги гледал).

Наистина нелоша за разработване тема - темата за отчуждението в съвременното общество и за смисъла на живота. Обаче някак си не можах да възприема безизразната (през по-голямата част от екранното време) физиономия на Бил Мъри. Всъщност може би се касае за режисьорски похват - на лицето на Джони Деп в "Мъртвецът" също не трепваше нито мускулче през цялото време.

Иначе краят ми хареса, а ако трябва да се правят някакви аналогии с "Изгубени в превода", Broken Flowers е далеч по-добро постижение. Може би не е тук мястото да отварям тази тема, но "преводаческият" филм лично за мен беше объркан, безсмислен, прехвален.



Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването?нови [re: xanadu]  
Автор beat takeshi (brother)
Публикувано12.02.06 19:41



Spoilers из цялото мнение - не чети ако не си гледал и разбрал филма !
подкрепям те в 90% от мнението ти. В смисъл , че филмът е много добър , но все пак му липсваше нещо. Можеше и да е малко по-диалогичен и не толкова отнесен , но Джармъш - какво да го правиш ;) Хареса ми героят на Мъри , който вятърът го носеше през старите му похождения , докато не го отвя до гробището , където той видя женското си отражение и надгробният камък "дъщеря и сестра" сиреч мома. Сълзите , дъждът - кино в болезнено чиста форма. По едно време имах предположение , че негърът подобно на кучето на оная се опитва да съживи за живот Мъри като сам му е изпратил писмото , но така или иначе не можах да наместя хубаво теорията си. При все е чудесен филм - няма нищо общо с плитките изгъзици на щерката на Копола ...

Чудно ми е какво мислиш за Мъртвец , защото това е един от най-любимите ми филми изобщо. Адската поезия беше този филм.

Редактирано от beat takeshi на 12.02.06 19:53.



Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването?нови [re: beat takeshi]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано12.02.06 20:10



Ами, честно казано, не знам какво точно да отговоря за "Мъртвецът". Когато го гледах, още възприемах живота по друг начин. Гледах го по-скоро случайно и останах не особено положително впечатлен от черно-бялата лента, от мудността и безмълвието на действието. Вероятно трябва да го видя наново с нови очи (ама къде ли, София не е Будапеща!?).

Това, което ми се е запечатало в паметта, е разкошният саундтрак на Нийл Йънг (още не съм си го намерил на ЦД) и мъртвешкият вид на Деп в кануто във финалната сцена. Хм, сега видях, че името на главния герой е Уилям Блейк и като каза поезия - веднага направих връзката:)



Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването? [re: xanadu]  
Автор vogelfrei (a lonely story)
Публикувано12.02.06 20:18



дам, саундтракът е особено добър :))

Иначе филм, развиващ се до самия си край като нещо напълно банално и повърхностно, след което с един кадър (завъртането на камерата около Бил Мъри) осмислящ цялото си съществуване. Особено напук на търсещите "логика" кой е пратил писмото и т.н. :)

Man. . . stabbed . . . knife . . . Hofgarten . . . gave purse . . . Go look quickly . . .


Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването? [re: xanadu]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано13.02.06 11:21



Образцово кух филм. Неоригинално послание. Забележителна несъвместимост на Бил Мъри. Чак отблъскващо преекспониране на Fred Perry...Въобще целият филм може би беше една предълга реклама на въпросната марка ?!!

Most importantly, of course, I`d like to say thank you for reading.


Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването? [re: Obstinacy]  
Автор beat takeshi (brother)
Публикувано13.02.06 11:40



За портокола да споменеш какво разбра от посланието ? Купете си Фред Пери ?



Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването?нови [re: beat takeshi]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано13.02.06 18:23



За портокола ? Ху дъ фак ис "портоколът" ?

А, ако ме питаш за мнението ми, мисля, че вече го написах.

Most importantly, of course, I`d like to say thank you for reading.


Тема Re: "Прекършени цветя" - изгубени в общуването?нови [re: Obstinacy]  
Автор beat takeshi (brother)
Публикувано13.02.06 18:39



мисля , че нищо не си написал , а само си клекнал , за да оставиш нещо рядко след себе си



Редактирано от beat takeshi на 13.02.06 18:39.



Тема към Такешинови [re: beat takeshi]  
Автор woland (messir)
Публикувано13.02.06 19:20



Тю, че грубо. Може ли така, че и пред една дама. Засрамете се, моля



Тема оу, какъв си духовитнови [re: beat takeshi]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано14.02.06 10:06



Я, каква непровокирана агресия. Не ми се връзва с тематиката на клуба, да ти пропомням, че "редките неща" ги оставяш ти след себе си - погледни си цвета на ника и съдържанието на постинга - ще ме разбереш.

Но, признавам ти го, оригинален отговор - хората говорят за кино, ти говориш за говна...И после ми се възхищаваш на Broken Flowers. Ебати, колко нелепо...

Most importantly, of course, I`d like to say thank you for reading.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.