Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВРЪЩА!!!нови  
Автор Jeff Lynne (E.L.O.)
Публикувано07.09.05 18:16



Доживях след 16 години БНТ да се сети и да покаже най-популярния български сериал!Заради политическата обстановка умишлено го криеха,и заради разни псевдокинодейци-"канарчета".Но ЛЕГЕНДАТА се завърна.Гледайте от 12.9. по сателитния канал ТВ България най-обичаните и най-добрите български актьори в "НА ВСЕКИ КИЛОМЕТЪР"!

King of the Kop


Тема Re: ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВРЪЩА!!!нови [re: Jeff Lynne]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано07.09.05 20:20



аз си искам Неочаквана ваканция и Фильо и Макензен ...



Тема Една мракобесническа легенда се завръща!!!нови [re: Jeff Lynne]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано07.09.05 21:08



Джеф Лин ми е любимец, та по тая причина съм настроен позитивно и към теб. Обаче за "На всеки километър" слушай какво ще ти кажа: вече го даваха незнамколкопъти по разни кабеларки, и по националната го въртяха май наскоро, а неотдавна го даваха и на голям екран на пл. "Батенберг" (бивш 9-ти септември [какво ли беше станало на тази дата?], точно до несъществуващия вече [слава богу] мавзолей). Та този филм заслужава да се върти само в националната филмотека (ако имаше такава), а иначе имаш "удоволствието" да го гледаш по уж националната (разбирай - на спечелилата изборите партия) телевизия, само защото др. Сергей Дмитриевич е премиер, а партията му има мнозинство в Народното събрание. Тъжно, но факт:(

Veni, vidi, vici


Тема Re: ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВРЪЩА!!!нови [re: Jeff Lynne]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано07.09.05 21:57



Криеха го заради политическата измишльотина вътре в него, а не за друго!
Легенда? WTF?

Не бих се учудил, ако завъртят по първа "Черните Ангели" и "На малкият остров".

Пак от поредицата "легенди".



Тема Re: Една мракобесническа легенда се завръща!!!нови [re: xanadu]  
АвторRex (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 10:00



Този филм наистина е легенда. С него израстнаха поне две поколения български деца. Че е идейно и политически ангажиран е вярно, но колко АБСОЛЮТНО неангажирани филми могат да се посочат. Да не би холивудската помия, с която ни заливат постоянно телевизиите и кината, да не са ангажирани? Не се ли опитват те да ни внушат и то твърде елементарно, колко велика е Америка, американците и всякакви подобни щуротии.
Та така или иначе "На всеки километър" е част от историята на България, а да се опитваме да я отричаме или да забравим някои моменти от нея е меко казано инфантилно. Най-малкото, защото така увеличаваме риска да повторим сторените грешки.
Аз съм за показването и то именно по националната телевизия на филми като "На всеки километър", "Черните ангели", "На малкия остров" и други такива. Освен че те притежават несъмнена художествена стойност (доста по-голяма от "Сезона на канарчетата" например), те помагат да се осъзнае по-добре истината за "онова" време!



Тема Re: Една мракобесническа легенда се завръща!!!нови [re: Rex]  
Авторdrago1 (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 13:36



Пак по-добре 'мракобеснически легенди', отколкото 'Мила от Марс'.

Може ли някой да ми посочи по-слаб български филм от 'Мила от Марс'. Не се заяждам, просто искам да знам.



Тема Re: Една мракобесническа легенда се завръща!!!нови [re: drago1]  
Авторkapa koльo (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 14:12



Дали ще е "Мила от Марс" или някой друг от последните 10 години, няма никакво значение. Всички са помии, грам реализъм нямат. Долна имитация на чужди продукции.
Толкова ли нямаше един сценарист с умение да изгражда образи, та ги копират като че ли от комикси: толкова са правилинейни!



Тема Re: Една мракобесническа легенда се завръща!!!нови [re: Rex]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано08.09.05 21:02



Очевидно аз съм едно oт тези поколения, защото помня как го въртяха по БНТ, когато бях малък. Обаче не съм израснал с този филм, съжалявам, просто го гледах и се дивях на Митко Бомбата и другите партизани. Отде да знам аз тогава, че този филм не е исторически достоверен, ами е плод на идеологическата пропаганда, тенденциозен и едностранчив. Защо ли не пуснаха някой филм и за нещастниците ренегати, интелигенти, инакомислещи от Белене, които свършваха живота си като храна за шопарите. Затова филмът “На всеки километър” не е част от историята на България, ами е съшита с бели конци история на уж партизанското движение в България, да не говорим за вредното му, изопачено въздействие върху телевизионните зрители навремето и сега.

Veni, vidi, vici


Тема Re: Една мракобесническа легенда се завръща!!!нови [re: xanadu]  
Автор Jeff Lynne (E.L.O.)
Публикувано09.09.05 02:56



Не мога да не ти отговоря,независимо че явно харесваш бозички с Оливия Нютън-Джон(между другото,от целия албум си струва само Don't Walk Away).
Първо,по никакви кабеларки не са го давали,защото БНТ държи правата,и им забрани!Опити правиха СКАТ и МСАТ,неуспешно.Второ,не исках да пълня гушата на хора,които го бяха откраднали от филмотеката,визирам Пламен Масларов.Трето,като историк ще ти кажа,че както има 9-ти юни,така има и 9-ти септември,и 11-ти септември,и т.н.
Но имах предвид,че на историята не бива да се гледа едностранно,и само защото някакъв бивш оператор и един впиянчен поет-критик го оплюват,да не се показва.Силата на актьорския състав и на художественото пресъздаване е факт.

King of the Kop


Тема Re: ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВРЪЩА!!!нови [re: Jedi Council]  
Автор Jeff Lynne (E.L.O.)
Публикувано09.09.05 03:05



Каква политическа измишльотина,какви 5 лева,Джедай? Само ще ти кажа,че сценаристите са изградили филма върху документален материал,напълно достоверен.Нека ти цитирам кои са: Георги Марков (мъченикът и жертва на комунизма,независимо че е с агентурно минало),който изгражда образа на Велински-Гешев,Костадин Кюлюмов(дългогодишен служител на ДС,лично участвувал в разгрома на куп терористични банди,финансирани от американското разузнаване след 1944-та),Павел Вежинов,който сам е имал срещи с Гешев,Свобода Бъчварова,която е според мен от най-добрите автори в историческо-документалния жанр.Тези имена може и да не ти говорят нищо,но фактите са си факти,макар и на някои да им се виждат измислица.
Имало ги е шлеповете през 23-та,но някои хора дрънкат само за Белене.Имало е кръвожадни убийци като Хищника(всъщност той е реална личност,известен като Зеления -бивш царски офицер,избил куп хора).Това показва този филм,а ти ако искаш,въобще и не го гледай.

King of the Kop



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.