Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 25.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: Philip Marlowe]  
Автор xanadu (витиеват)
Публикувано16.07.05 19:38



Ми голямо разочарование:(
Ефектите бяха наистина върхът, всеки изразходван по тях цент си е струвал. Но май с това приключват и достойнствата на филма. Като изключим "свежата" поява на Тим Робинс в ролята на непокорен и леко откачен бунтовник срещу извънземната тирания, нищо друго от актьорските превъплъщения на екрана не ме грабна.
Не че не се стараеха Круз и Дакота и другите, просто нямаше психологизъм в действието и образите им не се развиваха и обогатяваха в хода на филма, ами си кретаха на едно начално равнище. Освен това на фона на всеобщото нещастие и беди беше глупаво да не се забърка коктейл от още няколко човешки истории или трагедии. Плосък и безвкусен сценарий, изобщо един от най-слабите филми на Спилбърг.
Не го препоръчвам на никого:(

Veni, vidi, vici


Тема Хубаво денови [re: Seaborn]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано18.07.05 00:55



Имаш свръхинтелигентни извънземни, на които през ум не им минава щом ще правят свръх-инвазия поне да вземат проби от толкова желаната от тях планета и да видят как ще им понесе.

Хайде, не са могли да вземат проби - поне в скафандри да ходеха, бе!

И друго - толкова много я искали горките и толкова отдавна, че даже заровили ултра-модерни кораби преди поне 500 години, вместо още тогава да изличат човечеството, на което по онези времена колко му е трябвало ...



Тема Re: Хубаво денови [re: Masklin]  
Авторtchefo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 10:59



Аз се чудих на сцената с окото от трипода което не вижда през стени и дървени маси уж извънземни а пък не виждат през стени даже и хищника виждаше топлината това са явно някакви много смотани извънземни



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: xanadu]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 10:21



Толкова слаб филм който не си струва да се коментира.Голям шум за нищо.



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: xxx]  
Автор DeeplnsideYou (insatiable)
Публикувано17.08.05 10:42



ама си струваше да дигнеш темата от преди месец а?

нечовешка олигофрения



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: DeeplnsideYou]  
Автор Nsho-Tschi (мече гризли)
Публикувано17.08.05 12:14



Е, какво сега, скоро ще вдигнем пак и темата за топ-овете, какво лошо има



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честннови [re: xxx]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано17.08.05 12:29



ето какво казва и тери гилиъм за филма.

В отговор на:

What films are you enjoying at the moment?

None. I haven't liked what I've seen recently. With War of the Worlds, I'm beginning to feel that Spielberg can only direct scenes now, he doesn't know how to make a film. There's no coherency in it. I really haven't really seen anything that's got me excited.

The one thing that did there's a little festival I'm involved with in Italy. And it was Turtles Can Fly, an Iranian film. It's pretty amazing. It's a good one. But other than that I haven't been watching movies. The ones I've seen have all been Hollywood films which I've found instantly forgettable. I'm like a junkie wanting a proper fix these days. There's nothing that hits me that stays with me. Hollywood produces really slick, technically brilliant films with really no substance to them.

There's got to be change. I keep feeling like 19th century academic painting. You'd see the huge canvasses they're brilliant, the technique is brilliant. Horses, the people, the battles. They're fantastic, but you don't respond to them and along came people like the Impressionists. Which must have looked incredibly bizarre and crude, but suddenly there was stuff there that grabbed the imagination again. And I just keep feeling that it has to happen in films.

In fact the one I did love was Kung-Fu Hustle. Stephen Chow is now my new hero. It's just a very funny film. And the martial arts stuff is brilliant and funny. It's good filmmaking.






:::the truth is out there:.:

Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: Nsho-Tschi]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано17.08.05 12:38



А не! Само това не! Ако щете вдигайте темата за Войната на световете на всяко кръгло число на месеца. Ама само не и темата за топовете! Имайте милост! Не бъдете толкова жестоки! Ще разпуснем Империята с императора ако искате. Ще девоенизирам армията. Ще превърна щурмоваците в аграрни работници, Звездата на смъртта в гигантски хамбар. Ще сложа емблеми "Булгарплод" (или "Имперплод") на могъщия си "Езкекутор" и лично ще разкарвам с него домати и краставици за нуждаещите се планети. Ще спрем гражданската война. Ще заставим всички ситове да използват светлинните си мечове единствено за дялкане на дървени фигурки. На всичко това сме готови! Само не темата за топовете отново!



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честннови [re: chilko]  
Авторjgth (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 02:49



Хм. Сега аз ще вдигна темата май. Ревю не ми се пише, но филма страшно много ми хареса. Няма да споря за вашето мнение, но просто иска да се обърна към тези, които критикуват края на филма-много сте зле и просто не е трябвало изобщо да гледате филм, който мислите за поредното лятно убиванае на времето.
Филма ми е един от любимите ми определено и единственето, за което съжелявам, е че нямаше 5-10 минути военни-екшън сцени, но все още имам надежди за ДВД-то.



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честннови [re: jgth]  
Автор Gnomeo (mellon to all:))
Публикувано10.09.05 08:14



един съвет: бягай докато можеш! тук ако споменеш, че харесваш филм продуциран от Холивуд, те изяждат с парцалките! по-добре се замонаши в Шаолин и се върни след 20 години вече помъдрял и прозрял истината за посредствените режисьори като Спилбърг и Питър Джаксън

---


искам да ме няма...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.