Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: Mediaworld]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано08.09.05 17:45



Текст е . Отговарям какво ми е мнението за латиницата .

Ако не вярваш ето ти кодовата таблица(без препинателните знаци):

A .- П .--.
Б -... Р .-.
В .-- С ...
Г --. Т -
Д -.. У ..-
Е . Ф ..-.
Ж ...- Х ....
З --.. Ц -.-.
И .. Ч ---.
Й .--- Ш ----
К -.- Щ --.-
Л .-.. Ъ -..-
М -- Ь -.--
Н -. Ю ..--
О --- Я .-.-

Ето ти и превод на първото изречение:

негипробвах,защотомиетруднодапишастях.

Между буквите има интервали, но Дир-а прецаква по-дългите интервали между думите и за това са залепени. Ако искаш провери си го сам :)


Редактирано от Gallandro на 08.09.05 17:53.



Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: Gallandro]  
Автор lady oscar (lubopitka)
Публикувано08.09.05 17:58



ето, че от една безумно глупава тема се пръкна нещо полезно нали не ни будалкаш, че това е Морзовата азбука? Щото аз сериозно мисля да ги понауча тия тирета и точки, не се знае кое кога може да влезе в употреба

Не вярвай на плешив бръснар, той не уважава косата ти!


Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: lady oscar]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано08.09.05 18:51



Тя е. Ама латиницата няма да я давам, за да няма после извращения от сорта да се пише хем на латиница, хем на морз... Като спре да ме мързи мога да дам и препинателните знаци, както и универсалната разработена от мен и още двама бойни другари система за писане на смайлита на морз(няма отваряща и затваряща скоба, а само един символ за скоба) .


Редактирано от Gallandro на 08.09.05 18:53.



Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: Gallandro]  
Автор Acyaн (dancer)
Публикувано08.09.05 20:23



Леле......
От толкова много време я търся тази азбука - супер си! Браво!

Дори да не можеш - трябва. А щом трябва - можеш.


Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: Gallandro]  
Автор hendy (тавирен)
Публикувано09.09.05 13:49



ROFL!!!!!!!!!
.... .- .... .- .... .- сиреч :)


so let me entertain you

Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: lady oscar]  
Автор kalenderov (perf. stranger)
Публикувано09.09.05 13:56



Абсолютно! Аз имам кетап за радист от 1987 година и естествено помня само кодове като "ЯМХ", "КУР" и "SOS". Но поне тях като сравних с таблицата, отговарят!



Тема Re: До morzovata azbukaнови [re: Gallandro]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано09.09.05 14:13



цифри:
1 .---- 6 -....
2 ..--- 7 --...
3 ...-- 8 ---..
4 ....- 9 ----.
5 ..... 0 -----

точка .-.-.-
запетая --..--
скоба -.--.-
кавички .-..-.
въпросителна ..--..
двуеточие ..--..
тире -....-
апостроф .----.




Тема Re: КИНО-СНОБИТЕ ВЪН ОТ КЛУБА!!!нови [re: Жeko]  
Автор Miggle ()
Публикувано09.09.05 15:15



Чакай сега, спокойно. Форумите са първична форма на демокрацията, т.е. ВСЕКИ може да поства и чете теми, които го вълнуват. Но никой не може да Забрани на никого да се появява там, освен ако не провокира и обижда постоянно другите форумци. А точно това го правиШ ти. Макар че като гледам, Закачил си се За собствения си постинг, та не става ясно кого определяШ като иЗпедерастен хомяк. Ако клубът ти е скучен, пускай интересни теми, по тях Ще пиШат хора, които споделят твоите интереси и така Ще си намериШ сродни дуШи и Ще ти стане Забавно. Ама недей от скука да бълваШ ругатни, та да си раЗнообраЗяваШ ежедневието.
С името ти никой не се е Заял, доколкото виждам, а какво ти мислиШ За никовете на другите си е твой проблем, не техен. Освен това не можеШ да диктуваШ вкусове, колкото и да ти се иска. Колко са почитателите на Бергман в България не е важно, важното е да имат място, където да обменят мисли и впечатления. СъЩото важи и За почитателите на Джеки Чан и Стивън Сегал. И това място е тук. С две думи, както и Hexina ти предложи по_горе, отваряй само теми, които са ти интересни, никой не те насилва да четеШ другите. Ако няма такива, отвори ти една. Форумствай си на воля, ама хайде малко по_толерантно, а?



Тема Та за снобствотонови [re: Жeko]  
Автор Глeдaщият (винаги вижда)
Публикувано10.09.05 12:00



Е не всички са сноби но някои които все пак пропускаме един два филма от излезлите на голям екран у нас месечно и то поради липсата на удобен час за посещение на кинопрожекцията едва ли сме сноби.Все пак клуба е КИНО а не филми и всеки има правото си от вревме на време да си каже болката от или за даден филм или киносалон.Лошото е обаче це повечето критикари не стъпват в киносалон но са впечатлени от преживяното.Е вярно е и това че повечето холивудски продукции няма и смисъл да се хабиш да ги гледаш на голям екран -ефектът е нулев но това значи и за останалите продукции.На някои филми някои се кефят на смеха на останалите и се смеят с тях други просто да си поплачат дружно -Титаник.Да не забравяме че преди или след името на някой кинотворец стои и думата класика независимо от коя страна е филма.За много зрители класика е и гледаното през тяхната младост и не признават останалите.За хубавия филм няма възраст-е както и при жените.А и как трябва да се възприема едно творение което няма нищо общо със твоята култура и бит?Или го възприемаш като културен па макар икичозен продукт на друга народност или въобще трябва ли да се казва за нещо че е плоско когато не те кехи и не го разбираш?И аз не харесвам определени теми във филмите но все пак ги гледам да видя до къде са стигнали хората как са се развили та да имам поне някакво право да критикувам.Ето например много се подиграваха с това как бе дадено името на Вейдър но никой не спомена че подобна наподобяваща сцена имаше и във Небесно царство-посвещаването в рицарство.Има само хихи хако колко тъп момент.Е гледах сумати пъти епизод 3 и поне си обясних доста неща които ми се струмаха тъпи.От първи път е трудно-рече и отсече-трябва да си някой факир та това е



Тема Re: До dzen biristaнови [re: Gallandro]  
Авторfilmnotfun (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 15:04



To4no taka!Ti da ne si u4itelka po literatura ot vremeto na Pencho Slaveykov?Takav rodolyubec-fen na kirilicata!!!Ili prosto obi4a6 da si govori6 sam.Ami davay




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.