Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 27.07.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Тема The Final Cut/Последен споменнови  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано16.07.05 20:30



Хм, добро филмче, което ни отнася в едно хипотетично бъдеще, в което хората с вграден имплантант "Зоуи" след смъртта си имат привилегията да бъде монтиран възпоминателен филм с кадри от реалния им живот. Разбира се, най-великият независим монтажист е Робин Уилямс. А неговата поотръскана от живота приятелка - бойката Мира Сорвино. И като капак - неотразимият Джеймс Кавийзъл в ролята на бивш асистент-монтажист, който иска да препъне Робин.
Интересен филм, който поставя много морални въпроси, но на края като че ли не дава отговор на тях. Впрочем краят наистина е внезапен и малко прибързан, първопроходилият режисьор Омар Наим има още много да се учи. (Макар че като за дебют лентата му е поразяващо добра.)

Veni, vidi, vici


Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: xanadu]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано17.07.05 01:47



Това за края на филма беше добре казано.
Други коментари преди повече хора да са го гледали ще си спестя.

Curiosity killed the cat...


Тема Re: The Final Cut/Последен спомен [re: Hexina]  
Автор lubomirlz (запознат)
Публикувано23.07.05 22:05



На мен пък не ми хареса.
Просто си загубих времето с този филм.



Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: xanadu]  
Автор pax (разпознат)
Публикувано30.07.05 22:13



само поставя някой интеренси въпроси .. иначе нищо особенно

ако хората наистина имаха такива имлантати щяха да се държат по съвсем различен начин ... това е есе едно постоянно да си в "биг брадър" ... повечето ще иперкат ако питаш мен или ще станат супер неадекватни или ще тръгнат да се самоубиват ли ще намразват/убиват родителите си задет са им го сложили и тн. ... тва не е за всеки



Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: pax]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано31.07.05 11:03



Има смисъл в това, което казваш. Но във филма на носителите на имплантанти им се съобщаваше едва след като навършат пълнолетие, т.е. след двайсет и една годишна възраст, когато вече са психически съзрели и се предполага, че по-леко ще понесат интервенцията. Освен това недоволните си правеха някакви специални татуировки, които заглушаваха сигналите на записа, значи му бяха намерили цаката:)

Veni, vidi, vici


Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: xanadu]  
Автор Hexina (devilish)
Публикувано31.07.05 11:08



Цялата идея за този чип е УЖАСЕН invasion of privacy. Никой, дори родителите, няма право да слага нещо, което да документира всяка секунда от живота ти. Аз бих приела идеята само ако човек сам избере да му го поставят, но иначе е чудовищно - както каза някой, все едно цял живот си в Big Brother и даже и смисълът на цялата работа (като изключим сърцераздирателните погребения с картинки от живота на починалия) ми се губи.

Curiosity killed the cat...


Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: Hexina]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано31.07.05 18:17



Ами това е кино, ще рече фикшън. Естествено, че няма голям смисъл в поставянето на чиповете, ама то и в изскубването на вежди и в присаждането на цици няма особен голям смисъл, просто хората го правят. Хората са способни на какви ли не изчанчени работи, и в тоя ход на мисли е логично да изобретят и оная джаджа, която се имплантира и ти записва живота.

Аз никак не долюбвам шоупрограми от типа на Big Brother, фактът обаче, че те въпреки пошлостта и принизеността си са популярни, говори, че човешката логика е алогична:)

Veni, vidi, vici


Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: Hexina]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано31.07.05 23:37



И тж ни само по собствено желание, но заедно с него трябва да върви татуировка на ВИДНО място, за да може всеки да има едно на ум когато този човек е около него. Защото така се нарушава не само тази на носителя, а и на всички, които са около него... Освен това определено всички обществени места трябва да имат право да забранят достъпа за такива лица. Представете си, че един ден всеки по света може да гледа глупостите, които сте правили под влиянето на доста алкохол в някоя дискотека... и то само защото в блъсканицата и тъмницата или заради пиенето не сте забелязали, че наблизо има обозначен човек с камера...




Тема Re: The Final Cut/Последен споменнови [re: xanadu]  
Автор 8inch (the real one)
Публикувано01.08.05 00:46



Гледах го преди месец-два, добър е филма, харесва ми, дано само не се окаже, че и той е чалга ;)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.