Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: Philip Marlowe]  
Автор Movie lover (минаващ)
Публикувано30.06.05 10:47



Гледах го снощи и съм изключително доволна като се има предвид, че не съм любител на хорър сюжети с извънземни още от времето, когато се криех в кухнята като почваше Седморката на Блейк

Та лично за мен Войната се оказа подобаващо апокалиптичен, тръпкопобиващ, с много сцени тип зад-вратата-внезапно-изскача-динозавър и с очеизбождащи трогателни моменти, точно като за гръмкото име на режисьора При това без да правя излишни драми от това, че след Епизода, Син сити, Перлената обица и некои други, няма да мога да го вместя дори като 'филм на тримесечието' в личната си класация :)

Що се отнася до 'ефектите', заведенията на Арена 2 отвреме навреме се тресяха като от минаващ трамвай, само дето там не минават трамваи...А гнусната музичка на настъпващите марсианци се чуваше и отвън, или просто нощния изглед на неосветеното гето в полите на Витоша действа зле на крехката ми моминска психика

Колкото до каста, в Том Круз ме подразни само прическата /явно като играе социално слаб, за жалост не може да е с перфектно оформени кичури/ и една леко преигранка физиономия към края.

А Дакота беше толкова перфектно умиляваща, че хем знаеш, че Спилби те манипулира, хем като я видиш гушната в ръцете на Том ти става едно такова томително ...

С една дума, както се казва на чист български, a-must-see



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: Movie lover]  
Авторsi@nk@t@ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 07:28



Filma si ima6e svoite hubavi momenti (i lo6i razbira se). Az kato go gledah v kino Arena 2, sedqh na 4tiq red. O4evidno ne sam zabelqzal kolko hora minaha pokrai men, 4e kogato stanah i se obarnah sled kraq na filma taka se iznenadah ot napolovina palnata zala. Ina4e za vazdeistvieto na filma varhu men po-kasno sa6tiq den: ima6e burq i kato vidqh edna golemi4ka svatkavica da pada nqkade nad Mladost1 opredeleno se setih za "War of the worlds". Drugo ne6to, o4evidno mnogo mu haresvat glasa na toq Morgan Freeman, 4e go izpolzvat i v toq i v tolkova drugi filmi



Тема i beg to differнови [re: tchefo]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано02.07.05 12:10



всъщност не - сериалът беше брутален в смисъл на страхотен, докато филмът си е просто брутален - евентуално в смисъл на страшен;

хубаво го каза "патриотът" в мазето: it's not a war, this is an extermination;
докато в сериала имаше борба, имаше съпротива някаква - надежда дори, в киноварианта - нищо подобно!

хепи ендът (спойлер?) си беше чист deus ex machina, при това с досадно подчертаване на deus-a от гласът на Морган Фрийман зад кадър, но за това не е виновен Спилбърг, виновен е Уелс :))

Редактирано от firefox на 02.07.05 12:15.



Тема спойлери!!!нови [re: Movie lover]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано02.07.05 12:14



====спойлери!!!===

единственото, което ме издразни у Дакота беше онази реплика край пътя, когато "брат й" искаше да се присъедини към армията и тя дословно повтори аргументите на героя на Круз - "Къде си тръгнал?! Какво се опитваш да направиш!? Кой ще се грижи за мен!?" - някак изкуствено ми прозвуча



Тема Re: спойлери!!!нови [re: firefox]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано02.07.05 16:08



имах опасения, че дори такова талантливо дете ще бъде загробено чрез "посланията" на Спилби...

нали ит е ясно, че думичките не ги е измислила Дакота ... нито пък времето и мястото е подбрано от нея... благодари на режисьора



Тема Re: спойлери!!! /посланиянови [re: Philip Marlowe]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано02.07.05 16:46



принципно Дакота ми стана адски любима в Man on Fire най-вече с изключителното си излъчване на възрастен (да не кажа направо стар) човек - не са човешки тези очи! :)

тук обаче присъствието й не ми се връзва добре - едно съвсем обикновено безпомощно момиченце би свършило работата съвсем добре, Дакота излъчва прекалено силно присъствие, за да я приеме човек за беззащитна :) just imo

иначе посланията наистина му куцат на тоя филм - особено ужасяващия край!!
като оставим настрана, че това е един от най-тягостните хепи ендове, които съм гледала - спасение по случайност и неясно за колко време - тълкуванието на дикторския глас накрая тотално ме уби: неведоми са бактериите на господ, които избиват Лошите Извънземни(тм), но са безвредни за Възлюбления Му Род Чвешки.... O_o ?!
(цитат по памет): "Защото нито един живот или смъртта на нито един не е напразно и без цел!"
wtf mate? no, really, WTF!!?

той Уелс си има вина де - думите му са цитирани дословно, но и Спилбърг не може да се измъкне безнаказано - все пак дали ще интерпретираш казаното като проста фигура на речта или ще го представиш като послание си е негово решение.

Като цяло, добър филм обаче. :)



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: Movie lover]  
Авторpъб (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 06:17



стига сте писали глупости ами давайте линкове да си помагаме все пак живеем в шибана държава и за това е пиратството когато заплатата ми стане 2000 евро тогава ще плащам да гледам филм и след като живеете в българия използвайте български думи(ХОРОР)У Ж А С-ПРЕВОД В ЕФИР БАЙ ГАНЬО А ПИСНАМИ ОТ ТЪПИ ЧУЖДИЦИ НИТО СТЕ МОДЕРНИ НИТО СТЕ ИНТЕРЕСНИ ЧУЗДИЦИ ХА ТИРЕ ХА



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честно бенови [re: pъб]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано03.07.05 11:27



ако линк е българска дума, ти си Алеко...



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честннови [re: Philip Marlowe]  
Авторбиr бaнaнo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:03



кви нетърпения, ква война на световете бе?!
дайте да спретнем едно чеверме на аладжата, а алеко да си носи портативната сметачна машина с големия екран ако иска.



Тема Re: С нетърпение чакам "Война на световете". Честннови [re: биr бaнaнo]  
Авторбиr бaнaнo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 18:04



ако не го ръби много докат я донесе...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.