Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 25.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: До priqtelite na latinicataнови [re: Gallandro]  
Автор Mediaworld (пристрастен)
Публикувано14.09.05 15:18



От старобългарски на български, за да сме по-точни. Нямам време, иначе щях да го преведа. Малко съм на "вие" със старобългарския (взех си го с тройка!), ама мога да попревеждам...




Тема Re: До priqtelite na latinicataнови [re: Mediaworld]  
Автор Acyaн (dancer)
Публикувано14.09.05 15:37



Съжалявам, но това не съм го изучавала и нямам никакви допирни точки с човек, който го изучава или знае...
Всъщност няма и да го изучавам - избраната от мен специалност ми предоставя задълбочено и задължително изучаване на латински.
Сори...

Дори да не можеш - трябва. А щом трябва - можеш.


Тема Re: До Konstantin Preslavskiнови [re: Hell Spirit]  
Авторfilmnotfun (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 07:43



A taka!Pokaji,4e si zavar6il Magnaurskata 6kola.Kade sa zlatnite darove?



Тема Re: До Asuanнови [re: Acyaн]  
Авторfilmnotfun (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 07:45



Radvam se,4e srodnite du6i starobalgarski se nameriha;)



Тема Re: До priqtelite na latinicataнови [re: Acyaн]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано17.09.05 17:03



Мии... принципно глаголицата е втората ОФИЦИАЛНА българска азбука... все още...




Тема Ми ниенови [re: Gallandro]  
Автор Acyaн (dancer)
Публикувано17.09.05 18:36



в училище учим само кирилица.. Виж, ако ти се виждам ненормална - хубаво - лошо няма... Но я ми кажи ти кога и къде я научи глаголицата?



Тема Re: Ми ниенови [re: Acyaн]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано17.09.05 19:38



Бъзикам се бе . То почти няма човек да я владее, ама не си права, че не се учи в училище . Като се преподава за Кирил и Методий в учебника я има и нея .

Иначе наистина тя все още е втората Българска официална азбука...

Колкото до ученето... ми то е просто азбука :) Не е нов език. 30тина символа за запомняне са :) Страници в интернет и в разни учебници има колкото щеш.


Редактирано от Gallandro на 17.09.05 19:44.



Тема Значи...нови [re: Gallandro]  
Автор Acyaн (dancer)
Публикувано17.09.05 19:57



си я научил просто така? Казал си си един ден : "Абе аз защо да не седна да науча глаголицата..." и си седнал да я научиш... Така ли? Честно казано не съм проявявала интерес към нея... Може би е нямало с кого да проявавам интерес... Както и да е - ако темата се беше появила миналия месец, може би щях да направя нещо по въпроса за образованието си... Но сега са ми много неща на главата

Понякога това, което казваме като шега, прозвучава грубо в чуждите уши...
Не искам да те засегна, самата аз може да съм била в по-особено настроение, когато съм чела и отговаряла... Но онова го имай пред вид



Тема Re: Ми ниенови [re: Acyaн]  
Автор Hell Spirit (самоунищожител)
Публикувано18.09.05 10:27



Наистина, учи се в училище, но почти не се набляга на нея. Всъщност има някои правила - примерно има буква за "дз", както и четири "и"-та и различни "о"-та, в зависимост от мястото на буквата в думата.
Да, Галандро е прав, че малко хора в днешно време владеят глаголицата. Всъщност вече има енкодинг за глаголица, но той още не е навлязъл широко. В момента използвам този начин на писане най-вече за да






... As love will die within the force that drains it from the Grail

Тема Re: Значи...нови [re: Acyaн]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано19.09.05 15:11



Някой да е казал, че мога да чета гладко на глаголица?!

Ама, аз и на латиница не чета съвсем гладко...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.